Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem lehet boldog minden...

Miért nem lehet boldog minden olyan ember, aki jó? Miért kell igazságtalannak lenni az életnek?

Figyelt kérdés
Jó lenne,ha minden normális,rendes ember megtalálná a párját,magam is beleértve persze.Megérdemelné minden jó ember,hogy boldog legyen.
2019. okt. 24. 20:52
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
80%

Az ápolatlanságon kívül még több száz olyan tulajdonság van, ami miatt taszító lehet valaki.


Mondok egy példát. Beszélgettem egy sráccal (mindketten 18 év körüli fiatalok vagyunk), és nagyon hamar leesett, hogy szerelmes belém. Mindketten rendes és jó emberek vagyunk, de összejöttem vele? Nem. Nem jöttem össze velem, mert nem éreztem úgy iránta, ahogy ő irántam.

Ugyanis hiába volt kedves és rendes, van pár olyan tulajdonsága, amiket én nem tudok tolerálni és kezelni. Az egyik ilyen, hogy nagyon buta volt. Rosszindulat nélkül írom ezt, de olyan alapvető dolgokkal nem volt tisztában, hogy az valami elképesztő.

A másik, hogy abszolút másképp tervezzük és éljük az életünket, pár példa erre:

- ő az érettségit se tette le, én külföldi egyetemre tervezek menni

- utál utazni és sportolni, nekem az életem az utazás és a mozgás

- legszívesebben otthon van egész nap, míg én szeretek közösségekbe járni

- nincsenek álmai és céljai, míg nekem vannak és teszek értük

- semmi igénye önállóságra, az édesanyja rakja ki neki reggelente a ruháját, míg nekem lesülni a bőr a képemről, ha ezt is más csinálná meg helyettem

Mindketten rendes és jó emberek vagyunk, de egyszerűen nem illünk össze, hiszen mint írtam, a rendesség önmagában nagyon kevés.

2019. okt. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 Zsombi55 ***** válasza:
0%
A pénz, vagyis a gazdasági rendszer az oka a legtöbb problémának. Addig amíg az emberek a megélhetésért kell dolgozzanak a többség mindíg rosszul fog járni.
2019. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
#22-es a kevés pénz pont hogy össze kéne hogy hozza az embereket.Két keveset kereső ember összejön,egy kicsit már könnyebb lehet az életük utána.
2019. okt. 24. 22:06
 24/38 A kérdező kommentje:
#21-es de ha összejöttél volna azzal a fiúval lehet hogy megváltozott volna.Lehet hogy fejlesztette,képezte volna magát nehogy elveszítsen téged.
2019. okt. 24. 22:10
 25/38 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, lehet nem. Nincs rá garancia.


Miért jönnék össze olyannal, aki elsőre nem szimpatikus, ha összejöhetek olyannal is, aki elsőre is szimpatikus?

2019. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
#25-ös nekem úgy tűnik hogy 18 éves korodra már elég éretten gondolkozol.A fiú is változhat még,én is sokat fejlődtem 18 éves korom órás és meg is bántam sokmindent.
2019. okt. 24. 22:19
 27/38 A kérdező kommentje:
Nem órás,hanem óta.Azt akartam írni.
2019. okt. 24. 22:20
 28/38 anonim ***** válasza:

Köszönöm, jól esik ilyet olvasni.


Benne igény se volt a változásra, mert őt idézve "nekem jó így".


Sok ember nem illik össze, és ezzel nincs baj. Keresni kell a szimpatikus jellemmel, hasonló érdeklődéssel és célokkal rendelkező embereket.

2019. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
#28-as szerintem nem szabad elhamarkodottan ítélkezni.Először meg kell ismerni a másikat és utána formálni róla véleményt.Nem helyes kikosarazni valakit
2019. okt. 24. 22:25
 30/38 A kérdező kommentje:
Nem helyes kikosarazni valakit egyből mert ránézésre nem szimpatikus.Sok időt el kell tölteni együtt és utána dönteni.Ha valaki először nem szimpatikus később még az lehe
2019. okt. 24. 22:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!