Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lányoknak nehezebb? (hosszú...

A lányoknak nehezebb? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Na először is szeretném leszögezni, hogy nem vagyok feminista.


Kiskorom óta vártam, hogy legyen egy férjem, akiben megbízom, lesznek gyerekeink én majd főzök mosok, ő meg eltartja a családot. Szóval régen így láttam a helyzetet. De a napokban beszóltak nekem (nem részletezném túlságosan) kb olyanokat mondtak, hogy csak egy nő vagyok, semmit se érek stb. Szóval az ilyen hímsoviniszta megjegyzésektől nagyon dühös lettem, és elgondolkoztam. A lányok menstruálnak, szülnek. Sok fájdalmat élnek át. És a férfiak? Ők eltartják a családot (ez a legtöbb válasz a feminista kérdések alatt). De vannak olyan nők is akik eltartják szintén magukat, és mondjuk a nem tudom hány gyereküket válás után. Tudom, hogy furcsa, hogy ezt mondom, de én nem akarok így gondolkozni, mert nem akarok és nem is tervezek feminista lenni. Tudom, hogy egyenlőek vagyunk, csak felvetődött bennem ez a kérdés. Ja, és az is, hogy régen (pl. ókor) miért pont a nők voltak az alacsonyabb rendűek? miért alakult így? Előre is köszönöm a választ, és kérek szépen mindenkit, hogy ne vegyék magukra amit írtam, nem bántásból írom, csak mert felvetődött bennem :)



2014. dec. 6. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
42%

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.

# 79/80 Időpont 2014-12-17 09:28


ez így van. teljesen feleslegesen magyaráztok nőknek/feministáknak. az átlag nő (mondjuk az átlag ember sem) nem szeret gondolkodni és dolgok mögé nézni.

eleve aki a mai világban feminista, attól soakt nem szabad várni.

a nők mindig is szerettek hisztizni és sajnáltatni magukat, viszont a tényekkel annyira már akaródzott foglalkozni nekik.


az átlagnő néhányszor meghallja,h "de nehéz a nőknek", és máris sajnáltatja magát, ennyi az egész. nem fog statisztikákat nézni, de még csak ahhoz sem veszi a fáradságot, hogy nyitott szemmel járjon.

a hajléktalanok 90%-a férfi, a fizikai munkákat szinte csak férfiak végzik, szintén statisztikák bizonyítják, h a lányokkal már általános iskolától kezdve kivételznek, ahogy azt is,h a bíróságokon jóval enyhébb ítéletet kapnak stb. estig lehetne sorolni. összeségében nőként jóval könnyebb ma érvényesülni, ez van. eleve egy nővel mindenki sokkal udvarisabb is.


"A nők visszaélnek mindenütt a világon azzal, hogy pi*ájuk van!

Ha nem volna, akkor felkopna az álluk!!"


ez így van. a baj az, h nők sokszor nincsenek is ennek tudatában. a mai átlagnő amíg teheti, mindenhez segítségül hívja a kinézetét, de idősebb korában is előnyöket élvez emiatt.

persze ebben a sok pincsikutya férfi a hibás, mert hagyja ezt. nem kéne körülrajongani minden átlagos felfuvalkodott nő csak azért, mert kinéz vhogy.

2015. márc. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 A kérdező kommentje:
Légyszi ne általánosíts. Én soha nem akartam a kinézetemmel érvényesülni, hanem a tudásommal. Van csomó feminista aki eltúlozza a dolgot, ezt bavallom. De akkor jönnek az olyanok mint páran ennél a kérdésnél, akik olyan "namostmegmondomamagamétafeministákrosszakésmindennőakinézetévelérvényesülésmindigkivételeznekvelük" típusúak. Mind a feministák mind az ilyen típusúk értsék már meg, hogy nem minden nő és férfi ugyan olyan. Biztos ismertek olyan lányt aki a kinézetével érvényesül, én szerencsére nem. Na és hogy kivételeznének velem... sok példám van rá. biztos előfordult más nőkkel, de akkor erre az ellenpéldám az h van olyan amikor egy férfi sokkal többet kap ugyan azért a munkáért csak azért mert nem nő. Értem a nő lehet elmegy szülni, de akkor is. Szóval röviden én az olyan típusú feministákat tisztelem akik a nők egyenjogúságát szeretnék elérni, de nem hisztizve a férfiakat sértegetve.
2015. márc. 7. 10:44
 83/87 anonim ***** válasza:

"de akkor erre az ellenpéldám az h van olyan amikor egy férfi sokkal többet kap ugyan azért a munkáért csak azért mert nem nő."


