Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lányoknak nehezebb? (hosszú...

A lányoknak nehezebb? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Na először is szeretném leszögezni, hogy nem vagyok feminista.


Kiskorom óta vártam, hogy legyen egy férjem, akiben megbízom, lesznek gyerekeink én majd főzök mosok, ő meg eltartja a családot. Szóval régen így láttam a helyzetet. De a napokban beszóltak nekem (nem részletezném túlságosan) kb olyanokat mondtak, hogy csak egy nő vagyok, semmit se érek stb. Szóval az ilyen hímsoviniszta megjegyzésektől nagyon dühös lettem, és elgondolkoztam. A lányok menstruálnak, szülnek. Sok fájdalmat élnek át. És a férfiak? Ők eltartják a családot (ez a legtöbb válasz a feminista kérdések alatt). De vannak olyan nők is akik eltartják szintén magukat, és mondjuk a nem tudom hány gyereküket válás után. Tudom, hogy furcsa, hogy ezt mondom, de én nem akarok így gondolkozni, mert nem akarok és nem is tervezek feminista lenni. Tudom, hogy egyenlőek vagyunk, csak felvetődött bennem ez a kérdés. Ja, és az is, hogy régen (pl. ókor) miért pont a nők voltak az alacsonyabb rendűek? miért alakult így? Előre is köszönöm a választ, és kérek szépen mindenkit, hogy ne vegyék magukra amit írtam, nem bántásból írom, csak mert felvetődött bennem :)



2014. dec. 6. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:

"De itt gondolom egy nagyon szép lányra gondolsz."


Nem csak rájuk gondolok. Szexet szinte bármelyik nő kaphat azonnal, míg nekem azért is gürizni kell, vagy fizetnem érte jó vastagon. Persze tudom, hogy a legtöbb nőnek nem arra van szüksége, hogy csak megfektessék, de akkor is. A csúnyaság nyilván hátrány, de az férfiként is ugyanúgy az.

2014. dec. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
45%

"mint mondtam kutatások az ellenkezőjét igazolják a legtöbb nyugati országban. még ezek ellenére is jobb élete van a legtöbb nőnek.

a női lét átka nem ez, hanem az intelligencia és önkontroll hiánya. "


De mi nem a nyugati országokban élünk, hanem itt. Ha már annyira a külföldet kell nézni, akkor meg ne csak nyugatot nézzük, hanem az emberiség egészét. Nézd meg pl. az arab világot (elég nagy része az emberiségnek), ott biztosan nem a nők körül forog a világ.


ÉS a nők is éppen olyan intelligensek, és önkontrolljuk is van, más dolog, hogy ők inkább érzelmi alapon gondolkoznak, ami miatt mi, logikai alapon működő férfiak hajlamosak vagyunk butának érezni őket. Azért ilyenek a nők, mert ők nevelnek fel minket, és lássuk be, egy gyerekhez inkább érzelmi, mint értelmi hozzáállás szükséges.

2014. dec. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
Tehát akkor a SZÉP embereknek van előnyük, nem? Mert velem senki nem akar lefeküdni.
2014. dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:

43.

Hány privit kaptál?

2014. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
8%

40: tudom, és azt is tudom, mennyit keresnek.

pl ilyenekre gondoltál?

[link]

balra palácsik tímea, akit megerőszakolt gazdag színéás férje, ezért 2 hét alatt beleszeretett egy méggazdagabb filmproducerbe.

és ez enm kivétel, ugyanez a helyzet a középiskolás sráccal is, aki autókat tuningol, vagy a németországba kijáró asztalossal - lényeg hogy kitartsa a nőt.


de megint fölöslegesen magyarázok


pimbula:

"De mi nem a nyugati országokban élünk, hanem itt. "


mint mondtam magyarországon egyenlőség van a 2 nem között életminőségben.

nyilván a femérés nem vizsgált ilyeneket mint pártalálási esélyek, abban nincs egyenlőség. ez átlagban ugyanúgy működik mint az átlagkereset: van 9 nyomorult férfi akit ellensúlyoz 1 milliomos.


az arabok meg 1 klisé, nincs 2 egyforma "arab" ország és arab ember. általánosságban durva felmérésre elmondhatjuk, hogy az egyenlőségtől elmarad, de részletes felmérés erről nincs igazán.

ugyanez elmondható a nyugati országokról is BIZTOSAN, csak ott a nők javára. hogy globális szinten ez hol áll, nem tudom, de biztosan egyenlítik egymást.


