Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy bírjátok vidéken az életet?

Hogy bírjátok vidéken az életet?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok, hogy vidéken semmi lehetőség se szórakozásra, se normális munkára? Szerintem egy intelligens, sokoldalú, kreatív, tehetséges embernek átok vidékre születni. És ez alatt nem a megyeszékhelyeket értem, mert ott még viszonylag elfogadható az élet, hanem az ilyen Hátsóp*csafalva-alsó helyeket, ahol az átlagéletkor kb. 140 év, az átlag IQ meg 0 és 5 között félúton.

2021. márc. 18. 00:27
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
92%
Most komolyan, nem azt mondod, hogy naponta többször kényelmesen szeretsz vásárolni a 10m-re lévő hypermarkertben? Hidd el, nem elérhetetlen álom kocsiba ülni vidéken sem és tíz perc alatt odahajtani a kedvenc bolthoz. 😊
2021. márc. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
96%
Már vagy 10 éve vidéken élnék, ha tudnék vezetni, de csak jogosítványom van, vezetni nem tudok psszt!
2021. márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
93%

Ha valóban szeretnéd, akkor tegyél érte. Vidéken meg pláne könnyebb megtanulni vezetni. 😊

Vagy keresni kell Valakit, aki nemcsak sofőr. 😋

(mondjuk nekem kettő autóm is van, igaz már nagykorúak, szóval....)

2021. márc. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim válasza:
94%
Inkább Kübekhàza mint a Havanna-lakótelep.
2021. márc. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

#21

Azért ez tény, hogy Pesten kényelmesebb elgyalogolni az 5 percre levő boltba, mint vidéken még x óra meló után kocsiba ülni és fél órát autókázni a legközelebbi aldihoz. (Majd fél órát haza.)

Szeretek vidéken élni, de ez pl. egy a kevés komoly hátránya közül.

2021. márc. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
94%
Hetente, vagy havonta vásárolok be, a kamrámat egy falusi kisbolt is megirigyelhetné. 😊 Ha már úgyis beültem a kocsiba, akkor majdnem mindegy, hogy fél órát megyek néha, vagy öt percet csak. A napi dolgokat sem naponta veszem, pl. kenyeret is hetente, vagy a fagyasztóból, vagy sütök. Nem érzek vásárlási kényszert, mint sok városi, aki naponta többször megy le a boltba, ami a ház aljában van és olyan drága, mintha aranyat árulna.
2021. márc. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

#26

Persze, mi is max hetente 1x megyünk, de azért jobban szerettem mikor heti 1x átsétáltam gyalog a sparba az út túloldalára. :D

2021. márc. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
84%

Persze kinek a papné, kinek a paplan. 😁

Én már annyira nem szeretem az embereket, így nem baj, ha nem olyan sokat időt kell közöttük eltölteni. 😊

2021. márc. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
81%

Mennyire vidékre gondoltok?


Ahol a mi nyaralónk volt, ott volt bolt, elég nagy, ráadásul gyalog közelebb, mint a pesti, VIII. kerületi lakás esetén. Amaz 2500 fős falu volt, mondjuk turista-átutazó hely.



Amúgy én is 2 hete rendeltem legutóbb online bevásárlást, azóta egyszer voltam kisboltban. Tehát ezt kisebb faluban is így csinálnám, csak ott gondolom nincs online, hanem 2-3 hetente autóba kellene pattanni.

2021. márc. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
De van online abszolút vidéken is. Mondjuk én jobb szeretem látni az árut, amikor havonta bevásárolok. De a Cicáimnak neten rendelek, és vagy GPS-el idetalál a futár, vagy megyek elé a faluba. De pl. a sparheltomat is az ajtóig hozta a futár. Igaz utána mire beljebb vonszoltam a 200kg testét! 😁
2021. márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!