A tudásoddal akarsz érvényesülni és ilyen érvet hozol?! Na ne viccelj! Ez az érv egyrészt nem igaz, másrészt lerágott csont. Semmi egyéni gondolat, vagy ötlet nincs benne. Tipikus női mentalitás, ezt hozom fel érvnek, mert ezt hallottam, magoltam be, de gondolkodni már te is lusta vagy! Az én szakmámban például egy nő pontosan annyit fog ugyanazon munkáért kapni, mint én férfiként. És a nők többnyire lényegesen rosszabb munkaerők, egyrészt megbízhatatlanok, másrészt rontják a munkamorált, mert ha van már kettő, akkor elkezdődik a kibeszélés és a sz.rkavarás, továbbá dolgozni a nők nem nagyon szeretnek 30 perc pletyka tíz perc munka... Aztán felhozhatom azt is érvnek, hogy a férfi ismerőseim 90 százaléka 35 év alatt ért a számítógépekhez. A nők 90 százaléka viszont informatikai analfabéta és állandóan zavarják a férfiak munkáját az ostoba kérdéseikkel, ami kb. általános iskolai számtek tananyag. Aztán ott a fizikai munka is, én nem vagyok erős férfi, vékony törékeny testalkatom van, de ha valaki azt mondja, hogy ezt a nehéz dobozt vidd oda, akkor megcsinálom, egy nő mit csinál? Én lány vagyok, nekem nem kell cipelgetni... Robiiii segíts! A nők munkához történő hozzáállása alapvetően rossz, éppen ezért vicc, hogy állandóan a fizetések miatt sírtok!

2015. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Igazából ne is nagyon foglalkozz az itteni legtöbb válasszal, mert lehetetlen néhány ember fejébe beleverni, hogy a világ nem fehér és fekete. Szerencsére az itt fórumozók sem reprezentálják a férfiakat, maximum egy kisebb hányadosát, akik igazán megkeseredettek és mindenért másokat hibáztatnak. (Ha megnézed a százalékokat vagy azokat, akik vállalják a nevüket, láthatod, hogy sokan szinte minden ilyen kérdésnél ugyanilyen stílusban válaszolnak, hogy nekik miért fáj az élet a nők miatt. Szerintem már ez is elég jelzésértékű.) Természetesen nem az ő mentalitásukkal van a baj, hanem a nőkkel, a melegekkel, a romákkal vagy a feketékkel... Mert pont ugyanennyi gyűlölet van a homofóbokban vagy a rasszistákban, csak ez épp a nők ellen irányul. Ugyanúgy, ahogy egy homofóbiás embert se tudnál "megtéríteni" egy fórumon, egy ilyen embert se fogsz. Mindig lesz 2 kiragadott mondat, amin lehet lovagolni, az összes többi gondolatot pedig ignorálni lehet. Bár sok megszólalás bicskanyitogató, de legtöbbször egyszerűbb hagyni a dolgot, mert úgy sem jutsz vele semmire. Akár visszaszólsz a másiknak, akár hagyod őket, ezek az emberek úgy is azt érzik a végén, hogy ők a helyesek. Ennek tekintetében teljesen lényegtelen mit mondasz nekik. Ők éljenek továbbra is abban a hitben, hogy a világgal van a baj, mi meg reménykedjünk abban, hogy ilyen elvakult, keserű emberekkel nem hoz össze a való élet.

