Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lányoknak nehezebb? (hosszú...

A lányoknak nehezebb? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Na először is szeretném leszögezni, hogy nem vagyok feminista.


Kiskorom óta vártam, hogy legyen egy férjem, akiben megbízom, lesznek gyerekeink én majd főzök mosok, ő meg eltartja a családot. Szóval régen így láttam a helyzetet. De a napokban beszóltak nekem (nem részletezném túlságosan) kb olyanokat mondtak, hogy csak egy nő vagyok, semmit se érek stb. Szóval az ilyen hímsoviniszta megjegyzésektől nagyon dühös lettem, és elgondolkoztam. A lányok menstruálnak, szülnek. Sok fájdalmat élnek át. És a férfiak? Ők eltartják a családot (ez a legtöbb válasz a feminista kérdések alatt). De vannak olyan nők is akik eltartják szintén magukat, és mondjuk a nem tudom hány gyereküket válás után. Tudom, hogy furcsa, hogy ezt mondom, de én nem akarok így gondolkozni, mert nem akarok és nem is tervezek feminista lenni. Tudom, hogy egyenlőek vagyunk, csak felvetődött bennem ez a kérdés. Ja, és az is, hogy régen (pl. ókor) miért pont a nők voltak az alacsonyabb rendűek? miért alakult így? Előre is köszönöm a választ, és kérek szépen mindenkit, hogy ne vegyék magukra amit írtam, nem bántásból írom, csak mert felvetődött bennem :)



2014. dec. 6. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
7%

"És azt tegyük hozzá hogy ha egy lány 15 évesen már nem szűz akkor lenézik és mindennek lehordják. De ha egy 15 éves fiú nem szűz akkor az menő."


De vedd már azt is figyelembe, hogy egy 15 éves fiúnak mennyivel nehezebb elveszíteni a szüzességét, mint egy lánynak.

2014. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 A kérdező kommentje:
utolsó lehet bárhány éves, de a fiú király ha megfektet pl. 2 lányt, de a lány ha lefekszik 2 pasival akkor ő már is *****
2014. dec. 7. 14:14
 33/87 anonim ***** válasza:
35%

31:

ezek az utóbbi panaszkodások is csak kompenzálások, ami azt jelenti hogy a nők többsége legszívesebben olyan lenne, mint aminek talán jogosan nevezi őt a férfiak sokasága. de mivel fél mások véleményétől, ez visszatartja, hogy orrbaszájba tapasztalja magát egyenjogúan.


nyilván az csak fűszer hogy mellé képtelen felfogni azt, hogy a fiúkat nem kezdi ki napi 20 kanos nő akinek csak annyit kell mondani hogy igen vagy nem.


és megfordítva is igaz. 16 felett egy szűz fiú gáz. nem csak hogy kiröhögik de el is áshatja magát örökre a lányok előtt, mert a legutolsó dagadt ragyásképű szűzlány is tapasztalt fiút akar első alkalomra. többedik alkalomra meg már egyenesen teljesítményelvárása van.

aztán majd eljegyzés előtt úgyis letagadja a 2/3át 4/5ét, és eljátssza a kitartásért cserébe a családanyát, meg hogy hirtelen megtért, miközben ugyanúgy csalják tovább mind2en egymást.

2014. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
0%

"utolsó lehet bárhány éves, de a fiú király ha megfektet pl. 2 lányt, de a lány ha lefekszik 2 pasival akkor ő már is *****"


Ez így van. De okkal és joggal. Azt hiszem, nem értetted meg az utolsó kommentem lényegét, mert a reakciód nem felülbírálja azt, hanem csak megismétli, amire én reagáltam...

2014. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
Előítéletek és általánosítások... Éljen! Csak az értelem hiányzik sok helyen... Én ugyanannyit érek, akár egy férfi, képe is lennék majdnem mindent megtenni, és nem érzem magam alacsonyabb rendűnek.(Bárb ezt éreztetik velem) Nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam. Nem vagyok gyenge, nem hagyom magam, ha ezért már nem is tartanak nőiesnek, akkor nem érdekel. Szerintem egy férfi nem is attól lesz férfi, hogy érzéketlen vagy az érzelmeit magába folytja, csak a társadalom nevelte ezt beléjük, és amikor egy fiú sír, már biztos b*zi.... Én nem hagyom, hogy bármilyen dolog gátat szabjon nekem, én mindent tudományt el szeretnék sajátítani, és ne mondják azt, hogy mert nem férfi vagyok, lehetetlen. Ez megalázó. Hol lennének amúgy is a drága férfiak a nők nélkül? Sehol. Egy dolgot utálok nagyon az általánosításon kívül: a lenézést és megalázást...
2014. dec. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
92%

Sokszor hallottam, hogy a nők egy mosolygással elérnek bármit. Nos, mosolygós nő voltam egész életemben, mégsem veszem ezt észre.


