Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ne lehetne valaki...

Miért ne lehetne valaki fiatalon rosszul lelkileg? Miért hiszi azt mindenki, hogy a depresszió és egyéb rosszullét, korfüggő?

Figyelt kérdés
Nekem elég sok bajom van gyerek koromtól kezdve, magányos vagyok. Akárhogy próbálkozok, szeretnék egy barátnőt, de nem jön össze, ahogy semmi más se, ha valakinek megemlítem vagy ilyet látok, mindíg az a válasz "előtted még az élet, túl fiatal vagy ehhez) és társai, meg a szidás hogy "kamu depresszió"... Miért ne lehetne valaki fiatalon rosszul? Én például egyetlen családtaggal nőttem fel, ő beteg, nincs pénzünk, én sem szeretem magam, nem értek semmihez, szinte semmi társasági életem kiskorom óta mert sose tudtam beilleszkedni, amiért nem vagyok olyan menő ezért a lányok felém se néznek, ami csak lehet elromlik körülöttünk, olyan dolgok amik átlagosan is ott vannak mindenhol, csak nekünk abból elég sok összegyűlt. De mivel én csak 18 vagyok ez nem azt jelenti hogy nekem ez soha nem okozott fájdalmat. Akkor miért hajtogatják azt hogy fiatalon nem lehet senki depressziós? :D Ez hülyeség! Nem egy hasonló sorsú srácot ismertem, nekünk már egy barátnő is olyan boldogságot okozna mint a legtöbb embernek valami hülye luxus lakás (Mert az az igazi boldogság ha valaki szeret!) de ezért is minket szidnak.. Szerintetek is egyre csak romlik ez a világ?
2019. dec. 5. 01:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Azért, mert még sosem tapasztaltak ilyesmit...

Pedig az élet nagy rendező, és ők is kerülhetnek ilyen helyzetbe. Nem kívánom nekik, de akkor tuti elszégyellnék magukat. :D

2019. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

Azért, mert nagyon sok esetben ez úgy nyilvánul meg, hogy az adott 12-16 éves illető kirak egy mellmutogató képet vagy hogy valami homi módon pozolgat (hunyorogva, vicsorogva...tudjátok) és odaírják, hogy "Bszódjn meg midnenki", de ha megkérdezik mi a baj akkor semmi konkrétat nem tud rá mondani.

Ez csak a nagy többség, természetesen vannak kivételek.

2019. dec. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
39%

Mert ez nem depresszió, azért. A depresszió az egy klinikai fogalom, egész más, mint amit a hétköznapi értelemben depressziónak neveznek. Amit te érzel, az szomorúság és fájdalom, de nincs köze a valódi depresszióhoz.

Az pedig ugenis sokat számít, hogy még fiatal vagy, hisz még van lehetőséged javítani a dolgokon. Egy 30 vagy 40 évesnek már esélye sincs, neked van.

2019. dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
20%
#13 Úgy ahogy mondod. önsajnáltatás. Egy depressziós pedig nem sajnáltatja magát. Én az vagyok,és nem sírom tele a gyakorit önsajnáltatással,mivel nem érdekel az emberek véleménye. Nem ismerkedek mert nem érdekel.
2019. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

1-2 kérdésre válasz: Ami boldogságot okozna, az egyetlen és legfőbb dolog, az az hogy legyen mellettem aki szeret.


Pár válaszba ott a pont, magamutogató lányok csak csitriskednek meg lenéznek mindenkit, de a baj okát nem mondják el, na az a nagy kamu, bár ahogy kint van a hasuk meg a mellük úgy én eleve nem foglalkoznék ilyennel egy percig sem.


