Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a szomszédtól...

Mit lehet tenni a szomszédtól a lakásunkba bejövő füst ellen?

Figyelt kérdés

A nő az erkélyén dohányzik, természetesen zárt ajtó és ablak mellet, mert nem szereti a füstöt a lakásában. Ez a füst viszont hozzánk jön bóe, ahol egy pár hetes csecsemővel vagyunk, és az Ő szobájába is be megy a füst. Többször beszéltünk már vele, hogy ha nem lenne gond, cigizzen a lakás másik oldalán, ahol nyitott folyósó van, és legyen tekintettel legalább az ujszülöttünkre. De hajthtatlan, nem siierült vele kompromisszumra lépni, semmilyen téren. Magyarán szarik az egészre.

Lenne ötletetek, mit lehetne tenni, hogy ne jöjjön be a füst? Valami füstterelő vagy ilyesmi. Vagy mit lehet ilyen esetben tenni?


2014. máj. 6. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
41%

Az én szomszédom is ilyen. Már jön a melegebb idő, lóg ki az ablakon és fújja a füstöt.


Engem nem zavarna, ha tényleg a saját lakására tudná ezt korlátozni. Nem lehet a levegőt szabályozni, ez tény. De eggyel könnyebb, ha nem is nyit ablakot. Már nem jön felém a levegő. Mondjuk bezárkózna egy szobába, bedugná rongyokkal a lyukakat, és ott cigizne. Neki is megvan a füst, nekem is a tiszta levegő.


(Lehet lovagolni azon, hogy mennyire tiszta, egész életemben ezt szívtam, úgyhogy nekem ez a tiszta.)

2014. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
Légy határozottabb, mint a Maaaóóóóóóónika show ba voltak.
2014. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
2014. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
:D Te bolond vagy :DD
2014. máj. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehogymár az ember a saját tulajdonában ne cigizhessen. Én sem dohányzok, nem is bírom a füstjét, de szerintem azt csinál amit akar. Szerelj fel légkondit és csukd be az ablakot,vagy egy ventillátort kívülre. Ő ugyanúgy dohányozni fog.
2014. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:

Szereljen fel légkondit, mert a szomszéd cigizik?


Ingyé' van tán a légkondi?

2014. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
Akkor szagolja a cigifüstöt. Én majdnem,hogy lesz.rom :D
2014. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:

48:

Senki sem vitatta mások jogait rajtad kívül, azonban az is kérdés, hogy melyik előrébb való jog, az egészséghez való jog, vagy az önpusztításhoz való jog.


És igenis, az intolerancia, hogy még a kompromisszumos megoldásokat is elveted. A tolerancia egyébként sem ott kezdődik, hogy a törvényeket betartod, a törvényi keretek között is lehet végletekig intoleránsnak lenni. Sőt, nem is lényeges, hogy tilos-e dohányozni, hiszen ha úgy teszi valaki, hogy nem zavar, akkor még ha tilos lenne, sem zavarna, így pl. totál nem érdekel, ha valaki füves cigit szív, sőt társadalmilag károsnak tartom a tiltását, viszont ha a a lakásomba jönne be a marihuána füstje, az már zavarna, de egyébként a magukat baromira toleránsnak tartó dohányosok többségét is zavarná.


Egyébként az a kettős mérce sem zavar téged, hogy a kérdező szomszédjának természetes, hogy megakadályozza azt, hogy a saját lakásába bemenjen a füstje, ellenben az természetes, hogy a szomszédéba bemehet? Valahogy ezt nem érzem túlzottan kompatibilisnek az élni és élni hagyni elvével..

2014. máj. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:

50:

Végre egy józan hang.


55:

Azért nehogy már a saját lakásodban más dohányfüstjét kelljen lélegezni.


51-esnek teljesen igaza van, ha tényleg nem annyira zavaró, akkor bagózzon a lakásán belül, az ablakait becsukja. De nem, azt azért ő sem szeretné magában, ellenben az asztmás szomszéd és csecsemő gyereke szívja csak, mert az ő jogaik azok egyáltalán nem fontosak...


Kifordított egy világban élünk, de idővel remélhetőleg ez változni fog.

2014. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
42%

"Egyébként az a kettős mérce sem zavar téged, hogy a kérdező szomszédjának természetes, hogy megakadályozza azt, hogy a saját lakásába bemenjen a füstje, ellenben az természetes, hogy a szomszédéba bemehet? Valahogy ezt nem érzem túlzottan kompatibilisnek az élni és élni hagyni elvével.."


A kettős mérce fogalma szerintem nincs teljesen előtted, olvass utána.

Máshonnan is meg lehet ám közelíteni, ha kettős mércéről akarsz beszélgetni.

- Ha az egyik arra használja a saját erkélyét amire akarja, akkor a másiknak is meg kell engedni.

Na az lenne a kettős mérce, ha meg lenne határozva a szomszédnak, hogy kint a saját erkélyén mit csinálhat, míg a kérdezőnek nem.


Amúgy én is dohányzom mint már írtam. A kérdés hatására tegnap néztem, hogy a füst az erkélyről merre száll. Először is, a saját erkélyemen gomolyog, majd kikeveri a levegő onnan, és a háztól elviszi a szél. A füst látható, követtem /mielőtt belekötnél nyilván nem a szagfoszlányokat, csak a látható füstöt/ a szememmel, hát a szomszéd erkélyének a közelébe se ment, mert az erkélyre szerelt üveg alapból elterelte. Lehet, hogy a szagfoszlányok bejutottak valahogy az ablakon, de nem lehetett koncentrált.


Intoleráns meg megint csak azt kell mondanom, hogy Te vagy, valamint kettős mércét is te alkalmazol, mert amíg totálisan minden mást figyelmen kívül hagyva szajkózod a kérdező igazát, addig tudomást se veszel arról, hogy a másik félnek is vannak jogai.

Igen, amíg nem illegális a cigaretta vásárlása addig megengedett. Joga van az embernek ahhoz, hogy elszívja az otthonában. A saját tulajdonában ott ahol akarja. Ha az erkélyén kisszékre állva akarja szívni akkor úgy teszi. A kisbabáról se a szomszéd tehet, minek szült a kérdező olyan körülmények közé, amit nem tart alkalmasnak egy gyerek felnevelésére? /Ugyanis a probléma már sokkal régebben kezdődött, mint ahogy megszületett a gyerek./ Nehogy már a szomszédom szül én meg ne mozoghassak úgy a saját lakásomba ahogy akarok, vagy ne húzhassam ki a konyhaszéket mert a gyerek alszik, vagy ne halgathassak tv-t mert a gyereke az erkélyen alszik stb. Hát hadd ne érdekeljen már az Ő élete. Én élem az enyémet az adott körülmények között, ő meg élje a sajátját. Akinek nem felelnek meg a körülményeik, az változtasson rajta, de ne más életén változtasson, hanem a sajátján. Hát szépen nézünk ki.

2014. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!