Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lányoknak nehezebb? (hosszú...

A lányoknak nehezebb? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Na először is szeretném leszögezni, hogy nem vagyok feminista.


Kiskorom óta vártam, hogy legyen egy férjem, akiben megbízom, lesznek gyerekeink én majd főzök mosok, ő meg eltartja a családot. Szóval régen így láttam a helyzetet. De a napokban beszóltak nekem (nem részletezném túlságosan) kb olyanokat mondtak, hogy csak egy nő vagyok, semmit se érek stb. Szóval az ilyen hímsoviniszta megjegyzésektől nagyon dühös lettem, és elgondolkoztam. A lányok menstruálnak, szülnek. Sok fájdalmat élnek át. És a férfiak? Ők eltartják a családot (ez a legtöbb válasz a feminista kérdések alatt). De vannak olyan nők is akik eltartják szintén magukat, és mondjuk a nem tudom hány gyereküket válás után. Tudom, hogy furcsa, hogy ezt mondom, de én nem akarok így gondolkozni, mert nem akarok és nem is tervezek feminista lenni. Tudom, hogy egyenlőek vagyunk, csak felvetődött bennem ez a kérdés. Ja, és az is, hogy régen (pl. ókor) miért pont a nők voltak az alacsonyabb rendűek? miért alakult így? Előre is köszönöm a választ, és kérek szépen mindenkit, hogy ne vegyék magukra amit írtam, nem bántásból írom, csak mert felvetődött bennem :)



2014. dec. 6. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
45%

Semmi másra nem tudsz reagálni, csak erre? Remek vitapartner vagy.


A lényeg az, hogy senkinek nem szabadna megváltoztatnia magát, különben megtámadják. Nem érted? Mi lenne, ha azt mondanám, vedd át a drága öltönyt, mert beléd kötnek? Vagy úgy menj haza, hogy az aktatáskádat belerejted egy sporttáskába, amit külön viszel? Neki több joga van rúzst hordani, mint egy fa.szkalapnak ezért belekötni.

2014. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
0%

pimbula:

értelmetlen kérdéseken nem gondolkodok. akárminek születik az ember, azzal kell együttélnie, ha meg nem akar, operáltassa át magát.


"Igen, kifejtem, akkor érzed jól magad, ha másoknál jobban állsz, az életedet másokéhoz hasonlítod, ahelyett, hogy a saját boldogságod keresnéd. Gyakorlatilag a környezeted előtt akarsz villogni."


az emberek többsége ilyen, a nők többsége meg kifejezetten. naiv vagy, ha meglepnek az ilyen válaszok. de hát így tanul az ember. sőt, inkább az kellene hogy meglepjen ,hogy ki meri mondani.


"Kedves Myzantro!

Én igazából most elkezdhetnék kötekedni vagy vitatkozni, de inkább nem teszem, leírtam a válaszomat, köszönöm, hogy te is megosztottad a véleményedet. Nekem ez nem ér meg annyit hogy vitatkozni kezdjek, mert lehet h beleköthetnék, de nem teszem. Ez egy olyan téma amúgy

amiről sokat lehetne beszélgetni. Mindenkinek további szép

napot!:) "


nem kötelező érvekkel vitázni. nem a véleményemet osztottam meg, hanem mérhető tényeket.


"Lemosni persze nem jutott eszébe..."


kezdjük ott, senki se kényszerítette erre a munkára.


de már megint ennél a hülye "nincsjogamegenniazoroszlánnak" feminista picsogásnál lyukadtunk ki. az ilyennek magyarázni is fölösleges, az önérzete nagyobb mint az öntudata.

