Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lányoknak nehezebb? (hosszú...

A lányoknak nehezebb? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Na először is szeretném leszögezni, hogy nem vagyok feminista.


Kiskorom óta vártam, hogy legyen egy férjem, akiben megbízom, lesznek gyerekeink én majd főzök mosok, ő meg eltartja a családot. Szóval régen így láttam a helyzetet. De a napokban beszóltak nekem (nem részletezném túlságosan) kb olyanokat mondtak, hogy csak egy nő vagyok, semmit se érek stb. Szóval az ilyen hímsoviniszta megjegyzésektől nagyon dühös lettem, és elgondolkoztam. A lányok menstruálnak, szülnek. Sok fájdalmat élnek át. És a férfiak? Ők eltartják a családot (ez a legtöbb válasz a feminista kérdések alatt). De vannak olyan nők is akik eltartják szintén magukat, és mondjuk a nem tudom hány gyereküket válás után. Tudom, hogy furcsa, hogy ezt mondom, de én nem akarok így gondolkozni, mert nem akarok és nem is tervezek feminista lenni. Tudom, hogy egyenlőek vagyunk, csak felvetődött bennem ez a kérdés. Ja, és az is, hogy régen (pl. ókor) miért pont a nők voltak az alacsonyabb rendűek? miért alakult így? Előre is köszönöm a választ, és kérek szépen mindenkit, hogy ne vegyék magukra amit írtam, nem bántásból írom, csak mert felvetődött bennem :)



2014. dec. 6. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
30%
Uhhh... Ez a beszolas azert...
2014. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 Pinky Baba válasza:
39%

Szerintem abszolút a lányoknak a nehezebb pontosan azért amit leírtál.

És azt tegyük hozzá hogy ha egy lány 15 évesen már nem szűz akkor lenézik és mindennek lehordják. De ha egy 15 éves fiú nem szűz akkor az menő.

2014. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 A kérdező kommentje:

hát igen... az a baj h vannak az ilyen férfiak mint akik beszóltak, egyszerűen annyira... nem is tudom. felrobbanok tőlük. És tudom, hogy van csomó tiszta lelkű férfi is akiket gyakran összekeverünk az ilyen férgekkel.


Köszi :) de mondjuk vannak dolgok amik kárpótolnak azért, mert nekünk nehezebb :)

2014. dec. 6. 20:18
 4/87 A kérdező kommentje:
2. amit írtál avval maximálisan egyetértek. A legjobban az zavar, hogy a lánynak rosszabb ha teherbe esik. Egy barátnőmmel megtörtént. Egy tapló sráccal összejött, és korán terhes lett. A srác mondta, hogy vetesse el a gyereket, de ő nem akarta, mert a gyerek semmiről sem tehet, és ő nem fogja ok nélkül elvenni az életét (amúgy nagyon vallásos) azóta egyedül neveli... szerintem ez olyan szomorú :(
2014. dec. 6. 20:20
 5/87 anonim ***** válasza:
49%

Úgy kezdték fordítani, mesélni a bibliai teremtéstörténetet, hogy a nőt Isten a férfiból teremtette - ez meg azt jelenti, hogy csak egy másodlagos lény. Valójában, eredetileg viszont Isten embert teremtett, "férfinak és nőnek teremtette őket". Meg aztán a nő volt az, aki tönkretette a paradicsomi életet, vagy legalábbis az emberek azt gondolták, hogy ha Éva nem evett volna az almából, akkor még mindig olyan szép életük lenne, holott az egész történet a szaporodásra megy ki. A gyümölcs megismerésekor az emberpárnak kinyílt a csipája, és nekiálltak gyerekeket csinálni. De azért a mai napig az asszony rossz, engedetlen.


Gondolom a papok és más egyházi emberek nem akartak nőket engedni maguk közé, mert a nagy igazságérzetükkel tönkretették volna a jövedelmező üzletet.


