Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért lett divat albérletben...

Miért lett divat albérletben lakni a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

Felmennek Pestre, elcseszik a fizetésüket albérletre

Ha pár évig szülőknék laknának, össze is tudnának szedni annyit amennyi egy saját házhoz kell

Én irtózom a gondolatától is, hogy Pesten lakjak egy albérletben 22/F



#Albérle
2020. szept. 20. 15:14
 11/95 A kérdező kommentje:

#8

Lol, szerinted vidéken nincs munka?

2020. szept. 20. 15:38
 12/95 A kérdező kommentje:

“ 3.Kapcsolatok kiépítése.Pénzes pasit nagyobb eséllyel találsz a nagyvárosban,mint vidéken.”


Ja persze. Vidéken egy kőműves jobban keres mint egy pesti diplomás

2020. szept. 20. 15:39
 13/95 anonim ***** válasza:
100%

Pesten sokkal több állás/szórakozási/ismerkedési lehetőség van. És ha már ott dolgozik valaki, akkor jobb (kényelmesebb) ott is élni. Illetve sajnos nagyon sok olyan család van, ahol nem jönnek ki jól a szülők és a gyerekek egy fedél alatt. Illetve, teljesen mellékesen, egyszerűen szuper érzés, hogy teljesen egyedül, szülői segítség nélkül tudod fent tartani magad és vezetni a háztartást...

Az szuper, ha te jól érzed magad otthon a szülői házban, és te sikernek éled meg, hogy szülők mellett jobban tudsz spórolni a céljaid eléréséhez, de nem mindenki tud vagy akar ugyan ezen az úton járni.

Vagyis, én azt gondolom, nem divat lett, egyszerűen csak másoknak, más a prioritása. Te az ő életüktől irtózol, ők pedig a tiedtől. Ezzel nincs semmi gond. Mások vagyunk, így szép az élet :)

2020. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
100%

Pesten van a legtöbb egyetem, továbbképzés.


Tanulmányok mellett is el tudsz menni dolgozni, gyakornoki pozícióban tapasztalatot szerezni.


Helyben van minden, nem faluról kell bejárni, bármi megoldható tömegközlekedéssel ami rengeteg időt meg tud spórolni.

2020. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 A kérdező kommentje:

Most viccelsz?

Szerinted kényelmesebb pesten élni egy ezeréves körfolyosós polgári bérlakásban vagy egy 10. emeleti panel lakásban, mint egy nagy családi házban vidéken?


Én sem akarok a szülői házban lakni, de tudom hogy ha albérletbe megyek, soha sem fogok annyi pénzt összeszedni ami egy saját lakásra kell.

2020. szept. 20. 15:44
 16/95 anonim ***** válasza:
100%
Nem a panel a kényelmesebb, hanem az, hogy nem kell reggel/este akár másfél órát utazással töltened. Hanem akár 20 perc sétával otthon is vagy.
2020. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
93%

"ki leszek szolgáltatva egy főbérlőnek és olyan helyen lakik ami nem az enyém"


A "főbérlő" szót cseréld le "szülő" szóra és ugyanott vagy.


"Vidéken egy kőműves jobban keres mint egy pesti diplomás"


Ebben igazad van. Csak annyi, hogy a "vidéki kőművesek" nagy része Pestre jár fel dolgozni, mert ott van munka.


Bár aki ennyire leegyszerűsíti a dolgokat hogy "mindegy csak spórolok" meg "kőműves létezik meg A csóró diplomás" azzal nem sok értelme van vitatkozni... :D

2020. szept. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted kényelmesebb pesten élni egy ezeréves körfolyosós polgári bérlakásban vagy egy 10. emeleti panel lakásban, mint egy nagy családi házban vidéken?"


MErt nyilván Pesten csak lepukkant bérlakások meg panelok vannak, vidéken meg mindenki kacsalábon forgó palotában lakik és véletlenül sem 2-3 szobás Kádár kockákban (vagy ugyanúgy panelban).

2020. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 A kérdező kommentje:

“ Nem a panel a kényelmesebb, hanem az, hogy nem kell reggel/este akár másfél órát utazással töltened. Hanem akár 20 perc sétával otthon is vagy.”


De nem is akarnék otthon lenni egy pesti polgári lakásban. Inkább utazok többet csak ne kelljen egy olyan ocsmány pesti bérházban élnem. Kiráz a hideg ezektől a körfolyosóktól meg a magas belmagasságtól. És ez nem otthon, csak egy albérlet.



Szülőnek nem fizetek 150 ezres lakbért. És úgyis enyém lesz az a lakás, mert megöröklöm. Sőt, 2-t is fogok örökölni


Nem tudom honnan szeded ezt, hogy Pestre járnának fel dolgozni, akkora hiány van szakmunkásokból vidéken is, hogy akiket ismerek kőműveseket, egy évre előre be vannak táblázva.

2020. szept. 20. 15:52
 20/95 A kérdező kommentje:

“ MErt nyilván Pesten csak lepukkant bérlakások meg panelok vannak, vidéken meg mindenki kacsalábon forgó palotában lakik és véletlenül sem 2-3 szobás Kádár kockákban (vagy ugyanúgy panelban).”


Mi a baj a Kádárkockákkal? Nekem életem nagy álma egy saját kockaház. Sokkal jobb, kényelmesebb, nagyobb mint egy pesti lakás

2020. szept. 20. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!