2014. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim válasza:

Equalistaként mondom (tehát egyenlőnek tartom a két nemet), hogy sajnos a nemek nem egyenlő megkülönböztetése egyik vagy másik javára mindenhol gyakran előfordul. A legtöbb országban a nő másodrendű, máshol nem annyira. Ez azért alakulhatott ki így véleményem szerint, mert a férfinak nagyobb a fizikai ereje és anatómiailag is ő áll a nő felett (megnézném, hogy egy kiéhezett nő hogyan erőszakol meg egy fiút, akinek nem tetszik a nő mindenféle segédeszköz nélkül...). Ezért az ősidőkben, ahol leginkább az számított, hogy az erős férfi megvédje a jelentősen gyengébb nőt és az utódokat és ott a nő függővé vált tőle, a férfiakban - főleg a fejlődés során - egyre inkább az alakult ki, hogy a nő nélküle nem tudna élni, tőle függ így hát alárendelt. Később, amikor civilizációk alakultak ki ez csak erősödött, hiszen ott voltak a hitek és azok dogmái, amibe szintén belekerült hogy a nő másodrendű lsd. Biblia, ezért ez így terjed tovább és tovább. Egy két szélsőséges helyzetet leszámítva, ahol mondjuk valamiért kevesebb nő volt és ezért ott a férfiak függtek tőlük, különben az a "törzs" kihalt volna.

De civilizáció: Az sosem változott meg (legtöbb helyen), hogy az "erős férfi" dolgozott, védte a családját stb. és ezért több joga volt, mint a nőnek, aki "csak" a ház körüli teendőket végezte, gyerekeket szült és nevelte őket (azonkívül a férfi kedvenc játékszere volt).

A nő mindig másodrendű marad biológiailag, ami az erőt illeti (habár hozzátenném, hogy az "erős férfinem" összesz*rná magát némely esetben a női fájdalmaktól...), hiába adtak ők életet, így maradt, így rögződött be és sajnos a civilizáció fejlődésével a gondolkodás mód képtelen felvenni az ütemet, ezért dolgozhatsz nőként, többet is mint egy férfi, de a világ számos pontján akkor is "csak egy nő" leszel.


Az emberiségnek is meg kell még érnie arra, hogy mindenki egyenlő legyen, ez csak egy lépés. A nemek egyenlőségéhez is idő kell még: igazán bele lehetne gondolni, hogy a férfi és a nő egyenlő és egymás kiegészítései, egyik sem nélkülözhetetlen a fejlődésben és a túlélésben. Együtt kéne működni, de ehhez emberek kellenek, akik felfogják ezt.


Na meg... tegyük fel végre egyenlően kezeljük majd egymást: Lesznek még ott differenciák, a pénz, hatalom, származás, bőrszín stb. miatt, ezeken felül kell emelkedni, erre meg kell érni. Kíváncsi vagyok meddig tart ez az emberiségnek.

2014. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
Mellesleg a kommentjeimből 1 mondat ki lett emelve, a többit pedig kényelmesen figyelmen kívül hagyta mindenki.
2014. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:

"Ez azért alakulhatott ki így véleményem szerint, mert a férfinak nagyobb a fizikai ereje és anatómiailag is ő áll a nő felett (megnézném, hogy egy kiéhezett nő hogyan erőszakol meg egy fiút, akinek nem tetszik a nő mindenféle segédeszköz nélkül...)"


az első része igaz, viszont egy nő is meg tud erőszakolni egy férfit, nézz utána. az a része ha erre utaltál jogos, hogy eleve nincs olyan hogy kiéhezett nő, vagy a férfiak nagy része nem is tiltakozna.


a biblia meg a kor szellemi magassága volt, akkoriban az is magasztosnak számított ha valaki nem akarta csak úgy megölni a másikat. nem csak a nőt, de az összes élőlényt a férfi alá sorolja be mint használati tárgyakat, ráadásul midnen emberi szenvedésért a nőt okolja mint átjátszót a sátán és ádám közt.


a fájdalom megint hülyeség, mert a férfi tűrőképessége magasabb, szüléskor meg olyan kémiai folyamtok indulnak be ami csökkenti a fájdalmat.

2014. dec. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam hogy a nők fájdalomtűrő képessége a nagyobb a menstruáció miatt
2014. dec. 14. 11:24
 67/87 anonim válasza:

A két fél sose volt és sose lesz egyenlő.

Ebben a dologban, mindkét nemnek megvannak a saját hibái.

