Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lányoknak nehezebb? (hosszú...

A lányoknak nehezebb? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Na először is szeretném leszögezni, hogy nem vagyok feminista.


Kiskorom óta vártam, hogy legyen egy férjem, akiben megbízom, lesznek gyerekeink én majd főzök mosok, ő meg eltartja a családot. Szóval régen így láttam a helyzetet. De a napokban beszóltak nekem (nem részletezném túlságosan) kb olyanokat mondtak, hogy csak egy nő vagyok, semmit se érek stb. Szóval az ilyen hímsoviniszta megjegyzésektől nagyon dühös lettem, és elgondolkoztam. A lányok menstruálnak, szülnek. Sok fájdalmat élnek át. És a férfiak? Ők eltartják a családot (ez a legtöbb válasz a feminista kérdések alatt). De vannak olyan nők is akik eltartják szintén magukat, és mondjuk a nem tudom hány gyereküket válás után. Tudom, hogy furcsa, hogy ezt mondom, de én nem akarok így gondolkozni, mert nem akarok és nem is tervezek feminista lenni. Tudom, hogy egyenlőek vagyunk, csak felvetődött bennem ez a kérdés. Ja, és az is, hogy régen (pl. ókor) miért pont a nők voltak az alacsonyabb rendűek? miért alakult így? Előre is köszönöm a választ, és kérek szépen mindenkit, hogy ne vegyék magukra amit írtam, nem bántásból írom, csak mert felvetődött bennem :)



2014. dec. 6. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
100%

De ki akar a férfiakkal harcolni?


Én feminista vagyok, ami azt jelenti, hogy védem mindenkinek a preferenciáit, amíg nem bánt vele másokat.


Ha szabad akaratából úgy dönt valaki, hogy háztartásbeli lesz, támogatom. Vagy a karrierjének él, azt is. Ha 5 gyereket akar, azt is, ha egyet sem, azt is.


Férfiaknál is támogatom, hogy ne automatikusan a nő kapja a gyereket, hanem a jobb szülő, nemre való tekintet nélkül. Hogy ne röhögjék ki azt a férfit, aki a társadalom által "nőiesnek" ítélt szakmát választ, vagy kifejezi az érzelmeit.


A fehér hetero férfiaknak van egy csoportja, aki annyira nem volt soha elnyomva, hogy a legkisebb korlátozást is hatalmas tragédiaként éri meg. És más elnyomását észre sem veszi. Vannak ezek a férfiak, és vannak sokkal többen elnyomott férfiak. Pedig nem voltam férfi soha, tudom, milyen elnyomottnak lenni. Rákényszeríteni valakire egy macsó szerepet, hogy mindig kemény legyen, nyomja el az érzelmeit, nyomjon el magában mindent, amit egy pici csoport buta alfahím cikinek bélyegzett.


Ez a feminizmus lényege. Ha nőnek lenni nem ciki, akkor nőiesnek sem, és a férfiak érzelmes oldalát is elfogadják szélesebb körben.

2014. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:

"Ez a feminizmus lényege. Ha nőnek lenni nem ciki, akkor nőiesnek sem, és a férfiak érzelmes oldalát is elfogadják szélesebb körben."


Ez amit leírsz nagyon szép, de sajnos a valóságban ez nem így jelenik meg. Van egy csomó nőismerősöm, aki habzó szájjal szidja a bunkó hímsoviniszta férfiakat, de ha dolgozni kell (szellemi munka, néha túlélhető mennyiségű fizikaival keverve), akkor össze-vissza szenvednek, lógnak, és közlik, hogy ők nők... Ez az, amiből sok férfinak nagyon elege van, hogy a nők csak akkor egyenlőek, ha kiváltságokról van szó, sőt egyenlőbbek, ha viszont dolgozni kell és kötelességekről van szó, akkor bizony a férfi dolgozzon többet, hiszen ő csak gyenge nő. Én a külömböző kvótákkal sem értek egyet, amit annyira erőltetnek a feministák, jó, legyenek nők a parlamntben, de akkor legyenek nők, a bányákban, építőiparban, műszaki egyetemeken is. Nem csak a húsos fazék köré kellene kvóta!


Ami a férfiak nőies olalát illeti, én egy elég feminim, heteroszexuális férfi vagyok. Tehát törékeny alkat, és érzelmes, érzékeny lélek. A férfiak SOKKAL elfogadóbbak velem szemben, mint a nők. Férfiaknál, azt a pár tipikus kigyúrt bunkót, akinek csak az izmai vannak és esze semmi, leszámítva, mindenki egyenrangú partnerként kezel. Aki nem fogadja el a femininebb férfit az pont a női nem. Számukra én nem vagyok férfi (pontosabban sokak számára), mert nem vagyok 190 centi magas, 100 kiló, nem döngetem a mellem, mint egy gorilla, nem káromkodom és nem játszom az alfahímet.

