Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért lett divat albérletben...

Miért lett divat albérletben lakni a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

Felmennek Pestre, elcseszik a fizetésüket albérletre

Ha pár évig szülőknék laknának, össze is tudnának szedni annyit amennyi egy saját házhoz kell

Én irtózom a gondolatától is, hogy Pesten lakjak egy albérletben 22/F



#Albérle
2020. szept. 20. 15:14
 21/95 anonim ***** válasza:
100%

Akkor költözz ide a szüleimhez helyettem, egy hét múlva sírva menekülnél.

Nekem is már csak egy évet kell kibírnom szerencsére, aztán irány Pest.

Előttem többen is kifejtették már, egyetem, több lehetőség mint munka mint tanulás terén. Vagy csak menekül otthonról, sőt képzeld van akit simán kiraknak 18 évesen a házból, az mégis hova menne, ha nem albérletbe?

2020. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 A kérdező kommentje:
Én Pestre jártam egyetemre, de soha többet vissza nem mennék oda. Nem vágyom arra az életre, a gondolatától is irtózok, hogy mégegyszer polgári bérlakásban lakjak
2020. szept. 20. 15:55
 23/95 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom honnan szeded ezt, hogy Pestre járnának fel dolgozni"

Onnan, hogy látom. Építőiparban dolgozom.


"Szülőnek nem fizetek 150 ezres lakbért."

Nem fizetsz. Cserébe viszont "kerülgetheted" a lakásban plusz ő adja a szabályokat.


"És úgyis enyém lesz az a lakás, mert megöröklöm."

Nyilván jó lehet úgy leélni 10-20-30+ éveket, hogy azt várod, mikor döglik már meg a másik :D


"Sőt, 2-t is fogok örökölni"

Egyik pillanatban még arról kamuzol, hogy semmi esélyed saját házra, most hirtelen kettőt is örökölsz :D

De ha amúgy is örökölsz, akkor meg nem mindegy, hogy elmegy a pénz albérletre, hiszen úgyis lesz 2 házad :D


De úgy látom megint Bazsiba futottunk...

2020. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
100%
Én ennek csak örülök, mert annál kevesebb a vevő.:D
2020. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
100%

"Ja persze. Vidéken egy kőműves jobban keres mint egy pesti diplomás"


Vállalkozóként lehet,alkalmazottként nem hiszem.

2020. szept. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
100%

De nem is akarnék otthon lenni egy pesti polgári lakásban. Inkább utazok többet csak ne kelljen egy olyan ocsmány pesti bérházban élnem. Kiráz a hideg ezektől a körfolyosóktól meg a magas belmagasságtól. És ez nem otthon, csak egy albérlet.

Épp ezt írtam az első hozzászólásomban. Te ilyen vagy, és ez rendben van, de másnak, meg más az álma! Ez ugyan az, hogy pl valaki szereti a csokis fagyit, de utálja az epreset... Más meg pont fordítva...és akkor? Te légy boldog vidéken, más meg megtalálja a saját boldogságát Pesten akár a panelban. Miért kéne mindenkinek ugyan arra vágynia?

Igen felfogtuk, hogy te irtózol a pesti körfolyosós házaktól, de te meg azt fogd fel, hogy más meg imádja! Mi ezzel a bajod?

Illetve, akkor miért tetted fel a kérdést, ha nem is bírod megérteni, hogy más mit szerethet a pesti panelban/bérházakban?

2020. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 Metionin ***** válasza:
100%
Akinek a családja Bivalybasznádon lakik ahol nulla a munkalehetőség, azoknál alap hogy albérletbe kell menniük. Ez az egyik. A másik pedig, hogy nem mindenkinek van olyan családja, akikkel jó együtt élni akkor is ha már nem lenne muszáj. Kell a magánélet egy idő után mindenkinek.
2020. szept. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
99%

Nekem fontosabb a független önálló élet mint az otthon maradok spórolok duma. Nekem nem tette tönkre a fiatalkoromat a mamahotel, nincsenek anyámmal konfliktusaim, önálló és önellátó vagyok.

Amúgy ha úgyis-úgyis örökölsz miért nem mész el albiba amúgy? Hiszen nem kell a házra való spóroláson törnöd a fejed...

2020. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
100%

"Felmennek Pestre, elcseszik a fizetésüket albérletre"

Miért cseszik el? Honnan tudod milyen okból mennek fel oda, mit érnek el ott, mivel jobb nekik ott lakni albérletben mint a szüleiknél? Honnan tudsz bármit is róluk? Kajak idehánytál egy okoskodást a hülyeségedről hogy lefikázz olyanokat, akikről semmit nem tudsz, de valami k.va jó megoldásnak látod a saját hülyeséged.

2020. szept. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
81%

Azt azért tegyük hozzá, Pesten alapvetően vagy +100 ezerrel többet lehet keresni azonos pozícióban mint vidéken.


Nyilván az a többlet el is megy albérletre. De cserébe ott van a függetlenséged, hogy nem kell másokhoz alkalmazkodni.


Egy albérlet sem 150 ezer. Főleg a mostani helyzetben simán vannak kis garzonok 90-100 ezer között, 110-120 ezerből már 1,5 szobás jó állapotúakat is ki lehet fogni. Nyilván nem a "tágas családi ház" kategória, de 1 főre bőven elég.


Akárhogy nézzük, manapság igény az önállóság, ami nyilván másokkal együtt lakva erősen csorbul.


Mellette az életsítlus is megváltozott. Manapság aki teheti nem otthon ül, nem a lakás a világ.

2020. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!