Elmondanám, hogy nő vagyok, ennek ellenére úgy vélem, igenis a nők kihasználják azt, hogy ők a gyengébbik nem. Ezzel akarnak "erőssebbek" lenni, érvényesülni. Mindennapi példa: a nő elvárja, hogy az ajtónál előreengedjék, amennyiben ebben hiányt szenvednek a férfi a bunkó meg az udvariatlan meg a többi. Ha a két fél egyenlő, akkor rohadtul nem érdekes, hogy ki megy ki előbb és senki sem lesz bunkó.

Említve volt, hogy, ha egy lány 15 évesen nem szűz, akkor elmondják mindennek, ha egy fiú nem szűz 15 évesen, akkor az menő. Nos, erről csak annyit, hogy ha egy lány vagy fiú 15 évesen szűz, akkor azt meg cikinek tartják, tehát sehogy se jó. Megoldás: nem kell beszámolni fűnek-fának a szexuális életedről! :D


A nemek csatájáról rengeteget lehetne vitázni, pro-kontrázni, de sose születne nyertes, mert túl gyakori a barátkozás az ellenféllel.:)

A nő és férfi két pólus. Egymást tökéletesen kiegészítő ellentétek, egyik úgysem létezik a másik nélkül.:)

2014. dec. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:

Ez az ajtónyitás a mániátok, de ez nem nagy cucc. Teljesen félreértitek. Én szeretem, ha tartják, vagy kinyitják az ajtót, ha látják, hogy arra megyek. De ezt bárkitől szívesen veszem, és senkitől nem számítom flörtnek. Én is ki szoktam nyitni másoknak nő létemre. Öregnek, iskolás gyereknek, babakocsisoknak, a szomszéd srácnak, férfiaknak.


A baj ott van, ha valaki férfi, be akar vágódni egy nőnél, és az ajtónyitásért cserébe elvár valamit, mert jófej volt. Engem az nyűgöz le, ha másokkal is előzékeny, mert ilyen a természete, nem csak azzal, akinél be akar vágódni.


A menstruáció miatti fájdalomtűrés... hát, nekem még életemben nem volt fájdalmas menstruációm, de elmondhatom - ha már így senki nem kérdezte - , hogy mi az egésszel a bajom.


Sok nő nem meri kimondani a menstruáció szót, csak "nehéz nap" meg "piros ünnep" néven emlegetik, ami iszonyú gyerekes. Ezért a férfiak sem veszik komolyan. Nem is kell véresen komolyan venni - no pun intended - , de utálom, hogy ha egy nő (vagy férfi!!!) sír, rögtön mondják neki, hogy mi van, megjött? Mintha nem lennének érzéseink, csak hormonjaink.


Senki nem nevezi ezt annak, ami: egy belső szerv levedli a nyálkahártyáját, és véres cafatok távoznak a hüvelyen keresztül. Ezt persze nem mondják a reklámban, mert rosszabbul hangzik, mint "azok a napok".


Ideges sem voltam "hormonilag", ilyenkor praktikus dolgokon idegeskedem, hogy merre megyek, van-e ott klotyó, van-e ott kuka, vagy egy papírba csomagolt véres betéttel kell mászkálnom, szétvérzem-e a gatyám, fogok-e akkorát röhögni/köhögni/tüsszenteni, hogy annyi löket vér jön ki, hogy azonnal átázom. Girly stuff.

2014. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:

"A lényeg az, hogy senkinek nem szabadna megváltoztatnia magát, különben megtámadják. Nem érted?"


De ha már többször járt úgy, hogy belekötöttek ezért, akkor ha lenne egy csöppnyi esze, akkor lemosná. Nem azt mondom, hogy joguk van azért belekötni, hanem hogy ha tudja nagyon jól és mégis nem tesz ellene semmit akkor ez valahol tetszik is neki. Nem érted?

2014. dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:

67:

ezzel egyet lehet érteni, és ez is példázza hogy nem minden nő akar harcolni a férfiak ellen, mert értelmetlen is.

2014. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!