2015. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:

Légyszi ne általánosíts. Én soha nem akartam a kinézetemmel érvényesülni, hanem a tudásommal. Van csomó feminista aki eltúlozza a dolgot, ezt bavallom. De akkor jönnek az olyanok mint páran ennél a kérdésnél, akik olyan "namostmegmondomamagamétafeministákrosszakésmindennőakinézet

évelérvényesülésmindigkivételeznekvelük" típusúak. Mind a feministák mind az ilyen típusúk értsék már meg, hogy nem minden nő és férfi ugyan olyan. Biztos ismertek olyan lányt aki a kinézetével érvényesül, én szerencsére nem. Na és hogy kivételeznének velem... sok példám van rá. biztos előfordult más nőkkel, de akkor erre az ellenpéldám az h van olyan amikor egy férfi sokkal többet kap ugyan azért a munkáért csak azért mert nem nő. Értem a nő lehet elmegy szülni, de akkor is. Szóval röviden én az olyan típusú feministákat tisztelem akik a nők egyenjogúságát szeretnék elérni, de nem hisztizve a férfiakat sértegetve."


nem általánosított senki, az ÁTLAGnőről beszéltem. tudod, az átlagos nők közé nem tartozik minden nő.


:)

ezt most komolyan gondolod? teljesen lényegtelen, h te akarsz-e a kinézeteddel érvényesülni, mert ha nem akarsz, akkor is kivételeznek veled, csak azért, mert nőnek születettél.

itt most nem csak azokról a nőkről van szó, akik mindent a kinézetükkel akarnak elérni, valójában egy teljesen intelligens visszafogottan öltözött nővel is kivételeznek, akkor is, ha nem akarja, pont erről beszéltem. tehát minden nő vmennyire a kinézetével/nőiességével érvényesül, csak a fokozatokban van különbség.


a mondatod második fel meg egyszerűen nem igaz. pont erre céloztam, h statisztikákat kéne nézni meg kutatásokat, nem csak ismételgetni, amiket nás nőktől hallottál.

a Tárki tavalyi felmérése is bebizonyította, h bérhátrány csak a legfelsőbb szinteken lévő ( vállalatvezető, topmenedzser) nőket érint, a nők 80%-át NEM. és csak halkan megsúgom, h a legfelsőbb szinteken a férfiak jóval többet dolgoznak, lehet h ezért keresnek többet.

pont ez a nevetséges, h azok az ÁTLAGOS irodista nők nyivákolni azért, mert kevesebbet keresnek, akiket semmilyen bérhátrány nem ér.


a női egyenjogúság már rég megvalósult, a mai feministák:


1, buta, megvezetett nők, aki tényleg elhiszik ezt a sok marhaságot és lusták utánanézni a dolgoknak

2, olyan nők, akik tudják, h ez mind baromság, csak pénz/politika miatt lettek feministák


és még vmi: ha egy kicsit gondolkodsz, talán rájössz, h miért esik neki sok férfi a feministáknak. lássuk csak, a a javakat nagyrészt férfiak termelik, mégis a nők sokkal többet költenek, a nők zömében még mindig felfelé hazásodnak, azaz olyanokhoz mennek hozzá, akik jobban keresnek, mint ők. a nehéz fizikai munkákat szinte csak férfiak végzik- a tpikusan női betegségekre sokkal többet költenek, mint a férfibetegségekre, a nők átlagban tovább élnek, mégis hamarabb mehetnek nyugdíjba. a válásokat a 75%-ban nők kezdeményezik, sokszor mindenféle apró dolog miatt, aztán viszik a gyerekeket meg a házat is. gyakorlatilag mindent férfiak alkottak meg, mindent ők működtetnek, süllyedő hajókról először a nőket menekítik ki, sőt, híradásokban külön kiemelik, ha nők veszett oda. az alaptörvényben kiemelték a nők védelmét, kismillió női csoport kap rengeteg állami pénzt stb..


ezen tények ellenére a mai nők jelentős része kicsit sem tiszteli a férfiakat, sőt folyamatosan köpköd rájuk, és állandóan sajnáltatja magát, h milyen rossz neki nőként, talán érthető, h kiakad sok férfi, nem?


összefoglalva: nőként ma egyszerűbb boldogulni, mint férfiként.

2015. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:

"Ők éljenek továbbra is abban a hitben, hogy a világgal van a baj, mi meg reménykedjünk abban, hogy ilyen elvakult, keserű emberekkel nem hoz össze a való élet."