Szerintem sok férfitársam van, engem is beleértve, aki egyenlőként kezelnék a nőket, ha ők egyenlőként kezelnék önmagukat és nem csak az előnyökre játszanának. Azt én megértem, hogy egy nőnek van pár nap, amikor görcsöl és nem olyan effektív a munkában, azt is megértem, hogy egy gyermekes anyuka néha nem tud bejönni, de azt már nem értem meg, amikor a drága hölgy negyed annyit dolgozik, mint én, mert LUSTA (és most nem általánsítani akarok), de azért veri a mellét, hogy a férfiak, miért nézik őt le, meg miért keres kevesebbet.

2014. dec. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:

Egyébként látod, pont NEM ezt jelenti az egyenlőség, hogy akkor menjünk a bányába. Menjen, aki AKAR. Erről van szó. Ha a népesség fele nő, akkor a parlament fele is legyen nő.


Vállalkozó sem vagyok, de ha belegondolok, kit vennék fel, hogy cementes zsákot cipeljen, egy nőt vagy egy férfit, aztán hogy egy gyengébb férfit, vagy egy erősebb férfit... ha meg nő létemre zsákokat akarnék cipelni, biztos felszednék vagy 20 kiló izmot, hogy legyen esélyem.


Az, hogy tisztelnek, mint ember, és bejössz nekik, mint férfi, két külön dolog. Nőknél is. Nemrég fogalmaztam meg magamban: nem különleges bánásmódot szeretnék, mert nő vagyok, hanem egyenlőt, mert ember vagyok.


Én írtam azt, hogy 8 éves munkaviszonnyal kevesebbet keresek, mint az új munkatárs. Ez zavar, mert ugyanazt csináljuk, néha a főnök meg is kér, hogy ellenőrizzem a munkáját. És mégis.


Vagy pl. egyszer volt olyan, hogy eláztattam a szomszédot, és kihívtam egy 0-24-es szerelőt, hogy csinálja meg. Egy gumiéket ragasztott a kád szélére 50 ezerért. Gyanítottam, hogy talán drága, de nem értek hozzá, és a pasas is végig cicukának hívott, miután többször is bemutatkoztam, és szóltam, hogy hívhat a keresztnevemen. Aztán pár napra rá kihívtam azt a szerelőt, akivel összehaverkodtam, mikor felújíttattam a lakást, ő mondta, hogy át lettem verve, és hogy mindig hívjak át egy férfit, ha szerelőt hívok, akkor is, ha nem ért a vízvezeték-szereléshez.


A "gyenge nő" dolgot nem értem, mert én kifejezetten gyűlölöm, ha ilyet mondanak. Ha így összerakod, furcsán hangzik. Kifogásnak nem használom, hogy nő vagyok. Azt, hogy gyenge, tényként használom, mert ez az igazság. Pl. a zuhanycsövet nem tudtam erősen ráhúzni a csapra, mert gyenge vagyok. De ennek semmi köze ahhoz, hogy nő vagyok. Megpróbáltam, nem ment. Nálam erősebb meg tudta húzni. (Aki történetesen nő.)

2014. dec. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim ***** válasza:

"Ha a népesség fele nő, akkor a parlament fele is legyen nő."


Hát szerintem meg ne legyen. Ne legyen előírva, hogy X százalék legyen nő, ahogy máshol sincs megírva, viszont ha történetesen, csak nő kerül az egyéni meg a listás választás alapján a parlamentbe, akkor az teljesen rendben van, de ezt mesterségesen szabályozni szerintem hülyeség.

2014. dec. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:

"Az, hogy tisztelnek, mint ember, és bejössz nekik, mint férfi, két külön dolog."


Hát marhára nem. Fiatal nők számára, aki nem jö be az nem ember. Tapasztaltam nem kevésszer.

Ami a főnöködet illeti, megkérdezted tőle, hogy miért keresel kevesebbet, ha hatékonyabban dolgozol és régebb óta ott vagy? Vagy csak sopánkodol?

ami a szerelőt illeti, lehet, hogy engem is átvert volna, látta, hogy nem értesz hozzá, gerinctelen ember volt és megtette, mert következmény nélkül meg tudta tenni. Én a helyedben kiírnám a nevét a közösségi oldalra. Ha csak az ismerőseimhez eljut már megérte.

