Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lányoknak nehezebb? (hosszú...

A lányoknak nehezebb? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Na először is szeretném leszögezni, hogy nem vagyok feminista.


Kiskorom óta vártam, hogy legyen egy férjem, akiben megbízom, lesznek gyerekeink én majd főzök mosok, ő meg eltartja a családot. Szóval régen így láttam a helyzetet. De a napokban beszóltak nekem (nem részletezném túlságosan) kb olyanokat mondtak, hogy csak egy nő vagyok, semmit se érek stb. Szóval az ilyen hímsoviniszta megjegyzésektől nagyon dühös lettem, és elgondolkoztam. A lányok menstruálnak, szülnek. Sok fájdalmat élnek át. És a férfiak? Ők eltartják a családot (ez a legtöbb válasz a feminista kérdések alatt). De vannak olyan nők is akik eltartják szintén magukat, és mondjuk a nem tudom hány gyereküket válás után. Tudom, hogy furcsa, hogy ezt mondom, de én nem akarok így gondolkozni, mert nem akarok és nem is tervezek feminista lenni. Tudom, hogy egyenlőek vagyunk, csak felvetődött bennem ez a kérdés. Ja, és az is, hogy régen (pl. ókor) miért pont a nők voltak az alacsonyabb rendűek? miért alakult így? Előre is köszönöm a választ, és kérek szépen mindenkit, hogy ne vegyék magukra amit írtam, nem bántásból írom, csak mert felvetődött bennem :)



2014. dec. 6. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az lenne a nem feltétlenül épeszű dolog, ha egy nő ne lenne feminista, és szó nélkül tűrné, hogy a férfiak felsőbbrendűnek tartsák magukat a nőknél, és gyakorlatilag csak egy eszközként tekintsenek a nőre. Az indexen talán egy múlthéten volt egy cikk arról, hogy egy török politikus szerint a nőnek mindössze annyi a dolga, hogy szüljön, és elítéli azokat a nőket, akik ezt nem tekintik kötelességüknek. Emellett volt még néhány elég beteg dolog a cikkben. Értem én, hogy iszlám vallás, meg minden, de ezek az eszmék a férfiak felsőbbrendűségéről, ráadásul olyan mértékéről, amit az iszlám vallás képvisel, szerintem már minimum is egy évszázada elavultak, értelmüket vesztették.
2014. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 A kérdező kommentje:
egyszerűen utálom mikor egy férfi felsőbbrendűnek érzi magát... hát ki szülte meg?
2014. dec. 6. 21:14
 13/87 anonim ***** válasza:
31%

Én eredetileg az egyenlőség híve voltam, de a drága hölgyek sikeresen meggyőztek arról, hogy az egyenlőség hülyeség hiszen pont a nők azok, akik nem játszanak fer játékot.


De kezdjük az elején. Az átlag fiatal magyar nőnek gyakorlatilag SEMMIÉRT nem kell megdolgoznia. A párkapcsolat az ölébe hullik, csak mosolyognia kell, az oktatási rendszer egészen egyetemig csak nekik kedvez, a humán dominanciával, és a magoltatással (nők hippocampusa nagyobb, gyorsabban tanulnak, de nehezebben integrálnak). Egyetemen vizsgán szintén előnyük van, mert villantanak egy kis mosolyt és a vizsgáztató olvad. A munka világáig mindent ingyen, bérmentve, fájdalommentesen kapnak. Ráadásul állandóan extra juttatásokat követelnek, mert ők nők...

Aztán hímsovinizmus. SOKKAL jobban szeretek férfiakkal együtt dolgozni, mert akkor minden meg lesz csinálva, nincs hiszti, normálisan lehet dolgozni, a kedves kolléga megjelenik időben, sokkal kevesebb a stressz és negyed annyi idegességgel dupla annyit tudunk dolgozni. A drága kollegináknál azt tapasztaltam persze nem mindnél, de soknál, hogy abszolút az érzelmeik vezérlik őket és nincs meg bennük az az elhivatottság, mint bennünk férfiakban, hogy megcsinálom, mert meg kell. Nincs kedve és cseszik megcsinálni, mi pedig helyette dolgozunk, hiszen ő a nő, megteheti. Pipiskedik, hisztizik, lóg és akadályozza a munkát, vagy szimplán hülyére idegesít mindenkit.


