Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lányoknak nehezebb? (hosszú...

A lányoknak nehezebb? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Na először is szeretném leszögezni, hogy nem vagyok feminista.


Kiskorom óta vártam, hogy legyen egy férjem, akiben megbízom, lesznek gyerekeink én majd főzök mosok, ő meg eltartja a családot. Szóval régen így láttam a helyzetet. De a napokban beszóltak nekem (nem részletezném túlságosan) kb olyanokat mondtak, hogy csak egy nő vagyok, semmit se érek stb. Szóval az ilyen hímsoviniszta megjegyzésektől nagyon dühös lettem, és elgondolkoztam. A lányok menstruálnak, szülnek. Sok fájdalmat élnek át. És a férfiak? Ők eltartják a családot (ez a legtöbb válasz a feminista kérdések alatt). De vannak olyan nők is akik eltartják szintén magukat, és mondjuk a nem tudom hány gyereküket válás után. Tudom, hogy furcsa, hogy ezt mondom, de én nem akarok így gondolkozni, mert nem akarok és nem is tervezek feminista lenni. Tudom, hogy egyenlőek vagyunk, csak felvetődött bennem ez a kérdés. Ja, és az is, hogy régen (pl. ókor) miért pont a nők voltak az alacsonyabb rendűek? miért alakult így? Előre is köszönöm a választ, és kérek szépen mindenkit, hogy ne vegyék magukra amit írtam, nem bántásból írom, csak mert felvetődött bennem :)



2014. dec. 6. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
30%

"Az a bajom, hogy a pasiknak ez a legnagyobb bajuk. Amikor egyenlőségről van szó, mindig a csajozás jön fel."


a "pasiknak" nem ez a bajuk, neked van bajod a "pasizással".

én életminőségről kezdtem el beszélni, ami nyilván téged enm érdekel.


"Az életminőséget a pénz határozza meg, nem?"


a gondolatmenet már itt elbukott. nézegess felméréseket, legalább 7-9 összetevőből áll az életminőség.

mellesleg a férfi is prostituálja magát, csak a munkáltató felé, mégis fizetésének csak egy részét költi el, mivel másik részét szegény elnyomott nő teszi. értem én, hogy a nő azt szeretné ha nem kellene se dolgozni, se szexelni a pénzért, de ez a világ nem úgy működik.


és mint párszor elmondtuk, a nőket semmilyen bérhátrány vagy megalázkodás nem érinti a közhellyel ellentétben.


48:

elégedj meg annyival, hogy az életminőségindex is legalább 4 összetevőből áll és számítják:


The mathematical expression for the Life-Quality Index L is:


Showing the LQI, L as a power function of E, the health-adjusted life expectancy (HALE) at birth and G, the Gross Domestic Product (GDP) per person. The parameter K is a constant based on time-budget studies available for many countries. K is approximately equal to 5.0 for developed nations. (Rackwitz 2008)


"Szerintem ha valaki családanya szeretne lenni, tegye azt, ha író, akkor legyen író, ha tűzoltó, akkor tűzoltó stb"


ezzel egyetértek, csak azzal az apró eltéréssel, hogy a nőknek ugyanolyan elvárásokat kelljen teljesíteni és ugyanannyi fizetést kapjanak. semmi kvóta, kivételezés.

amikor fel kell szaladni a 10. emeletre gázmaszkban felszerelésben, és rá akar dőlni a mennyezet, nem fogja mérlegelni, hogy rádőlhet e az egész, esetleg egy hölgy szaladgál alatta ezért csak feleannyi dőlhet rá. és ez ugyanúgy vonatkozik a gyenge férfira is. a mennyezet nem nőgyűlölő.


"Mindenki másban jó valaki erősebb valaki jobban tanul valaki szépen fest stb"


a probléma az, hogy a nők többsége pl jól bánik a gyerekekkel, viszont óvónőként, tanárként szeretne ugyanannyit keresni mint egy gépészmérnök...

amikor pedig valaki azért kap plusz pontokat az egyetemre mert elment szülni, vagy kvóta, miközben a teljesítménye nem olyan jó, na ez nem egyenlőség.


norvégiában soroznak, de kíváncsi vagyok hogy 2/3át vagy felét kell teljesíteni nekik vajon.

