Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a szomszédtól...

Mit lehet tenni a szomszédtól a lakásunkba bejövő füst ellen?

Figyelt kérdés

A nő az erkélyén dohányzik, természetesen zárt ajtó és ablak mellet, mert nem szereti a füstöt a lakásában. Ez a füst viszont hozzánk jön bóe, ahol egy pár hetes csecsemővel vagyunk, és az Ő szobájába is be megy a füst. Többször beszéltünk már vele, hogy ha nem lenne gond, cigizzen a lakás másik oldalán, ahol nyitott folyósó van, és legyen tekintettel legalább az ujszülöttünkre. De hajthtatlan, nem siierült vele kompromisszumra lépni, semmilyen téren. Magyarán szarik az egészre.

Lenne ötletetek, mit lehetne tenni, hogy ne jöjjön be a füst? Valami füstterelő vagy ilyesmi. Vagy mit lehet ilyen esetben tenni?


2014. máj. 6. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
80%

9:

"Sehol nem lehet már dohányozni. Szabad levegőn se."


Az utcán néhány helyet, pl. buszmegállót és játszóteret leszámítva akárhol dohányozhatsz. Nyilván ezt normális dohányos nem nehezményezi, a másokat leszarók miatt meg törvényt kellett hozni. Idővel a kérdező, egyébként teljesen jogosan felvetett problémája is meg fog oldódni, nehogy már más alkalmazkodjon ahhoz, hogy valaki mérgező füstöt ereget, oldja meg ő azt, hogy ne zavarjon vele másokat.

2014. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
76%

"Akkor legalább az ember az otthonában éljen úgy ahogy szeretne."


Ezzel egyetértek. Pl. szeretné az otthonából mellőzni a dohányfüstöt.

2014. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
38%

"A szomszéd nem csak a saját tulajdonában csinálja ezt, hanem befüstöl a kérdező lakásába, amely a kérdező lakása."


Tévedés!!! A szomszéd a SAJÁT erkélyén dohányzik. A "befüstöl a kérdezö lakásába" akkor lenne igaz, ha a kérdezö erkélyén állna vagy direkt az ablaka elött, és a fütöt befújná a lakásba.

Azért, mert befújja a légmozgás, nem vonható felelöségre.


A birtokvédelem meg nem azt jelenti, hogy az egész társasház csak azt csinálhatja, ami a kérdezöt nem zavarja.


Arra, hogy ne jöjjön be a füst, csak olyan megoldások vannak, hogy becsukja az ablakot (csukott ablakon nem td bejutni a füst), erös ventillátort járat az ablakban, hogy kifelé nyomja a levegöt. Vagy egyszerüen elköltözik családi házba, ahol nincs közel a szomszéd.


Viszont mielött elkezdene megint hözöngeni a kérdezö: NEM vagyok dohányos, söt engem is kimondottan zavar a füst, de ettöl még a jogi helyzet nem változik meg.

2014. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 A kérdező kommentje:

És még valami. Nekem jó lenne, ha a lakásában színá azt a szart.

Az, hogy nem tetszik a stílusom neked, nagyon nem érdekel. Én ötleteket kértem, mint pl erkélyre szerelhető füstterelő. Úgyhogy neked is már érszűkületed lehet a cigitől, hogy ennyit sem sikerült felfognod a kérdésből. Sajnálatra méltó vagy.

2014. máj. 6. 13:18
 15/86 anonim ***** válasza:
32%

"Az utcán néhány helyet, pl. buszmegállót és játszóteret leszámítva akárhol dohányozhatsz"


Tényleg? Ezt jó tudni.

Azt hittem nem gyújthatok rá tereken, iskolák, óvodák, közintézmények 5 m-es körzetében. Tudod nincs sok olyan városrész, ahol 5 perc séta közben nem sértesz cigivel a kezedbe legalább kétszer törvényt.


Amúgy kérdező te elmebeteg vagy. A Te felháborodásod, a hisztériád hihetetlen. Keress egy szakembert. Szerintem a szülés utáni depi már ott figyel. Amúgy aki hülye az lakhat bárhol.


A múltkor is volt egy ilyen kérdés, annyi különbséggel, hogy a nevezett fuldoklót, aki szintén a szomszéd cigijétől fuldoklott, egy udvar is elválasztotta.


Nem hiszem el, hogy egy szabad levegőn elszívott cigi, annyira töményen be tud jutni a lakásodba, hogy ne lehessen egyszer - egyszer elviselni. Egyszerűen egy összeférhetetlen hisztérika vagy és pont.