Mert ez a mosolygás nem igaz az idős nőkre, a csúnyákra, a gizdákra, a kövérekre, a nem arányosakra, stb. Tehát a szép lányokra igaz. De ugyanúgy igaz a szép férfiakra is. Azért emelik ki a pasik a nőket, őket nem tudják megdugni.


A szép emberekkel kivételeznek. Egyébként mennyire csajos pasik vannak manapság, hogy azt mondják a nőknek könnyű, és ezalatt a párkapcsolatot értik. Mintha egy nőnek nem lenne az életének más része, ahol elnyomják. De juhé, ha XS-es méret vagy, nem beszélsz sokat és mosolyogsz, megkaphatsz egy átlagos vagy az alatti pasit. Éljen.

2014. dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
63%

Ha már kiemelted a kérdést, hozzáteszem, hogy férfi és a női lét előnyeit és hátrányait összeszedve szerintem nehezebb nőnek lenni. Szerencsésnek érzem magam, hogy én férfi vagyok, legfőképpen két női dolog, a menstruáció, és a nehezebb kereseti lehetőség miatt.

Ennek ellenére "a férfi menő, a nő szajha, ha ugyanazt művelik" dolgot helyénvalónak tartom. Nem hiszem, hogy ezt a szabályt valami agyas hímsoviniszta találta ki, és terjesztette el. Szerintem ez az emberi faj kétneműségéből fakadó vonás, alapvető természeti törvényszerűség. Ennek így kell lennie - ezért így is van.


Csak akkor dőlhet meg, ha majd a nőknek is ugyanolyan kezdeményező szerep jut, mint a férfiaknak, és ugyanannyit kell gürcölni egy nőnek egy pasi megszerzéséért, mint fordítva.

2014. dec. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:

"ugyanannyit kell gürcölni egy nőnek egy pasi megszerzéséért, mint fordítva"


De itt gondolom egy nagyon szép lányra gondolsz. Mondjuk nem olyanra, akin van 20 kiló felesleg, és esélyt sem adna neki a legtöbb pasi. (Átlagos vagy csúnya sem.) Nemhogy gürcölnie kellene a lánynak, de tisztában lenne vele, hogy semmi esélye, és meg sem próbálná. Nem hinné azt, hogy ez jár neki.

2014. dec. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
0%

"nem beszélsz sokat és mosolyogsz, megkaphatsz egy átlagos vagy az alatti pasit. Éljen."


igen, a probléma itt van, hogy a legtöbb idős/elhízott/aránytalanstb lány átlag FELETTIT akar. meglepődik, hogy neki nem elég mosolyogni hanem tenni is kell a dolgokért.


"Ha már kiemelted a kérdést, hozzáteszem, hogy férfi és a női lét előnyeit és hátrányait összeszedve szerintem nehezebb nőnek lenni. Szerencsésnek érzem magam, hogy én férfi vagyok, legfőképpen két női dolog, a menstruáció, és a nehezebb kereseti lehetőség miatt. "


mint mondtam kutatások az ellenkezőjét igazolják a legtöbb nyugati országban. még ezek ellenére is jobb élete van a legtöbb nőnek.

a női lét átka nem ez, hanem az intelligencia és önkontroll hiánya.


"De itt gondolom egy nagyon szép lányra gondolsz. Mondjuk nem olyanra, akin van 20 kiló felesleg, és esélyt sem adna neki a legtöbb pasi. (Átlagos vagy csúnya sem.) Nemhogy gürcölnie kellene a lánynak, de tisztában lenne vele, hogy semmi esélye, és meg sem próbálná. Nem hinné azt, hogy ez jár neki."


üdv a férfiak világában. csak az a különbség hogy amíg a férfiak ízlése vegyes, és van vékony fiú is akinek tetszik az elhízott, addig egy elhízott fiúra a halál se kíváncsi, mert már az átlagos fiú is az elhízott lány kategóriába esik, az elhízott fiú ez alatt van. + 1 lány se fog kezdeményezni nála. +az elhízott fiú nem tudja agyonsminkelni magát kompenzálásnak és nem fogja a felesége kitartatni meg nem gyesen lézeng. stb.


akárhogy is nézzük, az emberek még egy öreg elhízott nőhöz is másképp állnak hozzá mint egy normál öregemberhez.

bár ez megint csak félrebeszélés é értelmetlen fantáziálás, ez még jó sokáig így marad.

2014. dec. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:

39-es, ez nem így van, és te is tudod. Hány szőrös, tokás undorító szarzsáknak van csodaszép normális barátnője?


Épp az, hogy a pasiknak nem létezik az, hogy tetszik egy lány, aki M-es ruhát hord. Csak S és XS. Ha egy pasi nem kell egy nőnek, ott a személyiséggel van baj. Ha egy nő nem kell a pasinak, fogalmad sincs, mert két szót nem válthatsz vele, ha összeér a két combod.

2014. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!