Igen a világgal van a baj, azt mondjuk nem csodálom, hogy egy tipikus libsi nő, aki szeret az erkölcstelenség mocsarában dagonyázni, aki számára nincsenek értékek csak a pénz, a szabadosság, meg az egyenjogúság, ami csak addig él, amíg a jogokról beszélünk és nem a kötelességekről mindent rendben talál a világban. Ez a világ sajnos a liberalizmusra épül. Meg is lehet nézni, hogy milyen. Teljességgel élhetetlen.

2015. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:

"Ez amit leírsz nagyon szép, de sajnos a valóságban ez nem így jelenik meg. Van egy csomó nőismerősöm, aki habzó szájjal szidja a bunkó hímsoviniszta férfiakat, de ha dolgozni kell (szellemi munka, néha túlélhető mennyiségű fizikaival keverve), akkor össze-vissza szenvednek, lógnak, és közlik, hogy ők nők... Ez az, amiből sok férfinak nagyon elege van, hogy a nők csak akkor egyenlőek, ha kiváltságokról van szó, sőt egyenlőbbek, ha viszont dolgozni kell és kötelességekről van szó, akkor bizony a férfi dolgozzon többet, hiszen ő csak gyenge nő. Én a külömböző kvótákkal sem értek egyet, amit annyira erőltetnek a feministák, jó, legyenek nők a parlamntben, de akkor legyenek nők, a bányákban, építőiparban, műszaki egyetemeken is. Nem csak a húsos fazék köré kellene kvóta! "


ez igaz. egyrészt a nők szidják a hímsoviniszta férfiakat, aztán vhogy mégis nagyrészt ilyennek fekszenek össze. hiába tagadják, a nőknek ösztönösen vonzó egy önbizalomtól duzzadó, sokszor bunkó férfi, akik persze meg akarnak szelidíteni, ami sosem jön össze.

és az is igaz, amit utána írsz: a feminizmus addig tart, amíg nem kell felvinni a bútorokat a nyolcadikra. nagyon jól bemutatja a feminista gondolkodást, h egyrészt verik az asztalt, h milyen erősek kemények a nők, majd amikor be kéne ezt bizonyítani, akkor hirtelen visszavedlenek gyenge nővé. pont ez a baj. a feministák úgy akarnak egyenlőek lennei, h igényt tartanának előnyökre és női előjogokra is. nyilván a kettő nem működhet egyszerre.

jut eszembe, esetleg kvótát a felsőoktatásban is be lehetne vezetni, mert sokkal több a nő az egyetemeken (többnyire bölcsész szakokra járnak), és sztem ne álljunk meg itt, szeretném, ha a hajléktalanoknál is kvótát vezetnék be, mert 10 hajléktalanból 9 férfi, és ha már itt tartunk, az irodistáknál sem ártana.


"Igen a világgal van a baj, azt mondjuk nem csodálom, hogy egy tipikus libsi nő, aki szeret az erkölcstelenség mocsarában dagonyázni, aki számára nincsenek értékek csak a pénz, a szabadosság, meg az egyenjogúság, ami csak addig él, amíg a jogokról beszélünk és nem a kötelességekről mindent rendben talál a világban. Ez a világ sajnos a liberalizmusra épül. Meg is lehet nézni, hogy milyen. Teljességgel élhetetlen."


na jó, azért ez sem teljesen igaz. amit sokan mai liberalizmusnak neveznek, abban vannak jók dolgok és vanna kevésbé jók. a probléma az,h jó pár dolgot teljesen túlzásba vittek. a homofóbia és rasszizmus ellen küzdeni kell, viszont a feminizmusnak semmi értelme a nyugati világban. felesleges megbélyegezni a másk válaszolót, h libsi. és önmagában ettől még nem lesz erkölcstelen, egyszerűen csak megvezették, sokat hallotta a feminista hazugságokat, és elhitte. van ez így.

de hogy a kérdésre is válaszoljak: aki ilyeneket mond, h egy nő semmit sem ér, annak nyilván nincs igaza. egy nő is sokat ér, csak teljesen másban jó, mint egy férfi. ezzel nem lenne gond. csak nem kéne sajnáltatni magatokat, miközben könnyebb életetek van és nem kéne úgy csinálni, mintha képesek lennétek azokra a dolgokra, amire egy férfi. nem, senkit nem akarok megbántani, de a legtöbb dologban jobbak a férfiak, ez van.

2015. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!