Feministának lenni nem azt jelenti, hogy mindenkire ráerőlteted a szabadságharcos életet vagy az atomfizika-kutatást, vagy esetleg megtiltod a nőknek, hogy fogyókúrázzanak meg lábat borotváljanak; egy feminista egyszerűen azt akarja, hogy a nőnek legyen lehetősége a saját választásai által élni az életét, ne mások határozzák meg, hogy mit tehet és mit nem, pl. mindig viselj szoknyát, ne legyen felesleged, szeresd a gyerekeket, tudj főzni, legyél empatikus, mindent hagyjál rá másokra, legyél szolgálatkész és szerény, de az ágyban legyél olyan, mint egy ku*va.

2014. dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ilyen formában tényleg a lányoknak nehezebb. A történelmi okok közé tartozik, hogy általában nők izomzata gyengébb a férfiakénál. Az őskorban vagy az ember törzsfejlődése során a férfiak domináltak, a vadászatban gyűjtögetésben. Illetve a nők képesek a gyerekszülésre, illetve az utód túlélése nagyban függ az anyától. Itt nem csak a táplálásra kell gondolni, hanem arra is, hogy ne verje be a fejét, ne egyék meg a vadállatok és így tovább, ebben minden feladat a nőre hárul. Szóval az élelmet a férfi hozta, tehát a biológiai sajátosságok alapján megvalósuló természetes munkamegosztás eredménye. Ez a folyamat később erősödött, így a férfi lett a törzs vezetője, a közösség feje, a hatalom ura. Persze voltak társadalmak az ókorban is, ahol a nőknek több beleszólása volt a társadalmi, politikai, gazdasági életbe. Később a különböző vallások is rátettek egy lapáttal. Ott van pl. a teremtéstörténet, úgy tudom az eredetiben Isten egyszerre teremtette a nőt és a férfit, aztán mégis megváltoztatták. Az állatfajoknál is úgy van, hogy az uralkodó nem az erősebb (most tekintsünk el attól, hogy sok nő képes elverni egy férfit vagy többet is). Később pedig ezt a helyzetet konzerválták a férfiak.
2014. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 A kérdező kommentje:
hát tulajdonképpen úgy feminista vagyok, hogy a nők szerintem nem alsóbbrendűek, úgy meg nem vagyok feminista, hogy fújj ezek a férfiak... mindegyik ilyen meg olyan... Nem tudom, olyan bonyin hangzik :D
2014. dec. 6. 20:31
 8/87 anonim ***** válasza:
66%

Épp a feminizmusról készítek egy dolgozatot, szóval tisztáznék egy pár dolgot.


A nők helyzete nem csak az ókorban volt ilyen, hanem az őskortól kezdve. A nő képes lett volna véghez vinni mindent, amit a férfi, de nem volt praktikus gyermekkel a hátán vadászni, ezért inkább otthon ült és a ház körül tett-vett. Így természetesen kialakult ez a szerep. Az ókorra a férfiak már természetesnek vették, hogy a nő otthon ül és a gyerekekre ügyel, míg ők tekeregnek.


Tudod, már annyi mindent elértek a nők történelem során, hogy én nem foglalkoznék azzal, amit a férfiak mondanak. Persze, sokszor egyetértek velük. De a tiszteletet meg kell adjuk egymásnak. Mi, nők is, meg a férfiak is. Ez az igazi egyenlőség, szerintem.

2014. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
78%
A feminista szó egyáltalán nem foglalja magában a férfigyűlöletet, egyszerűen a nők egyenjogúságát akarja elérni, semmi mást. Gyakori ez a félreértelmezés, és talán emiatt jobb is lenne más nevet keresni neki. De amiket leírtál az alapján te is feminista vagy, csak ahogy sokan mások, nem vagy egészen tisztában a szó jelentésével:)
2014. dec. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 A kérdező kommentje:
értem :) hát, én sem voltam tisztában vele :D
2014. dec. 6. 20:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!