Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a szomszédtól...

Mit lehet tenni a szomszédtól a lakásunkba bejövő füst ellen?

Figyelt kérdés

A nő az erkélyén dohányzik, természetesen zárt ajtó és ablak mellet, mert nem szereti a füstöt a lakásában. Ez a füst viszont hozzánk jön bóe, ahol egy pár hetes csecsemővel vagyunk, és az Ő szobájába is be megy a füst. Többször beszéltünk már vele, hogy ha nem lenne gond, cigizzen a lakás másik oldalán, ahol nyitott folyósó van, és legyen tekintettel legalább az ujszülöttünkre. De hajthtatlan, nem siierült vele kompromisszumra lépni, semmilyen téren. Magyarán szarik az egészre.

Lenne ötletetek, mit lehetne tenni, hogy ne jöjjön be a füst? Valami füstterelő vagy ilyesmi. Vagy mit lehet ilyen esetben tenni?


2014. máj. 6. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 A kérdező kommentje:

Már számtalanszor leültünk vele ezt megbeszélni, hogy találjunk ki valamit, ami neki is jó. Javasoltam, hogy szívja a lakásában, de azt a nő nem akarja, mert akkor bemegy a füst a lakásába, és ő azt nem engedi (hozzánk bezzeg bejöhet). Mondtuk, hogy menjen akkor a túloldalra, és ott cigizzen, de az nem jó, mert ott nem tud leülni a cigijével, és ott meg a másik szomszédhoz megy be a füst, és már ők is cirkuszolnak emiatt.

Én mondtam neki, hogy én tőlem cigizzen az erkélyén, engem nem érdekel, de oldja meg, hogy hozzám ne jöjjön be a füst. Egy időben hívogatott telefonon, hogy akkor csukjam be az ablakom, mert cigizni fog, de ez 2 napig működött csak, meg gondolom nincs pofája éjfélkor felhívni, hogy megint cigizik, nem beszélve arról, hogy ha nem vagyunk otthon, rohanja haza ablakot becsukni?

Én olyan ötleteket szeretnék hallani, hogy van-e esetleg olyan szerkezet, ami eltereli a füstöt vagy ilyesmi. Amit párkányra vagy nem tudom mire lehetne szerelni.

A birtokvédelem meg igenis működik, és meg is bírságolják, de most miért szúrjak így ki vele, bár lehet megérdemelné, mert semmi tekintettel nincs a gyerekünkre sem.

2014. máj. 6. 13:50
 22/86 A kérdező kommentje:
19: A pszichózis diagnosztizálása nem pszichológus feladata.
2014. máj. 6. 13:53
 23/86 anonim ***** válasza:
Na de ha nem vagytok otthon, és nyitva az ablak, akkor mire hazaértek, úgyis kimegy a füst a lakásotokból, ha meg otthon vagytok és nyitva az ablak, az ő erkélye meg közel van, akkor az ablakon is át tudna szólni, és nem kell telefonálnia. Szerintem ez lenne a jó kompromisszumos megoldás.
2014. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 A kérdező kommentje:
Alattunk lakik, és mivel nyitott folyosó van, ezért ha nem vagyunk otthon, azokat az ablakokat be kell csuknunk, mert a szomszédnak is így vitték el a laptopját. És így beragad a füst, nem megy ki. Nem beszélve arról, hogy a cuccainkba, a gyerekruhákba is beszívódik. Én nem tudom mit szív, de az én dohányzó rokonaimat is irritálta a füstje.
2014. máj. 6. 13:59
 25/86 A kérdező kommentje:
És még valami, hogy sajnos nem hiszti ez, mert asztmás vagyok és allergiás, és befulladok a cigifüsttől is. Nem kapok levegőt. Erre szedem is a gyógyszert, de ez sem érdekli a nőt.
2014. máj. 6. 14:01
 26/86 anonim ***** válasza:

"Miért, veled meg tudta volna beszélni bármilyen ember is, mikor már az első válaszodban leírtad, hogy ebben nincsen kompromisszum? Valószínűleg a kérdező szomszédja is hasonló mindenki másra szaró ember lehet."


Nem vagyok mindenki másra szaró ember, bármennyire is furcsán hangzik az ezzel a témával kapcsolatos véleményem után.

Nézd! Van, amiben nincs igazán jó megoldás. Nekem mondjuk még nem szóltak a szomszédok, hogy ne cigizzek a saját erkélyemen, pedig idősebbek, és egyikük se dohányzik.

Ennek három oka lehet.

- Vagy azért nem szólnak, mert őket a nemdohányzókra nem jellemző módon nem zavarja a füst

- vagy azért nem szólnak, mert feléjük sose fúj a szél

- vagy azért nem szólnak, mert jóban vagyunk, kedveljük egymást, és ahol tudok segítek nekik.


