Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valaki kevés pénzért...

Ha valaki kevés pénzért dolgozik, emiatt egyedül van és magányos, Miért őt hibáztatják az emberek, Miért nem az államot?

Figyelt kérdés
Azt gondolom,Ha valaki keveset keres az nem az ő szégyene hanem az államé.Ugyanis az állam feladata lenne rendezni a béreket minden szakmában,minden területen.Az hogy ez 2019-re sem történt meg nem a dolgozók hibája.Ha pl.egy bolti eladó is meg lenne fizetve,könnyebben találna párt,mert nem utasítanák el azzal az indokkal hogy még saját magát sem tudja eltartani nemhogy egy családot.Én az elmúlt 30 év kormányait hibáztatom a szegénységért és a sok egyedülálló emberért.
2019. okt. 16. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 A kérdező kommentje:
#8-as most sincs sok embernek autója ugyanúgy mint 30 évvel ezelőtt.Rengetegen használják a tömegközlekedést itt Budapesten is.
2019. okt. 16. 23:20
 12/80 anonim ***** válasza:
63%

Jaj, kezdesz unalmas lenni.

Szánalmas, ahogy próbálod itt másokra kenni, hogy miért nincs nőd.

Lehet vergődni, de az biztos, hogy egy fiatalnak annyi lehetősége van, mint még soha.

Lehet menni külföldre, diplomázni, egyéni vállalkozóként dolgozni stb.

Soha nem volt még ilyen.

2019. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező.


Ebben a pillanatban is pont matekot tanulok. Jelenleg kétváltozós függvények, azoknak nyeregpontjai szélsőértékei stb...


BME analízis tantárgyának 2. féléves anyaga.


Jelenleg 2500 Ftért tanulom a mateking.hu-n, de amúgy jegyzetekből ingyen tudnám.


Unalmamban járok néha ide fel.


Ez csak egy példa. Nyílván a te helyzetedben hülyeség lenne ezt tanulni, a lényeg hogy a net tele van végtelen információval.


Pl.: Szabadidőmben oroszul tanulok magamtól.


És nem lehetetlen.


Pl.: Angolul is a neten tanultam meg többnyire magamtól. Nem csetelés és film nézésre gonodlok. Hanem utána néztem minden nyelvtani szabálynak, minden szónak amit nem értettem stb...


Most van C2es azaz anyanyelvi nyelvvizsgám belőle.


Igaz kb B2es szintig gimnáziumban tanultam, de remélem felfogod amit mondok.


Nem pénz kell a tanuláshoz, hanem internetkapcsolat, egy szép és idő.


Szóval de arra gondolj, hogy X képzés Y forintba kerül és nincs rá pénzed, csak fejleszd magad olyan szintéren ahogy tudod.

2019. okt. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
68%

"Elég sok támogatott ingyenes okj-s képzés van sőt még egy minimális összeget fizetnek is tanfolyam ideje alatt."


Vulgáris leszek, előre is bocs: a minimális összeggel kitörölhetem a valagam.

Felnőtt ember, aki magát tartja el - korábbi példánál maradva - mondjuk egy bolti eladói fizetésből, az nem teheti meg, hogy az ingyenes okj-n lötyögjön nappalin évekig, legjobb esetben is fele, de inkább harmadannyi (vagy még alacsonyabb) bevétellel.

Vagy hogy gondoltad, ha szólok a főbérlőnek, hogy most 1-2 évig tanulgatok, addig a harmadannyi pénzemből csak harmad lakbért fizetnék, akkor majd megdicsér, hogy milyen ügyes vagyok, hogy továbbképzem magam? Biztos megnyugtatja a gondolat, hogy két év múlva magasabb fizuból többet is tudok majd fizetni. :) Persze addig a gáz és a villany is befizeti magát, és a tescoban is gratulálnak az eltökéltségemhez, amiért csak a vásárolt cucc harmadát akarom kifizetni.


Felnőtt embernek marad az esti, levelező - HA olyan helyen dolgozik, hogy meg tudja oldani a tanulást, továbbra is példánál maradva a boltosnak még az is a főnök jófejségén múlik, hogy pl szombaton mindig szabadnapos legyen a suli miatt - és HA ki tudja fizetni, amit az átlagosan szar fizetésből a mindennapi megélhetés mellett nem tud megtenni.

Vagyis a kör bezárult, ott vagyunk, ahol a part szakad. Ha nincs, aki támogasson, marad a mókuskerék.

2019. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 A kérdező kommentje:
Én nem értek egyet ezzel a gondolkodással hogy aki nem tanult az rohadjon meg.Senkit nem lehet kihasználni,sem azt akinek diplomája van,sem azt akinek 8 általánosa.
2019. okt. 16. 23:47
 16/80 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező nem siránkozni kell és másoktól várni a megváltást, hanem tenni kell azért hogy jobb legyen.


Ha kevés a fizetésed miért nem mész oda ahol jobban megfizetnek?

Magyarországon több mint 50000 betöltetlen állás van.

2 hónapja szűnt meg a munkahelyem még azon a héten 2 helyre rögtön felvettek volna elég jó anyagi feltételekkel.


Már ott tartunk, hogy vadásszák az embereket a munkahelyre mert kell a munkaerő, ezért van az, hogy ukránokat akarnak ide hozni dolgozni.


Akad még olyan munkáltató aki nem akarja megfizetni az embereit de azok elég hamar le is húzzák a redőnyt mert nem megy oda senki se dolgozni.


Simán meg lehet keresni itthon kézhez kapva 220000 ft fölötti összeget vidéken is túlórák nélkül egy átlagos szakmával, abból azért meglehet élni.

2019. okt. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 A kérdező kommentje:
És örökké ez lesz a megoldás hogy külföldre kell kimenni,vagy abból a 10 szakmából kell választani amit megfizetnek még ha valakit a 10 közül egyik se érdekel?
2019. okt. 16. 23:58
 18/80 Lazy Lover ***** válasza:
28%
Mert ahoz ostobàk ki szabta meg hogy 27% az àfa? Ki verte fel az ingatlan àrakat? Ki emelte fel az adòkat? A sok proli meg rà mondja a te hibàd hogy ennyit keresel!! Igen is az àllam hibàja hogy nem vàltozott semmi 30 èv alatt
2019. okt. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:
#16-os,Ha már dolgozok,meg fizetem az adót,jogosan várhatom el az államtól hogy viszonozza,hogy tegyen értem valamit.
2019. okt. 17. 00:06
 20/80 anonim ***** válasza:
71%

Mert nem az állam hanem te vagy a felelős.

Könyörgöm vége van már a mocskos kádárizmusnak hálistennek.

Az államtól várni bármit csak az életből felmentett emberek mániája.


Igenis azt kell tanuld amire kereslet van szépen,piac diktál vagy alkalmazkodtok szépen vagy eltűntök a süllyesztőbe.

Igen azt kell tanulni amit megfizetnek erőltesd ha nem is tetszik,szeresd meg és csináld,teperj benne.


Munka mellett jártam nappali egyetemre ELTE proginf gondolhatod.

26 éves koromig se bulika,se csajozás csak edzés,munka,egyetem.


Nem kifogásokat kellene keresni hanem megoldást,létezik diákhitel is.

Én abból tanultam meg angolul tárgyalási szinten.

Lehet megilletne mindenkit a normális bér de nem jut,tetszik nem tetszik ez van,alkalmazkodni kell,amire kereslet van azt fizetik meg.

2019. okt. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!