Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért lett divat albérletben...

Miért lett divat albérletben lakni a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

Felmennek Pestre, elcseszik a fizetésüket albérletre

Ha pár évig szülőknék laknának, össze is tudnának szedni annyit amennyi egy saját házhoz kell

Én irtózom a gondolatától is, hogy Pesten lakjak egy albérletben 22/F



#Albérle
2020. szept. 20. 15:14
 71/95 anonim ***** válasza:
69%
Ki mondta egy büdös szóval is, hogy jobb lenne neked Pesten?? Sehol nem mondtam ilyet, sőt szerintem senki más se. Pont hogy te vagy az, aki mindenáron meg akarja magyarázni és mindenkit meg akar győzni itt, hogy vidéken mennyivel milliószor jobb és Pest milyen szar. 🤦🏻‍♀️
2020. szept. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 A kérdező kommentje:
mert szerintetek gáz az, ha "szüleim nyakán élek"
2020. szept. 21. 00:05
 73/95 anonim ***** válasza:
49%
Az a gáz, amit itt műveltél és ahogy előadtad. Mert Pest gáz, lepukkant szar bérházak, hogy lehet ott élni, te úgyis örökölni fogsz blabla. Megállás nélkül csak fikáztad és kritizáltad Pestet meg azokat is, akik itt élnek, miközben te otthon ülve azt várod, hogy mikor dobja fel a talpát valamelyik szülőd, hogy örökölj. Ha neked ez az élet megfelel, egészségedre, de fogadd el és tartsd már tiszteletben, ha más ennél többre vágyik!
2020. szept. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy ennél többre? Én saját házra vágyom. Másnak jó az is, ha albérletben lakik ami nem az övé. Inkább az én igényeim a nagyobbak.
2020. szept. 21. 00:14
 75/95 anonim ***** válasza:
43%

Jól látod igen, ennél többre. Többre annál, mint hogy antiszoc, négyfal között ülő megsavanyodott emberek legyenek, akik szidják azokat, akik másként élnek, mint ők és nem anyuciékkal akarnak élni addig, míg össze nem jön egy házra való, főleg hogy akkor 40 éves koráig is ülhetne otthon az ember, mert felénk minden környező faluban 16-25 millió egy olyan ház, ami félig már össze van omolva. Ennyi pénz nem fog összegyűlni, hiába maradsz otthon. Te lehet beéred ezzel, más meg éli az életét, összeköltözik a párjával, félretesz önerőre, amihez felveszi a hitelt és vesz egy lakást ott, ahol neki a legmegfelelőbb. Ez van, a mai világban már nem lehet hitel nélkül házat venni, ha csak a szülő megteheti, hogy vesz a gyerekének egyet.

Szerinted más nem vágyik saját lakásra/házra?? De ugyanakkor élni is szeretne, megtalálni az embert, akivel boldog lehet, normálisan fizető állást találni, kényelmesen élni, nem naponta órákat ingázni stb.

2020. szept. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 A kérdező kommentje:
Anyagilag így is jobban megérné vidéken. Akkor érné meg az albérlet ha lenne párom akivel össze lehet költözni, de mivel antiszoc vagyok, nekem olyan soha nem lesz
2020. szept. 21. 00:47
 77/95 anonim ***** válasza:
Jól van, látom beragadt nálad a lemez, kár beléd a szó. Akinek van 2 agysejtje, az könnyedén be tudja látni, hogy pusztán azért, mert ő antiszoc, más még nem lesz az. Te jól vagy így, egészségedre, másokról meg szállj le és ne kritizáld őket, ennyi.
2020. szept. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:

" Egyáltalán nem tartom egészségesnek, mikor több generáció el együtt, mindenkinek szüksége van privát térre, magánéletre."


Mondjuk én ebben nem értek egyet.

Ez nem annak a függvénye kivel laksz.

Mondjuk lakhatsz lakótársakkal is Pesten albérletben,akkor mennyivel lesz több "magánéleted",mintha szülőkkel laknál,akár egy külön szinten vagy külön bejáratú lakásban?


Azért nem tegyünk úgy,mintha egyedül is bőven lehetne egy egész albérletet simán bérelni,mert sajnos ez nem így van.

Még a garzonok árát is felnyomja az,hogy vannak olyan párok,akik képesek egy szobában együtt élni,ezért a tulaj még többet tud kérni,mert 2 fizetésből kijön.


Na már most szerintem az sem egészséges,hogy két ember(még ha egy párról is van szó)semmiféle magán térrel nem rendelkezik,hanem folyton egymás nyakán vannak.


És,azt is lássuk be,hogy fiatal korban a párkapcsolatok nem annyira tartósak,de ma már hosszú távú kapcsolatban is kevesebben élnek,mint "anyánk idejében".


Ha véget ért a párkapcsolatod,megint kereshetsz barátok,barátnőket akikkel együtt kell lakni,akikkel osztozni kell a fürdőszobán,mindenféle rigolyáik vannak,stb.


Ezzel szemben vannak normális szülők is,akik nem telepednek rá a gyerek életére,attól,mert együtt laknak.

2020. szept. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:
42%

Egyébként mindennek megvan az ára.

A nagy "élni akarok" életfelfogásnak is.


Több ilyen rokonom van,20 évesen nyakába vette a fővárost,35 évesen sehol sem tartanak,annyi,hogy van egy munkahelyük,de még mindig albérletben élnek.

Beleragadtak a kényelembe.


Szóval mikor valakinek 40 évesen már saját lakása lesz,akkor majd fordul a kocka,mert az albérletezők mellett is "elmegy az élet".

Legalábbis baromi nehéz lesz akkor a 0-ról kezdeni egy hitelt mondjuk.

Ha meg még párja sincs,úgy ismerkedni,hogy 40 évesen nincs semmid,amit fel tudnál mutatni,kisebbek az esélyeid,mint annak,aki "anyucinál spórolt".


Mindennek megvan az előnye/hátránya.


Ami felé most megyünk az meg egyenesen káosz,egyre nehezebb lesz saját lakáshoz jutni,akik most 40 felettiek sokkal szerencsésebbek,mert amikor ők voltak fiatalok az albérlet is olcsóbb volt,meg a lakásvásárlás is.

2020. szept. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:

"Nekem pl nincs igényem szórakozásra"


Azért itt jól szórakozol nem?

2020. szept. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!