2014. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:

Myzantro


Te szeretnél nő lenni? Egy fizikailag gyengébb, gondolkodásban érzelmektől nem elvonatkoztatni tudó, stb. lény, azokért az előnyökért cserébe, amiket felsoroltál? Őszinte választ kérek.

2014. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:

Ó, szóval ilyen minőségre gondoltál! Hát nekem ez nem minőség.


Szerinted ha összejön egy férfiakból álló két vagy több fős társaság, és buli, beszélgetés, séta után hazamennek, hányan telefonálnak oda egymásnak, hogy épségben hazaértek?


Szerintem az élet minősége azt jelenti, hogy mennyire érzem komfortosan magam másokhoz képest, mennyire érzem biztonságban magamat.

2014. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:

"Szerintem az élet minősége azt jelenti, hogy mennyire érzem komfortosan magam másokhoz képest, mennyire érzem biztonságban magamat."


Elég sekélyes, felszínes életed lehet.

2014. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd?
2014. dec. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
Igen, kifejtem, akkor érzed jól magad, ha másoknál jobban állsz, az életedet másokéhoz hasonlítod, ahelyett, hogy a saját boldogságod keresnéd. Gyakorlatilag a környezeted előtt akarsz villogni.
2014. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 A kérdező kommentje:
wow nem akartam hogy ekkora vita legyen ebből :D
2014. dec. 13. 10:11
 58/87 anonim válasza:

Kedves Myzantro!

Én igazából most elkezdhetnék kötekedni vagy vitatkozni, de inkább nem teszem, leírtam a válaszomat, köszönöm, hogy te is megosztottad a véleményedet. Nekem ez nem ér meg annyit hogy vitatkozni kezdjek, mert lehet h beleköthetnék, de nem teszem. Ez egy olyan téma amúgy

amiről sokat lehetne beszélgetni. Mindenkinek további szép

napot!:)

11:14-es

2014. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:

"Igen, kifejtem, akkor érzed jól magad, ha másoknál jobban állsz, az életedet másokéhoz hasonlítod, ahelyett, hogy a saját boldogságod keresnéd. Gyakorlatilag a környezeted előtt akarsz villogni."


Villogni? Ez jó. Itt derült ki, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz.


Tudod, mi nekem a kényelem és a biztonság? Hogy a munkahelyi karácsonyi vacsorára ne kelljen váltócipőt cipelnem, mint egy iskolásnak. Miért kell váltócipő? Nincs autóm, és gyalog jövök haza. Mentél már haza a sötétben magassarkúban? És nem csak én, az összes kolléganőm, aki tömegközlekedéssel jött, váltócipőt is hozott, amiben gyorsabban tud menni. Vagy kiadott egy csomó pénzt taxira. Na nem mintha nem követnének meg bámulnának, ha lapos cipő van rajtad, de nagyobb a biztonságérzeted.


Az egyik barátnőm kozmetikai cégnél van, a márka rúzsait kell viselnie, mióta úgy megy haza, hogy rúzs van a száján, négyszer hívott fel a 3 hónap alatt, hogy követik vagy beszóltak neki, odaálltak mellé, hogy "jó lesz ez".


Akkor érzem magam kényelemben, ha nem kell külön erőfeszítéseket tennem, hogy ne váljak áldozattá.


Hogy pl. miért kapok én 30 ezerrel kevesebb fizetést, mint a férfikollégám? Ő fél éve van a cégnél, én 8 éve. Ugyanazt csináljuk, és segítek neki a mai napig, ha nem ért valamit.


A boldogságomnak semmi köze ehhez. Komfort és biztonság. Ha ez neked villogás, legyen az.


Te hányszor hívod fel a férfi barátaidat, apukádat, fivéreidet, hogy biztonságban hazaértek-e? És nem azért, mert csúszós az út. Hanem hogy megtámadta-e őket valaki hazafele.

2014. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
46%

"Az egyik barátnőm kozmetikai cégnél van, a márka rúzsait kell viselnie, mióta úgy megy haza, hogy rúzs van a száján, négyszer hívott fel a 3 hónap alatt, hogy követik vagy beszóltak neki, odaálltak mellé, hogy "jó lesz ez". "


Lemosni persze nem jutott eszébe...

2014. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!