"érzelmi alapon gondolkoznak"


így is lehet mondani. a férfi sem érzéketlen, csak értelmi alapon érez.


43:

senkit enm érdekel hogy milyen szexuális problémáid vannak. ha bajod van vele, írj ki eg ykérdést hogy ki feküdne le egy duci lánnyal. lesz 10 jelentkező 2 percen belül

2014. dec. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:

Nem kaptam privátot.


Az a bajom, hogy a pasiknak ez a legnagyobb bajuk. Amikor egyenlőségről van szó, mindig a csajozás jön fel. Ez csak egyet jelent, hogy minden más területen úgy érzik, hogy nekik könnyebb. Ha nehezebb lenne úgy minden, nem emelnének ki semmit, mert kisebb gondjuk is nagyobb lenne annál, hogy hány lány nem akar a farkukra cuppanni.


Egyébként nem vagyok duci. Kövér voltam. És szerelmes. Egy szintén kövér srácba. Ha hiszitek, ha nem, a humora fogott meg. Nem az a hülye sztereotípia, hogy kövérek vagyunk, akkor biztos bejövünk egymásnak. Elmondta, hogy nem tetszem neki. Fájt, de barátok maradtunk. Aztán messzire költöztünk egymástól, én lefogytam, ő még jobban elhízott - és még 30 éves sincs, de már szinte kopasz - , meglátott egy képen, és össze akart velem jönni.


Az egész nem zavarna, és nem ítélném el külső alapján, ha ő annak idején nem ítél el, és most nem várta volna el, hogy sírva a lába elé vessem magam.

2014. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:

"mint mondtam magyarországon egyenlőség van a 2 nem között életminőségben."


Az életminőséget a pénz határozza meg, nem? A legtöbb nő csak akkor tud férfiakhoz képest is jól keresni, ha prostituálja magát. Magamnak mindig könnyen találtam munkát, és egyszer próbéltam segíteni a barátnőmnek is ebben, de nem sikerült. Mindenki csak laza kapcsolat céljából kereste meg.

2014. dec. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
Engem most már az is érdekel, mit takar az "életminőség" szó.
2014. dec. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim válasza:
Huh, hát ebből elég nagy vita lett. Én is leírom a véleményem röviden, és ezzel senkit sem szeretnék megbántani. Szerintem nem kell általánosítani. Mindenki más. Szerintem ha valaki családanya szeretne lenni, tegye azt, ha író, akkor legyen író, ha tűzoltó, akkor tűzoltó stb. Én szerintem mindenkinek meg kell adni a lehetőséget hogy azt csinálhassa amit szeretne és annyi pénzért amennyiért bárki más. Legyen szó az egyik nem elnyomásáról, a rasszizmusról vagy bármi ilyesmiről szerintem mindenki jól teszi ha kiáll a jogaiért. Viszont azért szerintem túlzásokba sem kell esni, nem kell mindenhol a rosszat látni. (Ezzel sem akartam vádolni senkit és lehet hogy valahol tényleg rossz a helyzet de valahol meg egész jó.) Mindenki másban jó valaki erősebb valaki jobban tanul valaki szépen fest stb. és szerintem mindenkit hagyni kell kibontakozni, hogy pl. mindenki tanulhasson, járhasson egyetemre stb. (Mert vannak olyan kultúrák ahol nem mindenki járhat iskolába.) Nekem ez a véleményem bár talán még egy kicsit bizonytalan vagyok annyi féle szemszögből lehet nézni a dolgokat meg a legtöbb dolognak árnyoldala is van. Én tök kedves dolognak tartom ha valaki kinyitja nekem az ajtót de én is szoktam nyitva tartani másoknak szóval ez nem ettől függ.:)Meg hallottam olyat hogy valamelyik országban már nőket kis soroznak de ha már elkezd az ember (inkább) emberek valamit akkor csak nem állhat meg a kényelmesnél és ha én nem is mennék szívesen katonának (nem vagyok az a sportos típus) de ha valahol soroznak az egyenlőséggel jár ugye. Nekem ez a véleményem, és még egyszer, ezzel nem akarok megbántani senkit.:)
2014. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim válasza:
előző vagyok hát mégem lett rövid...:)
2014. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!