Egyébként depressziós is vagyok de nem úgy fogalmaztam, csak az átlagba mondtam aki tényleg depressziós azt is leoltogatják. Nekem nehezen megy az emberi kapcsolat, persze ha valaki megért chaten azzal tökre jól elvagyunk, magányos vagyok 0-24, próbálok beszélgetni de mindig megtalálom az olyanokat akik tele vannak több ezer ismerőssel, és ha még nincs barátjuk már 20 srác nyomul rájuk, vagy ahogy előzőleg írtuk magamutogató kis instahercegnő, tehát nem tudok kifogni egy lányt aki érdekelnék, nekem nem is valami kultúr lány kell, csak egy kedves elfogadó lány, akinek nem azok az elvárásai hogy legyen pénz munka macsóság meg a többi, de hát az igaz szeretetet nem keresi senki ahogy elnézem.. Mondok jobbat, még korombelieket sem találok facebookon, amelyik elmúlt 14 már mind haspólóba 2 liter sminkkel villog a barátnőivel... Egyre elcseszettebb ez a világ, egy felnőtt, sőt nyugdíjas ember is elkezdett szidni engem hogy miféle férfi vagyok én hogy én komoly kapcsolatot akarok és egyetlen egy lány mellett akarok maradni és hogy én milyen hülye vagyok ezért.. Ilyen világba tele ekkora idiótákkal, csodálkozol hogy nem jön az UFÓ...?

2019. dec. 5. 16:18
 16/21 anonim ***** válasza:

Miért, mi van, ha valaki kitárulkozóbb, extrovertáltabb, és úgy mentális beteg?


Ezt a nézőpontot is utálom. Ha nem tartod titokban, akkor nem is vagy depressziós... De, lehetsz, csak mindenki másképp dolgozza fel.

2019. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Lehet hogy van olyan is, de ők többségbe tényleg kamusok.. Ugyan már, 2 percen ként azért fordultak hozzám hogy milyen szarul vannak, közbe szerető kapcsolatuk van.. Szégyen, van aki szereti és nekem sír olyan dolgok miatt hogy anyu nem engedi el bulizni meg ilyenek.. És ez nem vicc, ez egy igazi példa volt. (Mielőtt jön a kérdés, ha már magamnak nem tudok, másoknak szoktam segíteni)
2019. dec. 5. 16:30
 18/21 anonim ***** válasza:

Vannak csendes, szerény lányok is, csak mivel ők nem mutogatják magukat, ezért nem találkozol velük, vagy épp elmész mellettük, nem tűnnek fel.

- "ki kellene mozdulni" - "azt nem akarok"

- "el kellene indulni, tenni valamit, bármit, hogy legyenek ismerősök és barátnőtalálási esély is megnő majd" - "azt nem akarok, előbb legyen barátnő"

- "el lehet menni edzőterembe, tánciskolába, hobbikat keresni" - "nem akarok kimozdulni"

- "pszichológushoz is lehet fordulni, hogy segítsen problémát megoldani" - "az rajtam nem segít".

A mindennapos sok-sok-sok kérdés kiírogatása sem fog segíteni, el lehetsz ezekkel még pár évtizedig, ez nem fog előre vinni. Virtuális világot építesz, ahol nem történnek események és kétségbeesetten várod hogy hátha neten megtalálod a nagy őt, de neten csak azokkal találkozol értelemszerűen akikkel nem akarsz, magamutogatókkal stb.

Döntsd el, hogy mit szeretnél, attól, hogy naponta kikerülnek a kérdések, de egyetlenegy tanács sem kerül megfogadásra részedről, nem lesz változás.

Szerintem beszélgessetek egymással, bár van egy olyan sejtésem, hogy a két kérdés szerzője azonos.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..

2019. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#10

"Járjál társaságba"

Ezalatt mire gondolsz? 😂😂😂 Definiáld a "társaságot" kérlek 😂

Egy magányos ember nehezen kezd akármit is hirtelen egy tucat/féltucat ismeretlennel

2019. dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
19-es úgy sem értik, aki nem élt át hasonlót az csak beszél a levegőbe..
2019. dec. 9. 00:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!