Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a szomszédtól...

Mit lehet tenni a szomszédtól a lakásunkba bejövő füst ellen?

Figyelt kérdés

A nő az erkélyén dohányzik, természetesen zárt ajtó és ablak mellet, mert nem szereti a füstöt a lakásában. Ez a füst viszont hozzánk jön bóe, ahol egy pár hetes csecsemővel vagyunk, és az Ő szobájába is be megy a füst. Többször beszéltünk már vele, hogy ha nem lenne gond, cigizzen a lakás másik oldalán, ahol nyitott folyósó van, és legyen tekintettel legalább az ujszülöttünkre. De hajthtatlan, nem siierült vele kompromisszumra lépni, semmilyen téren. Magyarán szarik az egészre.

Lenne ötletetek, mit lehetne tenni, hogy ne jöjjön be a füst? Valami füstterelő vagy ilyesmi. Vagy mit lehet ilyen esetben tenni?


2014. máj. 6. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg a szomszéd itt jelen esetben elég segítőkész volt ha jól gondolom. Először is kiment a másik oldalra, ahol egy másik szomszédot zavart a füst, majd telefonon értesítette a kérdezőt, hogy csukjon ablakot. Nem szart senki fejére. Egyszerűen így élt egész életében, most se akar ezen változtatni. Szerintem mindent megpróbált, ami adott esetben segíthet. "


Igen, ez alapján nekem sem tűnik kompromisszum képtelennek, ezért azt gondolom, hogy valahogy meg fogják tudni oldani ezt a problémát.

2014. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 A kérdező kommentje:
Láncdohányos, úgy 25-30 percenként cigizik, reggel fél 7-tól, kb éjfélig - éjjel fél 1-ig. Kivéve, ha pl piacra megy, mert akkor nincs otthon.
2014. máj. 6. 14:28
 33/86 A kérdező kommentje:

Én is azt hittem, sikerül vele megegyezni, de minden csoda 3, nála 2 napig tartott. És mostmár azt mondja, őt nem érdekli a gyerek, nem érdekli az allergiám, ő nem hajlandó a másik oldalon, sem máshol, sem a lakásában dohányozni.

Ezért maradt a szereljünk valamit az erkélyre és gyerekszoba ablakpárkányra ötlet.

2014. máj. 6. 14:33
 34/86 anonim ***** válasza:
36%

"Szerintem meg az nem vall jó jellemre, hogy a dohányzást a fűtéssel veted össze. "


Lehet, hogy igazad van.

Azonban a miértek nem igen fontosak, mert az ok okozat a kérdés. Valaki füstöt csinál, ami a másikat zavarja.

Füst füst. Miért fűt fával, amikor gázzal is lehetne? Na mindegy ezt az örökkévalóságig lehetne boncolgatni.


Ilyen a zajhatás is. Valaki átalakítja a lakást, valaki ordít a feleségével. Mindkettő ugyanolyan megítélés alá kell hogy essen, hiszen a környezetet ugyanazon hatásnak teszi ki. Megint csak jellembeli hiba nyilván, de a szomszédban megszülető gyerek sírása is ilyen zajhatás. A szomszéd is felébred óránként, ha a kicsi épp úgy sír. Persze az ember ezt szó nélkül tolerálja, hiszen egy babáról van szó. Azonban egy baba mellett se könnyű lakni.


Ami fontos szerintem, élni és élni hagyni. Ne csináljunk boszorkányüldözést egy függőség miatt, főleg akkor ne, ha a mi élethelyzetünk is úgy hozta hogy sok embernek kell hozzánk alkalmazkodnia. Mert hát ez a helyzet. A baba sírására nem csak a cigis néni kel, hanem felébred rá kb 4 oldalról az összes lakó. Ők se reklamálnak, hanem elviselik. Tudom cigi nélkül lehet élni, és a gyerek megnő kb 1 év után már nem lesz rendszeres az éjszakai kelés.


Nem igen tudom, hogy mi várható el egyáltalán ebben a helyzetben a szomszédtól. Szerencsétlen nem fog leszokni, fogjuk fel betegségnek, hiszen a függőség az. Tolerancia.

2014. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 A kérdező kommentje:
A zajhatástól, nem kap aszthmatikus rohamot az ember.
2014. máj. 6. 14:41
 36/86 anonim ***** válasza:

Rohamot nem kap a folyamatos zajhatástól valóban, viszont kialvatlan lesz és fáradt az aki egész nap dolgozik pl 12 órában, és éjjel 5-ször kel.

A kialvatlanság által feszült lesz, majd depressziós. Szerintem egyik betegség se jobb a másiknál. Amúgy akinek erős asztmája van, az miért városba lakik? Aki egy cigitől rohamot kap, az az utcán sem tudna végigsétálni, hiszen a szmog erősebb, és rosszabb.

2014. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem egy cigi.

És szerencsére gyerkőc nem 5x kel, kb 1 hétig volt, hogy 2x-3x felsírt egy éjszaka.

2014. máj. 6. 14:48
 38/86 A kérdező kommentje:
Amúgy meg mint ezt is már írtam, a nő nyugdíjas.
2014. máj. 6. 14:49
 39/86 anonim ***** válasza:

34:

A zajhatásnál sem mindegy, az emberek úgy működnek, hogy ha pl. felújítás előtt szól a szomszédnak, vagy legalább kiírja, hogy bocsi, de ez és ez az időpont között felújítani fog, akkor jobban tolerálják a szomszédok is. Megint máshogy áll hozzá a szomszéd, ha a csecsemő sír, mint ha egy panellakásban 30 fős házibulit csinálnak, magasan téve a szomszédokra. Az embereknek már csak az idegrendszerére is máshogy hat az egyik zaj, és máshogy a másik, mert az egyiket természetesnek, szükségszerűnek látja, így el tudja fogadni, ha elfogadja, akkor kevésbé is zavarja, addig a másik irritálja, mert arról tanúskodik, hogy a szomszéd magas ívben tesz a többiekre.


Szóval igenis számítanak az okok.

2014. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 A kérdező kommentje:
Még valami, nem csak asthmám, hanem nikotinallergiám is van.
2014. máj. 6. 14:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!