Persze van olyan nő is akivel szeretek együtt dolgozni, mert nem ilyen, de ők vannak kisebbségben.

2014. dec. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
9%

minden ember sorsa egyénileg más.

ha európát nézzük akkor általánosságban több előnnyel jár nőnek születni. magyarországon egyenlőség van.


az ókor túl általánosító meg az elnyomás is, de azt kell látni hogy mindenkit elnyomtak mindig, aki gyengébb volt. a nő testileg és szellemileg is természetes okokból többnyire a férfiak mögött marad, így elnyomható. ezért is vannak férfiabbak a férfiaknál.


-


4:

egy vallásos ember ritkán fekszik össze random emberkkel, de egy értelmes ember ritkán mond nemet az abortuszra vallási dogmák miatt is. tehát 2x is rosszul döntött, mellé a férfi szava semmit nem ér ilyenkor, mégis a férfit hibáztatjuk.


5:

tény hogya biblia démonizálja és lealacsonyítja a nőt, hasonlóan tesz az állatokkal és növényekkel is. a biblia egy egoista féreg önigazolása. gyakorlatilag a modern kor nagy társadalmi lelki traumája hogy az ember többé nem a világ közepe és felsőbbrendű.


8:

már az első mondatból látszik, hogy a feminizmus minden tudományos alapot nélkülöz.

ha igaz lenne hogy a férfi egyenlő a nővel, akkor miért nem tud gyerek nélkül a hátán akkora súlyt emelni mint a férfi? egyszerűen mert biológiailag kódolva van bele, hogy gyengébb izomzata legyen.

történetesen ilyen mondatok miatt röhögik körbe a feministákat.


ebből jól látszik hogy a feminizmus valójában egy nemi nácizmus, ugyanaz mint a nőgyűlölet, ami abból indul ki, hogy x tapasztalat/elmélet alapján minden férfi/nő egyforma, és mi jobbak vagyunk másoknál. csak míg a nácizmust értelmes országokban elítélik, addig a feminizmust istenítik.


9:

a "női egyenjogúság" szókapcsolat annyira abszurd, mint egy egynyelvű mérleg.


10:

eredetileg abból indult ki de gyakorlatilag a feminizmus a frusztrált nők gyűjtőmozgalma.

ráadásul a téma sem egyszerű, mert a nő és a férfi valóban nem egyenrangú/képességű. ha komolyan vennénk az egyenlőséget akkor a nőtől ugyanazt várnák el mint a férfitól, mehetnének 12 órában fát vágni meg cserepet rakni. nem lenne semmilyen női jogi előny, eltörölnék az összes kvótát, kedvezményt, és még az ajtóban sem engednék előre, hanem ugyanúgy letaposnák mint a férfiak egymás közt.


-


de már az is valami hogy nem egy újabb agyatlan férfigyűlölő kérdező tette fel a kérdést hanem tényleg nyitott a válaszokra.

2014. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 A kérdező kommentje:
szerintem nem kell általánosítani... az általánosban fele - fele arányban voltak fiúk lányok az osztályomban, és a lányok sokkal jobb kondiban voltak, a fiúk el voltak hízva, lusták voltak stb. én úgy gondolom, hogy valóban különbözünk, de nem kell kategorizálni, hiszen nem lehet, mert mindig vannak kivételek. ennyi erővel szemszín, vagy csillagjegy alapján is lehetne...
2014. dec. 6. 22:17
 16/87 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezeket a third wave femináci libuskákat, akik mostanában tevékenykednek, legszívesebben szájon csapkodnám, pedig nő vagyok. Nem érzem, hogy a feminizmus lenne a jó válasz, főleg nem a mai állapotában.

Másrészt nevetségesnek tartom, hogy sok feminista állítja, hogy az egyenlőség az az ő áltauk szabadalmaztatott dolog, ami nem elérhető nélkülük, ami nevetséges. A feminizmus nem a nők összességét jelenti.

