Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Városiak, ti miről ismeritek...

Városiak, ti miről ismeritek fel az utcán a falusi embereket? (pl. buszmegállóban nagyobb távolságot tartanak, stb. )

Figyelt kérdés

2014. jún. 2. 18:26
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
Nem akarok általánosítani, de azért Pesten mégis csak elég fura emberek vannak. Számomra az, hogy az álbaloldali internacionálét (Gyurcsány, MSZP, Bajnai) már csak a pesti panelprolik meg a vidéki roma lakosság tartja életben a szavazataival, mindent elárul...
2014. jún. 23. 01:47
 42/43 anonim ***** válasza:
54%
kicsit korlátolt az életszemléleted, ne csodálkozz, ha sok ellenséget fogsz magadnak szerezni...
2014. jún. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
88%

Én szintén győri vagyok, és nemrég volt egy érdekes tapasztalatom ebben a témában. Helyi buszon utazott egy osztály (kb 15-16 évesek). Ilyen paraszt módon kommunikálni még senkit nem hallottam. "Igen mi a bunkó pestiek vagyunk vidéken" - hallottam néhányszor, meg is látszott. Pesten nem kiabálva beszélgetnek a buszon gondolom, mivel ott úgysem lehet hallani rendesen. (vagy épp ezért?) A ripacskodó kijelentésekről nem is beszélve. Oké, hogy ebben a korban még sokan viselkednek így máshol is, én se vagyok sokkal idősebb, de ez azért elég zavaróan feltűnő volt.

Amúgy alapjában véve nekem még nem volt rossz tapasztalatom Pesten, bár nem sokszor jártam ott. Szeptembertől én is ott fogok lakni, remélem hamar hozzászokom.

18L

2014. jún. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!