Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a szomszédtól...

Mit lehet tenni a szomszédtól a lakásunkba bejövő füst ellen?

Figyelt kérdés

A nő az erkélyén dohányzik, természetesen zárt ajtó és ablak mellet, mert nem szereti a füstöt a lakásában. Ez a füst viszont hozzánk jön bóe, ahol egy pár hetes csecsemővel vagyunk, és az Ő szobájába is be megy a füst. Többször beszéltünk már vele, hogy ha nem lenne gond, cigizzen a lakás másik oldalán, ahol nyitott folyósó van, és legyen tekintettel legalább az ujszülöttünkre. De hajthtatlan, nem siierült vele kompromisszumra lépni, semmilyen téren. Magyarán szarik az egészre.

Lenne ötletetek, mit lehetne tenni, hogy ne jöjjön be a füst? Valami füstterelő vagy ilyesmi. Vagy mit lehet ilyen esetben tenni?


2014. máj. 6. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 A kérdező kommentje:
És még valami. Most még elvagyunk valahogy csukott ablakok és 5 perces, kontrollált szellőztetéssel, de mi lesz nyáron, amikor kint 35 fok, bent 30 fok, és az ember alig várja, hogy este legyen a maga kis hüvösségével. Ekkor sem fogom tudni kinyitni a gyerekem ablakát sem, hogy felfrissüljön a szobája, hiszen nem tudni, mikor szívja az utolsót. Ma pl éjfél után 5 perccel. Na most, nekem ezt meg kell várnom, hogy le tudjam hüteni a gyerek szobáját és a lakást, de másnap már korán reggel kelnem kell, hogy becsukjam az ablakokat, hogy a büdös ne jöjjön be. Mert sajnos bejön. Ha nem így lenne, szarnék az egészre, nem problémáznánk itt rajta.
2014. máj. 8. 01:10
 82/86 anonim ***** válasza:
Vegyél légkondit vagy költözz el. Más választás nincs !
2014. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
51%

Te honnan tudod, hogy mikor szívja el az utolsó cigijét? Mi van ha nem tud elaludni és egy óra múlva megint kimegy? Szerintem neked egy biztonságira lenne szükséged, aki jelent a szomszéd mozgásáról. Kihallgatja, hogy mikor kel, akkor rögtön hív. Lehetne ez a szellőztetési szakszolgálat vagy friss levegő kommandó. Alakítsd meg, és a hozzád hasonlóknak kínáld fel a szolgálataidat.

Mennyit pörögsz még ezen?

2014. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 A kérdező kommentje:
De egy végtelenül rosszindulatu ember vagy te. Valaki fegyvert tart a fejedhez, hogy ideírkálj? Engem nem érdekel a véleményed.
2014. máj. 8. 13:48
 85/86 anonim ***** válasza:
60%
De utálom mikor alkalmazkodni kell a sok önpusztító szarhoz... Szívd a bagódat bent a lakásodban, ne jöjjön rám a füst, mert nem vagyok kíváncsi a bűzödre és a mérgező füstödre. És ne mérgezd a gyerekemet, meg a szeretteimet a szar büdös cigiddel, mert nem akarok miattad büdös és egészségtelen lenni. Ha te kinyírod magadat vele, a te dolgod, de ne kelljen másnak is szagolnia. Te nagy büszke dohányos!
2014. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 ArchMage válasza:

Nekem is van egy kedves alsó szomszédom, aki rendszeresen dohányzik az ablakban reggel 6-7 órától este 11 vagy éjfélig. Sajnos félóránként elszív egy bagót. Sőt a mocsok kifigyeli mikor nyitok ablakot, és már megy is bagózni, ezt onnan vettem észre, hogy ha este kinyitom az ablakot (akár esténként többször is) rögvest rángatja a redőnyt és már gyújt is rá a szadista pi**a. Szerintem még az idős édesanyát is terrorizálja. Hangsúlyozom mi semmi rosszat nem csináltunk neki nem zavartuk se semmi stb. Egyszerűen ő úgy gondolja a sajátjában azt tesz amit csak akar. Ez csak addig igaz amíg mások szabadságát nem korlátozza, mások egészségét nem károsítja, tehát joga van dohányozni DE CSAK ÚGY HOGY AZ MÁST NE VESZÉLYEZTESSEN VAGY ZAVARJON! Van is egy ügyvéd barátom már fel is hívtam őt hogy segítsen és ma este találkozom vele. A falra szerelhető légterelő megoldásra gondoltam már csak azzal az a gond hogy csúfítja a házat és változtat a külalakján ami nem biztos hogy a többi tulaj díjazni fogja ha kiszerelem az ablak alá. Én és a feleségem is dohányoztunk (a lakásban sohasem, csak és kizáróan nyílt területen kint vagy kijelölt helyeken ahol senkit sem zavar. Viszont már hét éve leszoktunk mivel kiderült a feleségem asztmás és megegyeztünk egymással hogy letesszük a bagót és ez sikerült is úgy, hogy egyik napról a másikra. Pedig évekig dohányoztunk. Pl a nagyapám ugyanígy tett le a dohányzásról 40 év bagózás után (ő még pipázott is). Ne mondja nemem senki se azt hogy nehéz leszokni, ez csak a fejekben dől el, hogy valaki le akar e szokni egyáltalán vagy csak alibista próbálkozással nyugtatja magát. Ha pedig úgy akar dohányozni a lakásában hogy a szomszédot az ne zavarja még mindig ott az elektromos cigaretta, vagy zárt ablaknál a légszűrő. Ha nem szeretne invesztálni még mindig el mehet sétálni is!


Az a dohányos aki azt hiszi, hogy amit csinál az természetes és értelemszerű, hogy akkor és ott dohányzik ahol csak akar az nagyot téved. Az ilyen ember rendkívül egoista és erkölcstelen. A régi világban az ilyen embereket rendszeresen elnáspángolta a csendőrség.


A jelenlegi társadalomban ezt a problémát a liberalista (mindenkinek mindent szabad) fosmány nemlétező értékrend hozta magával.


Sokat járok nyugatra és azt látom, hogy pl. Németországban nagyon szigorúan büntetik az olyan tevékenységet amivel el lehetetleníti valaki a békés és egészséges nyugodt életet.


Nos ha majd esetleg a jogrendszer nem oldja meg a gondomat, akkor lehet, hogy majd én meg nem hagyom aludni a kedves alsó szomszédomat cserébe.


Nemdohányosok kitartás...

Dohányosok ti meg bagózzatok kulturáltan...

2014. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!