Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy bírjátok vidéken az életet?

Hogy bírjátok vidéken az életet?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok, hogy vidéken semmi lehetőség se szórakozásra, se normális munkára? Szerintem egy intelligens, sokoldalú, kreatív, tehetséges embernek átok vidékre születni. És ez alatt nem a megyeszékhelyeket értem, mert ott még viszonylag elfogadható az élet, hanem az ilyen Hátsóp*csafalva-alsó helyeket, ahol az átlagéletkor kb. 140 év, az átlag IQ meg 0 és 5 között félúton.

2021. márc. 18. 00:27
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
94%
Nem arra gondolok, hanem az egyes multi láncok komplett online bevásárlása.
2021. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok

Az én városomban pl. abszolút nincsen ilyen, hogy mondjuk online rendelhetsz a tescoból vagy hasonló. Sőt, a kaja és a mindenféle webshopokból való rendelést nem is szeretem. Egyrészt én nem szeretek kifizetni még sok esetben több ezer forintot a szállítási díjra, illetve nekem sok terméknél számít az, hogy lássam, meg tudjam fogni, fel tudjam venni, ki tudjam próbálni. Arról nem is beszélve, hogy elveszik az élmény, a spontaneitás, várni kell.

2021. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk sincs semmilyen online bevásárlós kiszállítás (Tesco, Auchan) pedig nincsenek távol maguk az üzletek.

Ráadásul nekem pl. nem nagyon opció, nem tudok akármikor kirohangálni amikor a futár úgy gondolja, mindent a falu postájára rendelek - ha egy webshop nem szállít posta pontra, akkor az nekem kiesett.

2021. márc. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
95%
Épp eleget (majd' 40 évet) laktam városban ahhoz, hogy tudjam, ott valóban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Nekem egyetlen csepp vadvíz többet jelent egy egész metropolisznál, 5 perc a tavam partján jobban ellazít, mint a városban bármi, a fenyvesemben a madarak hangját jobban élvezem, mint a panellakó emberek hablatyolását.
2021. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
85%

Úgy hogy lesz4rom az embereket. Dolgozok, tanulok. Élem az életem.

Nem vegyülök a tirpákokkal. Külterületen lakok, itt a legalja g3cik vannak. Ha okoskodnak feljelentem őket ahol tudom. Már megtanulták hogy nem szórakozhatnak velem. 1 éve élek itt, egyszer se mentem be a faluba, fosok az egész községre.

2021. márc. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
78%
Petőfi, Arany, Gárdonyi, Kazinczy,Kisfaludy, és jóformán mindenki, aki valamit ér a magyar irodalomban vagy a történelemben vagy bármely más tudományágban, az mind vidéken született!!! Nem csak 6 osztályt végzettek élnek vidéken, de őket is meg kell becsülni, mert tőlük kapod a kenyeret! Nekik köszönheted, hogy van gyümölcs az asztalodon, hogy vannak, akik learatják a gabonát! Te végzel ilyen munkákat? Szégyelld magad!
2021. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
96%
Én pont városból mennék vidékre, imádom a vidéki levegőt, a csöndet, a zöldet, ami rögtön körülvesz, ahogy kimegy az ember a kertbe. Igaz, hogy munkába a szomszéd kisvárosba kell átjárnom majd, de majd ha nyugdíjba megyek, sokkal jobban fogom érezni magam vidéken, mint egy városban, és itt az emberek közel érzik magukat egymáshoz, mindenki ismer mindenkit, segítenek egymásban, szóval olyan, mint egy nagy család. Ezt szeretem a vidékben.
2021. márc. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy bírjátok vidéken az életet?"

Én nagyon jól.

"Hogy bírjátok, hogy vidéken semmi lehetőség se szórakozás"

Ez engem nem nagyon izgat. Én elvagyok.


"se normális munkára"

Szerencsére nem szorulok arra, hogy más adjon nekem munkát.


"Szerintem egy intelligens, sokoldalú, kreatív, tehetséges embernek átok vidékre születni."

Szerintem nem. Nincs semmi gond, legalábbis nekem semmiképp.


"És ez alatt nem a megyeszékhelyeket értem"

Az nem is vidék.



Bocs, hogy ily régi kérdésre válaszolok.

2021. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!