Szerintem ahhoz, hogy valaki már birtokvédelmi perre gondoljon egy cigi miatt, nem vall túl jó jellemre. Ennyi erővel beperelhetné a környező családi házak lakóit is, mert bizony ha a széljárás nem kedvez bemegy a kémény füstje az ablakon. Hozzám is bejön, meg máshoz is. Ilyenkor egy normális ember nem azon kattog, hogy hogy tudná ezt megakadályozni, hanem tudomásul veszi, hogy van ilyen. Becsukja az ablakot, és jó idő. Nem jön 24-be a füst, néha ki lehet bírni.


Amúgy meg a szomszéd itt jelen esetben elég segítőkész volt ha jól gondolom. Először is kiment a másik oldalra, ahol egy másik szomszédot zavart a füst, majd telefonon értesítette a kérdezőt, hogy csukjon ablakot. Nem szart senki fejére. Egyszerűen így élt egész életében, most se akar ezen változtatni. Szerintem mindent megpróbált, ami adott esetben segíthet.


Amúgy a kérdező ötleteket vár, de nem lehet még azt se tudni, hogy alsó vagy oldalsó szomszédja-e ez a megátalkodott gonosztevő.


Ha alsó szomszéd, akkor szerelj fel az erkélyedre hosszába egy hajlított plexi lapot, ami a lentről jövő levegőt automatikusan a háztól eltereli.

Ha oldalsó szomszéd, szintén ez a megoldás, csak értelemszerűen máshogy helyezd el.

Persze ha a szél visszakeveri, akkor ez se lesz 100 %-os megoldás, de talán a füst nagy részét távol tartja.


Ja és hogy mit tennék ha ilyen gondom lenne? A költségeket átvállalnám.

2014. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:

Jó, de akkor ha a nő teljesen megértő és kompromisszum kész lenne, akkor szerinted hogyan tudnátok úgy megegyezni, hogy te se kapj füstöt, és ő is tudjon élni a káros szenvedélyének (nyilván egy ideális világban utóbbira nem lenne szükség, de ezt a valóságban nem kerülhetjük meg, az nem kompromisszum, hogy ő sehogy sem bagózhat)?


Mert szerintem az az erkélyre tesztek valamit, és az majd megoldja, nem igazán tűnik reális megoldásnak.

2014. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 A kérdező kommentje:
Én is valami plexire gondoltam, vagy ehhez hasonlóra. Amúgy írtam, alsó szomszéd. A telefonálást meg mi javasoltuk neki, de mondom, csak 2 napig működött. A másik oldalra meg azért nem megy, mert korábban ott is cigizett többször és az ott lakók szóltak neki. Meg hát ott nem tud leülni.
2014. máj. 6. 14:16
 29/86 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet, hogy az is gond, hogy amikor a nő tiszta, akkor együttműködőbb, de amikor piál, akkor ez elmúlik.
2014. máj. 6. 14:24
 30/86 anonim ***** válasza:

26:

"Ennek három oka lehet.

- Vagy azért nem szólnak, mert őket a nemdohányzókra nem jellemző módon nem zavarja a füst

- vagy azért nem szólnak, mert feléjük sose fúj a szél

- vagy azért nem szólnak, mert jóban vagyunk, kedveljük egymást, és ahol tudok segítek nekik. "


Vagy azért, mert nem akarják felvállalni a konfliktust. Pl. ha annyira mint a kérdezőt, nem is, de engem is zavar, hogy a szomszédunk néha rágyújt az erkélyen és bejön a füst az ablakon, és azért nem szólok miatta, mert nem akarok ellenségeskedést, mivel tisztában vagyok vele, hogy nagy eséllyel sértődöttség lenne belőle. Tudod alapvetően jobb a békesség, de azért meg tudom érteni a kérdezőt, hogy ő viszont kiáll az igaza mellett.


"Szerintem ahhoz, hogy valaki már birtokvédelmi perre gondoljon egy cigi miatt, nem vall túl jó jellemre. Ennyi erővel beperelhetné a környező családi házak lakóit is, mert bizony ha a széljárás nem kedvez bemegy a kémény füstje az ablakon. Hozzám is bejön, meg máshoz is. Ilyenkor egy normális ember nem azon kattog, hogy hogy tudná ezt megakadályozni, hanem tudomásul veszi, hogy van ilyen. Becsukja az ablakot, és jó idő. Nem jön 24-be a füst, néha ki lehet bírni. "


Szerintem meg az nem vall jó jellemre, hogy a dohányzást a fűtéssel veted össze.


Jó, néha ki lehet bírni, én ezért is viselem el a szomszédot, mert napi néhány szálat szív el, na de ha láncdohányos a kérdező szomszédja, akkor azért kicsit más a helyzet, akkor szó sincs arról, hogy néha.


"Amúgy a kérdező ötleteket vár, de nem lehet még azt se tudni, hogy alsó vagy oldalsó szomszédja-e ez a megátalkodott gonosztevő."


De, közben leírta, hogy az alsó.

2014. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!