2014. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
72%
14-es, komolyan átgondoltad néhány mondatodat? Ma már nem az a világ van, mint régen. Rengeteg férfi van, aki nyafog, ha egy szekrényt arrébb kell tolnia, és láttam már rá példát, hogy minden fizikai munkát a nő végzett, amíg a férfi a tv/laptop előtt ült, és a kisujját nem mozdította volna, segíteni se volt hajlandó. Tehát miről is beszélünk? És nem, nem vagyok róla meggyőződve, hogy csak egy ilyen férfi létezik a világon, aki elnézi, hogy a nő dolgozik helyette. Mellesleg az a gáz, hogy a női bodybuildereket egyenesen gusztustalannak tartják, és még sérti is a férfiakat a büszkeségükben, ha egy nő erősebb náluk, de akkor nem értem, mire ez a hiszti, hogy a nők gyengék, ezért a férfiak a jobbak. A férfiak hány százaléka végez ma fizikai munkát? Nekik is kényelmesebb a szellemi, és aki teheti, azt választja, pedig amit te leírtál, az alapján minden férfinek egy kigyúrt állattal kéne egyenlőnek lennie, pedig ez közel sem így van.
2014. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
78%
13: Mi az, hogy csak mosolyognia kell? Igen a férfi kezdeményez, de nyilván olyan lánnyal akar járni, aki értelmes, kedves, humoros, tud viselkedni. Ha annyi a kritérium, hogy szépen tudjon mosolyogni, hát akkor így járt. Van jó pár mérnök, informatikai és természettudományi szak, tudtommal ezekre sokkal alacsonyabb is a ponthatár, mint mondjuk egy turizmusra, tessék oda menni és nem kell magolni. A vizsgán meg nincs előnyük, legalábbis én még olyat soha nem láttam de még nem is hallottam ilyet ismerősöktől sem, hogy valaki azért ment át a vizsgán, mert bejött a tanárnak. És nem csak férfi tanárok vannak és nem csak vékony, nagymellű és szép arcú hallgatók. Szóval mit is kapunk ingyen? Azt pedig ne felejtsd el, hogy nagyon sok férfinek az az elvárása, hogy a nő tartsa el a háztartást, nevelje a gyerekeket, hogy neki csak annyi legyen a dolga, hogy játsszon a gyerekekkel, egyen és pihenjen. Még ha van is egy kis előny az egyetemen, ha 25 év felett jelentkezik egy nő egy állásra és nincs gyereke azért nem veszik fel, mert biztos gyereket akar majd, ha van gyereke akkor meg azért, mert teljesen természetes, hogy ha beteg a gyerek, a nő marad otthon vele. Szóval nehogy azt hidd, hogy a nőknek annyira könnyű, szerintem összességében sokkal nehezebb, mint a férfiaknak.
2014. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
25%
Kedves utolsó a kigyúrtságnak mi köze a fizikai erőhöz? Szerintem semmi. Azok az izmok látványosak de nem sokat érnek. Nézz meg egy erőember versenyt. Azok a férfiak nem kigyúrtak, teljesen másmilyen a testfelépítésük. Apropó a fizikai munkához sem feltétlenül kellenek hatalmas izmok. Ugyanis a kitartó munkához szükséges vörös izomrostok, nem nagytömegűek. A kondis fehér izomrostok azok, amik nagy tömeget, és bodybuilder alkatot adnak, de csak pillanatnyi erőkifejtésre alkalmasak, arra, hogy felemelj 150 kilót öt másodpercig. Ennyit érnek. Szerintem érthető, hogy ez miért nem esztétikus egy nőn.
2014. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
76%
A 18-as válaszához pedig annyit tennék még hozzá, hogy a nők ugyanazért a munkáért köztudottan kevesebb fizetést kapnak, és nehezebben jutnak el a vezető pozícióig, mert sok férfinak nem tetszik, ha egy nő feljebb áll náluk. Tehát igazából nem is tudom, kikkel kivételeznek.
2014. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!