Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a szomszédtól...

Mit lehet tenni a szomszédtól a lakásunkba bejövő füst ellen?

Figyelt kérdés

A nő az erkélyén dohányzik, természetesen zárt ajtó és ablak mellet, mert nem szereti a füstöt a lakásában. Ez a füst viszont hozzánk jön bóe, ahol egy pár hetes csecsemővel vagyunk, és az Ő szobájába is be megy a füst. Többször beszéltünk már vele, hogy ha nem lenne gond, cigizzen a lakás másik oldalán, ahol nyitott folyósó van, és legyen tekintettel legalább az ujszülöttünkre. De hajthtatlan, nem siierült vele kompromisszumra lépni, semmilyen téren. Magyarán szarik az egészre.

Lenne ötletetek, mit lehetne tenni, hogy ne jöjjön be a füst? Valami füstterelő vagy ilyesmi. Vagy mit lehet ilyen esetben tenni?


2014. máj. 6. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:

36:

Mellettünk van egy kertes ház, ahol időnként 2 nagy kutya ugat fel, mert a ház melletti garázssorhoz gyakran mennek be hugyozni részeg alakok, azokat ugatják. Eleinte zavart, aztán megszoktam, nem ébredek fel rá, hiszen az idegrendszerem természetes zajnak fogja fel. Többek között amúgy ugyanezen okból nem okoz gondot elaludni viharos szélben és zuhogó esőben egy sátorban, pedig az is zajos ráadásul csapkodja a sátrat.


Ezzel szemben a kérdező asztmája nem fog ettől elmúlni, és a füst is mindig zavaró marad, hiszen ők nem cigaretta függők, olyan szinten sosem szokják meg, hogy ne zavarja őket.


A másik, hogy nem vagyok orvos, de nem vagyok benne biztos, hogy a szmog és a dohányfüst éppen ugyanolyan hatással van az asztmára. Én legalábbis nem egy városi asztmás embert ismertem, akinél pont a dohányfüst okozott fulladási rohamot. Ezen kívül nem minden város olyan nagyon szmogos (ahol én lakok, az sajnos télen igen). És akkor arról nem is beszéltem, hogy ha tényleg a szmog is rossz nekik, akkor a dohányfüst ehhez képest még súlyosbítja a problémát.


A "költözzön falura" meg nem kicsit álszent egy olyantól, aki az előbb még a toleranciáról papolt (nem, az intolerancia, amit te képviselsz, nem tolerálható!), különösen mert kétlem, hogy a kérdező találna faluban is munkát.

2014. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Nikotinallergia nem létezik, mert a nikotin súlyosan mérgező anyag mindenki számára, csak a dohányban nincs annyira sok belőle, a füstben meg egyáltalán nincs, a füst nem a nikotin miatt káros, hanem elsősorban a kátrány és a szén-monoxid miatt.


Egyébként a nikotin annyira mérgező, hogy ha egy cseppet teszel bele egy kanna borba, akkor 1 pohártól meg lehet halni. Növényvédő szerként használják.

2014. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
58%

Egy sima google keresés után ezeket találtam, hogy a kérdésedre is válaszoljak.


[link]


[link]


A válaszolók meg akik mustárgázt, műanyagégetést és bomló állatokat emlegettek, nagyon el vannak tévedve, ilyesmiket természetesen nem lehet magánlakásban sem, ilyesmire simán kijön az ÁNTSZ.


A dohányfüst nem tartozik ezek közé. Ez olyan eset, ahol nehéz kompromisszumot kötni, szerintem tök ugyanilyen az áthallatszó síró csecsemő / hisztis, toporzékoló kisgyerek vagy az ugatós kutya esete is (bár tudom, a zajártalom ezek szerint elnézhetőbb a kérdezőnek - nekem pl. nem, de valszeg azért, mert iparvárosban lakom, ahol a levegő eleve hajlamos rém büdös lenni, ha a szélirány olyan, de a zajok nagyon zavarnak).

2014. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Faluba városból költözni, valóban nem jó ötlet, meg alapból ez a költözz el dolog is eléggé vérlázító. Ráadásul a Kicsink érkezése előtt újítottuk fel a lakást is. De ha az ezt javaslók adnak nekem pénzt költözésre, és mondjuk pénzt a városba való ki-be utazgatásra, mert mondjuk falun nem igazán tudnám folytatni a tevékenységemet, amiért évekig tanultam, akkor talán belemennék. Bár a város elhagyásával nem sokat érnék, mer munkaidőben itt lennék.

2014. máj. 6. 15:05
 45/86 A kérdező kommentje:
A cigifüst rákkeltő, a kutyaugatás nem.
2014. máj. 6. 15:06
 46/86 anonim ***** válasza:
100%

"A válaszolók meg akik mustárgázt, műanyagégetést és bomló állatokat emlegettek, nagyon el vannak tévedve, ilyesmiket természetesen nem lehet magánlakásban sem, ilyesmire simán kijön az ÁNTSZ. "


Azért olvasd csak el ezt mire is írtam, és akkor talán megérted.

2014. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 A kérdező kommentje:
Meg arra is kimegy az ÁNTSZ, ha egy kocsma bejáratától 2 m-re szívod a cigit. De ha lakóépület mellett teszed ezt, akkor nem. Érdekes.
2014. máj. 6. 15:15
 48/86 anonim ***** válasza:
40%

Én lennék intoleráns? Az nem intolerancia, hogy egy másodpercre se akarjátok megérteni, hogy a másik félnek is vannak jogai, és vannak saját érdekei? Ő a Ti szemetekbe sehol nincs. Csak a kérdező van, és az ő füstre való érzékenysége.

Én egy percig se állítottam, hogy ez egy csodás helyzet, és azt se, hogy a kérdezőt ez nem zavarhatja, csak képviselem a másik oldalt is, mert igenis joga van úgy élni a saját tulajdonába ahogy szeretne. Ha törvény tiltaná a dohányzást akkor nyilván más lenne a helyzet, de a törvény nem tiltja, így joga van hozzá.


Két oldal. Két érdek, két oldalon jogok. Ezt legyetek kedvesek megérteni.

2014. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 A kérdező kommentje:
Ahogyan te is.
2014. máj. 6. 15:28
 50/86 anonim ***** válasza:
60%
Utálom az ilyen kreténeket akik megpróbálják megmagyarázni, hogy te vagy a szemét amiért nem akarod, hogy az újszülött kisbabád dohányfüstöt lélegezzen be. Komolyan normálisak vagytok?! Az egy pici baba, még jó, hogy az anyukája óvni akarja. Én is néha néha elszívok egy szál cigarettát, sőt még szivart is, képzelhetitek, hogy az milyen büdös. De sosem csinálnám úgy, hogy más ember zavarjak vele, pláne nem egy kisbabát. Egy kisbabának nem tudod megtanítani, hogy ne sírjon fel, viszont egy felnőtt ember megtehetné, hogy nem gyújt rá, csak a baba érdekében. Undorító vén szipirtyó lehet aki egész nap hangosan krákog a fekete, nyálkás tüdejével, és szép sötét slejmet köhöghet föl. És akkor ő az aki, "jaj szegény, had éljen úgy ahogy akar". Éljen úgy, de füstölje tele az én lakásomat füsttel, gyújtson rá kevesebbet, menjen ki a ház elé, menjen a másik oldalra, de ne egy kisbabával legyen kemény, meg egy asztmás emberrel, csak azért mert ő rákosra dohányozza a tetves tüdejét. Gyertek, magyarázzátok meg, hogy én mekkora egy elnyomó szemétláda vagyok :D
2014. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!