2014. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 A kérdező kommentje:
Hát, szakmai kérdésekbe most inkább ne menjünk bele, mert nem ez volt a téma. De magánrendelésemen szívesen fogadlak, bár, eléggé reménytelennek tűnsz. Amúgy, szerencsére nincs laktációs pszichózisom. Ha tudnád mit beszélsz, nem mondanál ilyen hülyeségeket. Amúgy bizos baromi megterhelő 5 méterre távolabb menni egy ovitól, és ott rágyújtani. Szégyelld magad, hogy ilyen vagy.
2014. máj. 6. 13:36
 17/86 anonim ***** válasza:
68%

13:

"Tévedés!!! A szomszéd a SAJÁT erkélyén dohányzik. A "befüstöl a kérdezö lakásába" akkor lenne igaz, ha a kérdezö erkélyén állna vagy direkt az ablaka elött, és a fütöt befújná a lakásba.

Azért, mert befújja a légmozgás, nem vonható felelöségre. "


Ez komoly? Tehát ha mustárgázt eregetek az erkélyemen, és befújja a szomszédhoz a szél, akkor az nem az én felelősségem, nem tehetek róla, hogy a szél éppen arra fújt, ugye egyetértesz ezzel?


"Arra, hogy ne jöjjön be a füst, csak olyan megoldások vannak, hogy becsukja az ablakot (csukott ablakon nem td bejutni a füst)"


Tehát egész nap ne szellőztessen, hiszen mint már korábban leírtam, ha nyitva az ablaka, akkor a füstöt csak akkor fogja észrevenni, ha bent van. Tehát ő ne mondhassa meg, hogy más mit csináljon, de ő ne szellőztessen, mert a szomszédnak joga van ahhoz, hogy ellehetetlenítse a szellőztetését.


"erös ventillátort járat az ablakban, hogy kifelé nyomja a levegöt. "


Ja, és a kiáramló levegő helyére csak ott terem a friss levegő a semmiből, ugye?


"Viszont mielött elkezdene megint hözöngeni a kérdezö: NEM vagyok dohányos, söt engem is kimondottan zavar a füst, de ettöl még a jogi helyzet nem változik meg."


Nekem meg fogalmam nincsen, hogy jogilag mi történne, ha a kérdező birtokvédelmet kérne, ezért nem is javaslom neki, én a kompromisszumos megoldások híve vagyok, nem a kérdező szomszédja féle szarunk magas ívben másokra mentalitásé. Szerintem a kérdezőnek valamilyen konstruktív kompromisszumos megoldást kellene javasolnia, pl. ha látja, hogy a kérdező szellőztet, akkor átszól, mielőtt rágyújtana.

2014. máj. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
89%

15:

Valóban nem soroltam fel az összeset, mondjuk ne mond, hogy amiket még felsoroltál, nem jogosak. Nyilván aki bunkó paraszt, az bagózna az iskola előtt is, ezért hozták a törvényt, de ez semmiben nem korlátozza azokat a dohányosokat, akik előtte is kulturáltak voltak.


Az meg, hogy ki az elmebeteg, eléggé relatív, nyilván ma a múlt szélsőséges szokásai miatt, amikor még munkahelyeken zárt térben is rá lehetett akárhol gyújtani, és rombolni más egészségét, sokaknak hisztériának tűnik, ha valaki nem szeretné a saját otthonában "élvezni" a dohányfüstöt (ahogy egyébként a szomszéd sem szeretné ugyanezt, hiszen lásd, becsukja a saját erkély ajtaját, mikor rágyújt), de pár évtized és a te hozzáállásod fog elmebetegnek tűnni, szerencsére.


"Nem hiszem el, hogy egy szabad levegőn elszívott cigi, annyira töményen be tud jutni a lakásodba, hogy ne lehessen egyszer - egyszer elviselni."


Ezt te dohányosként nem tudod megítélni, mert nem úgy érzed a füstszagot, mint a nem dohányzó, egészséges emberek. Anyám is megdöbbent, mikor leszokott, hogy mennyire zavaró tud lenni egyes helyeken, ahol korábban sosem gondolta volna.

2014. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
57%

"De magánrendelésemen szívesen fogadlak, bár, eléggé reménytelennek tűnsz."


Egy szakember sose beszélne úgy ahogy te már az elejétől fogva, sőt egy pszichológus nem is akadna fent a szomszédon, sőt továbbmegyek, meg tudná vele beszélni. Ha ennyire is képtelen, akkor adja vissza a di mert semmitérő kókler.

2014. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
100%

19:

Miért, veled meg tudta volna beszélni bármilyen ember is, mikor már az első válaszodban leírtad, hogy ebben nincsen kompromisszum? Valószínűleg a kérdező szomszédja is hasonló mindenki másra szaró ember lehet.

2014. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!