Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek? Mindenki utál és...

Mit tegyek? Mindenki utál és senkit nem érdeklek.18L

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal, hogy barátaim sosem voltak, hiába próbálkoztam suliban, de már az óvodában is kiközösítettek. Szüleimet nem nagyon érdekeltem sosem, mindig elvoltak a maguk dolgával. Mai napig így megy ez, csak már egyre rosszabb. Hogy miért? Volt eddig 9 párkapcsolatom (tudom, rengeteg), de nem én váltogatom a pasikat, hanem Ők hagynak el mindig ok nélkül. Általában ilyen indokok állnak fent: nem illünk össze, kevés vagy nekem, mégsem akarok magam mellé valakit, stb... És elgondolkodtam azon, hogy hogyan lehet valakinek az kevés, hogy tiszta szívből szeretem?! Ennél többet nem tudok adni, meg szerintem nem is nagyon lehet. Na mindegy! A szüleim ahelyett, hogy megvígasztalnának, olyanokat mondanak, hogy a pasik helyében nekik sem kellenék, hogy nézek már ki, gusztustalan vagyok, ha nem Ők lennének a szüleim, nagy ívben kikerülnének engem az utcán. Ezt még sorolhatnám. Ilyenkor nem csinálok semmit, csak mondom nekik, hogy hagyják már abba, de akkor már sírva mondom nekik, végül én leszek mindig a sértődékeny. Anyám olyanokat mond, hogy ha végleg betöltöm a 18-at, kirak itthonról a p.... csáb@ (ő fogalmazott ilyen kifinomultan). Mindent megtiltanak nekem, kutyámat nem vihetem el sétálni akkor, amikor akarom, és nem ehetek akkor, amikor szeretnék, mondván, hogy k. *b@ szott dagadt vagyok. Elmennék én itthonról, de hova? Egy vasam sincs, kutyámat meg nem akarom itthagyni, ráadásul Ő az egyetlen, aki viszont szeret. Mit tegyek? Járok pszichiáterhez meg pszichológushoz is, de senki sem érti meg, mekkora fájdalom azt hallani a szüleimtől, hogy sz@ r életük van miattam...
2019. aug. 17. 10:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Megint 6os vagyok, igen az öngyilkossággal kapcsolatos témát nekem is törölni szokták.. Ha kiírom mennyire magányos vagyok vagy törlik vagy jön a privát hogy kössem fel magam végre.. jó közösség. Tanácsolják, legyél nyitottabb, ismerkedj. Ha azt teszem szó szerint hozzám vágják hogy "inkább leszek kva* mint hogy veled beszéljek"... Ellenbe ezekkel, én tényleg a segitségemet ajánlom fel de senki se tud bizni senkibe ahogy én se.. 18 éves létemre 18 teli évvel ilyen bántásokkal még mindig segiteni próblok mert másra nem vagyok jó, és én is csak ezt kapom...
2019. aug. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatal vagy még. Ennek okán ellentmondásokkal teli. 18 évesen 9 párkapcsolatod volt, és arra panaszkodsz, hogy senki se szeret igazán? Miután te úgy húzod fel magadra egymás után az embereket, hogy azt már számolni is nehéz? Tiszta szívedből szeretted őket? Hát mondok valakit. Akit én tiszta szívemből szeretnék valakit, és elhagyna, legalább egy másfél évig nem is tekintenék másokra, ez az úgymond gyászidőszak, amíg rendezed fejben a dolgokat. De ha csak egyik kapcsolatból a másikba ugrassz, akkor csak kapcsolatfüggő vagy. Nem nem egy bizonyos személyt akarsz szeretni, csak az éppen aktuálisat, aki melletted van. Ez nem szeretet. Ez csak illúzió, és függés. Először tanulj meg te szeretni, és azután várd ezt el másoktól.


A szülős dologról nem tudok mit mondani. Ha valóban ennyire utálnak a szülők, (ami számomra teljességgel felfoghatatlan) azért te egyáltalán nem lehetsz hibás. Egy szülő szeretete feltétlen kellene, hogy legyen. Ahogy Arany János írta annak idején:


"Elérem végre a szülőhont;

   Fedd és gunyol rokon; barát,

Csak egy nem: az anyai szívnek

   Érzém üdítő sugarát."


Mutasd meg anyukádnak ezeket a sorokat, és mondd meg neki, hogy gondolkozzon el rajta. Ha van lelke, az esze megjön neki ezután. Ha nincs, akkor viszont kénytelen leszel önbecsülést csiholni magadban, és magadat megszeretned. Ha mindenki utál, te magadat akkor is szeretni fogod, így sosem leszel elveszett ember.

2019. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igy van utolsó :) Pont ezért irtam vissza az egyik válaszolónak hogy nem nyomulni írtam ide, akinek ennyi idősen 2-3 kapcsolata volt már az szerintem nem tud hűséges lenni.. Pedig nekem az a leg fontosabb.. De hát minden lány ilyen sajnos.. Főleg itt 18 éveseknél nálunk :(
2019. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hozzam koltozhetsz ha kidobnak.
2019. aug. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!