2014. dec. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim ***** válasza:
50%

71:

például pont a feministák. a feminista nem azt jelenti hogy véd mindenkit hanem hogy a nők érdekeit akarja érvényesíteni. ez kb akkora hazugság mintha a nácira rámondanánk hogy védi az emberek nemzeti érdekeit.


a pici alfahímcsoport nem olyan pici amikor mindenki beáll a sorba és elhiszi hogy az a jó amit mondanak. akkor norma lesz belőle és a másfajtákból kirekesztettek.


a férfi érzelmesebb oldalát meg hiába mondják elfogadottnak ha a gyakorlatban nem ez történik.


"Én a külömböző kvótákkal sem értek egyet, amit annyira erőltetnek a feministák, jó, legyenek nők a parlamntben, de akkor legyenek nők, a bányákban, építőiparban, műszaki egyetemeken is. Nem csak a húsos fazék köré kellene kvóta! "


a fenti állításomat az bizonyítja, hogy svédországban is van kvóta, ahol a női életszínvonal jóval a férfiaké előtt van, de van külön feminista párt, ami még midnig harcol a férfiak ellen, mert a jól élő nőket elnyomják a rosszabbul élő férfiak.


"Aki nem fogadja el a femininebb férfit az pont a női nem. Számukra én nem vagyok férfi"


ennyit az érzelmek elfogadásáról. szóban lehet bármit de az ösztöneinknek nem hazudhatunk. a gyakorlatban sem az érzékeny férfi a sikeres, hanem aki beszól naponta 100 nőnek, de ha 1 is hanyattdől neki, már sikeres.


"Menjen, aki AKAR. Erről van szó. Ha a népesség fele nő, akkor a parlament fele is legyen nő. "


tehát csak a bányába menjen aki akar, a parlamentbe nem mehet akárki... aztán lehet kvóta a felsővezető helykre is cégekben, mint pl németországban, ahol problémás néhány cégnek, hogy női műszaki embert vegyen fel, aztán fizetheti a büntetést. meglepő mód sosem a bányákban vagy a favágók közt vezetik be elsőnek a kvótát.


a fizetéseddel kapcsolatban nekem is van egy gyanúm, hogy a történet sántít. bárkit kihasználnak meg átvernek cégek, akármilyen nemű.

2014. dec. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
100%

Miért ez a neved, ha a nőket gyűlölöd, nem az embereket?


Kikérem magamnak, hogy megmondd nekem, mit jelent a feminizmus. Ezer ága van, én azt képviselem, hogy mindenki egyenlő. Igen, az elnyomott férfiak jogait is szeretném érvényesíteni.


Ha továbbra is okoskodni akarsz, csináld, de csak magadat teszed nevetségessé, hogy embergyűlölőként ennyit foglalkozol utált emberekkel.

2014. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
51%

Nnomost elöljáróban annyit, hogy a lányoknak NEM nehezebb. Sőt, ha messzebre tekintünk, mint Magyarország, kiderül, hogy nőnek lenni ma könnyebb, jobb lenni, mint férfinek lenni.


A grafikon a jóléti indexeket mutatja, országonként, nemek szerint. A grafikon tanúsága szerint a 36 OECD-országból HATBAN állnak rosszabbul a nők (maximum 0,2 különbséggel), a maradék harmincban mindenütt ők élnek jobban (maximum 0,5 különbséggel). Magyarországon például mindkét nem 5,3-en "áll", azaz egyformán jól él férfi és nő.


[link]

(A nemek összehasonlításához először ki kell választani a jobb alsó sarokban a gender differences-t)


A grafikonból kiderül még egy fontos dolog: azokban az országokban, ahol működik az úgynevezett feminizmus, ezeknek a jóléti mérőszámoknak az egyensúlya felborult.


A lényeg az egészből, hogy igaz, amit felsoroltál, de hidd el, hogy a férfiaknak sem jobb. Nekünk is megvannak a mi problémáink, csak mi nem panaszkodunk annyit.

2014. dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:

pintér:

ez az átlag nőt nem érdkli, mert ő azt hallotta valahol a nane oldalán hogy a nőket elnyomják meg keveset keresnek.


az emberek többségét nem érdekli semmi, leragad a közhelyek szintjén. csak sajnos el kell ismerni, hogy általában azokat nem érdeklik felmérések és tények, akik feministák és sértett nők. és ezek az emberek vannak többségben, mennek szavazni, irányítanak országokat.

2014. dec. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:
46%

A nők visszaélnek mindenütt a világon azzal, hogy pi*ájuk van!

Ha nem volna, akkor felkopna az álluk!!

2014. dec. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!