Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Városiak, ti miről ismeritek...

Városiak, ti miről ismeritek fel az utcán a falusi embereket? (pl. buszmegállóban nagyobb távolságot tartanak, stb. )

Figyelt kérdés

2014. jún. 2. 18:26
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a bicskával esszem a fagyit dolgot ki fogom próbálni.
2014. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
"eszem"
2014. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
95%
Én onnan ismerem meg a parasztokat, hogy lepontozzák a poénos válaszokat.
2014. jún. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

#4:


Szerinted itt Pesten az emberek nem esznek "szalonnát, kolbászt, hurkát" ?

2014. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
65%
A városi ember felveszi a legszebb ruháját,lemászik a panelből,egy fillér nélkül ,sétálgat a plázában ,nézi a kirakatokat és lenézi a falusit,aki ritkán bemegy a városba a számára kényelmes ám divatja múlt ruhájában, és megveszi magának amire szüksége van.,aztán hazamegy a szép vidéki házába,és beszélget a szomszéddal:)
2014. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért hiszi azt sok városi, hogy a falusi ember az csak paraszt lehet. Nincs minden falusinak 50 disznaja, meg más állatja, mint ahogy azt Pesten képzelik..(tisztelet a kivételnek) Én gyakran járok a fővárosba, és ahogy nézem az embereket, a többség ugyanúgy öltözik, mint én, tehát külsőre meg nem mondanád, hogy honnan jöttem. Tájszólásom sincs.
2014. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Én a lovat csak azért mondtam, mert itt pl.: faluból néha lovaskocsival jönnek be a városba. Menet közben egyébként eszembe jutott még két dolog.

Simson és Babetta. Itt én a panelban pl.: nehezen tudnám tárolni ezeket, de a falusiak könnyen letudják rakni a kertben. Városban már inkább nagyobb motorokat lát az ember. Az ilyen kisebb kaliberűek, elektromos kerékpárok eléggé a falusi emberekre ismérve. Legalábbis én ezt vettem észre. Persze városban is vannak kertes házak, ahol ezeket le lehet rakni, ezért nem is tudnám erről biztosan megmondani valakiről, hogy nem a városban lakik.

Egy sima kerékpárt be tudok rakni a tárolóba, de egy ilyen nehezebb járművet már nemigazán.

2014. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim válasza:
75%
én szoktam látni a fejükön kivétel a fiataloknál nem. Jellegzetes hajviselet, szemöldök pl nem degradálásnak szántam kedvelem a falusiakat mert dolgos, szorgos nép. Pasiknál meg nem olyan anyám asszony katonája , mint a városi..
2014. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
21%

Én pont két napja a buszon láttam két tizenéves csajt, azonnal tudtam hogy nem pestiek (kecskemétiek voltak, mint kiderült). Olyan ordenáré stílusban "beszélgettek", hangosan, káromkodva, röhögcsélve, mint a cigányok. De nem voltak cigányok, mindössze vidékiek.

Amúgy én vidéken születtem és éltem 18 éves koromig, na sosem láttatok még annyi bunkó embert mint abban a vidéki városban. Itt Budapesten ahhoz képest még normális emberek élnek.

2014. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
85%
19-es ha valaki nem Budapesten él attól még nem biztos,hogy falusi,Budapesten kívül más városok is vannak pl Kecskemét.
2014. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!