Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van másnak is rajtam kívül...

Van másnak is rajtam kívül egyfajta "popcorn" vagy "showtime" elégedettség érzése a koronavírus dologgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Leginkább úgy fogalmaznám meg szavakkal az érzést, hogy "Üdv a világomban! Mihez kezdesz vele?"


Tarthat bárki szívtelennek, de nekem mindig ez volt az osztályrészem.


Megedződtem miközben körülöttem emberek milliói élvezték az életet, buliztak, fesztiváloztak, szexeltek, párkapcsolatok születtek, családok alakultak.


Bezártság, magány, elszigeteltség... Most mindenki így él a világon. Mindenkinek megváltozott az élete, aki eddig a napos oldalán volt.


De ez nekem csak egy átlagos nap az életemből... Én csak annyit veszek észre belőle, hogy kevesebb ember van az utcákon, így még kedvem is jobban van kimenni.


Munkanélküliség, kilátástalanság? Régebben izgatott és jobban érintett, de mivel soha senkire nem számíthattam saját magamon kívül az életben, hamar megtanultam túlélni és megélni a semmiből.


A halál pedig számomra megváltás lenne és ezek a gondolatok már nagyon régen bennem vannak, de volt bennem annyi méltóság, hogy ne legyek öngyilkos, kivárjam a végét, ezért semmilyen félelem nincs bennem ezzel kapcsolatban.



2020. márc. 25. 02:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, aki eddig sem volt magányos, az ezután sem lesz az. Én ugyanúgy beszélek a barátaimmal, szüleimmel, tesómmal telefonon. Annyi, hogy most nem találkozunk egy darabig, így a férjemmel vagyunk itthon kettesben. De legalább vam időnk egy csomó dologra.


Szóval nem, nagyon nem éli senki át a te nyomorúságodat.

2020. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
60%
Szomorú, hogy ilyen kárörvendő vagy ez miatt. De hiába vagy elégedett, az előttem válaszolók megírták a tutit: sokan hiába vannak otthon, nem magányosak. Vagy a családjukkal vannak, vagy felhívják a barátokat, rokonokat. Én is otthon vagyok a párommal, ha csak lehet nem mozdulunk ki.
2020. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
51%
Jelentsétek már ezt a mamahoteles élősködőt!
2020. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
45%
Btw lehet benned félelem, mert ha anyád elkapja nem lesz kajád házad sokáig.
2020. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
42%

Nem erősödtél meg Kérdező, inkább kőszívű lettél.

Ha nincs nyitva a szíved, akkor sosem leszel boldog. (Nem kell mindenkit szeretni, ezt senki sem várja el tőled.)


Egyébként én in hasonló vagyok. Rengeteget vagyok egyedül, én már megszoktam, de remélem azért ez a jövőben változni fog. (Ezért tenni is fogok.)

Írtad, hogy nem félsz a haláltól, de azért gondolom halálod pillanatában, mikor lepereg majd előtted életed filmje, kellemesebb érzés lenne, ha tudod szerettél valakit.

Ne legyél ennyire makacs.:)

2020. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
64%
Nem, én nem vagyok ilyen rosszindulatú görcs. A magadfajták vetnek rossz fényt az introvertáltakra, egészen konkrétan. Pedig én élvezem a csendet és szeretek otthon lenni, szóval most abszolút nem visel meg a helyzet. De amit te csinálsz, az szánalmas. Azért,mert egy címeres balfsz vagy és egy rakás szar, aki nem tud olyan életet élni, amilyet szeretne, lehet, hogy nem mások lenyomásával kellene foglalkozni, hanem azzal, hogy felkapaszkodj.
2020. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
51%

Vicces vagy. Mindketten itthon ülünk, de sok dologban különbözünk.

A párommal együtt élek. Ugyanúgy szexelünk.

Mióta itthon vagyunk, just danceltünk, játszottunk xboxon és együtt buliztunk zoomon keresztül ugyanúgy a barátainkkal. Mindenki vett egy halom sört, töményet és beszélgettünk, online társasoztunk, online cards against humanityztünk, multiztunk.

Családom is van, anyukámmal is beszélek minden nap, aggódunk egymásért.

Munkanélküli sem vagyok, home officeban dolgozom és ugyanannyit keresek, mint eddig.

Mellé csomó más elfoglaltságom is van, elolvasom a régen vett könyveimet, varrok, rajzolok.


A haláltól én sem félek. Kétszer majdnem meghaltam. Harmadszorra nem akarok ilyen piti kis szar miatt. Elég szánalmasnak érezném, ha egy tüdőgyulladás vinne el idejekorán.


Még mindig azt hiszed, hogy ugyanolyan rossz nekünk, mint neked? Mi vígan élünk abból és gazdálkodunk azzal a járvány ideje alatt, amit előtte felépítettünk.

2020. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 opened paradise ***** válasza:
31%

Én sem vagyok az a bulizós fajta, nem nagyon szoktam eljárkálni. Viszont a halál és a munkanélküliség nem tölt el örömmel.


Te még változtathatnál (tudom, mondani könnyű, meg nem csak rajtad múlik) az életeden, de akik megbetegednek, vagy lerombolja az életüket, azok megszívták.

2020. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
41%
Pfúha. Na, itt most a nyakadba kapod a népharagot. Én megértelek valamilyen szinten. Sokszor elképzeltem, hogy milyen lesz, ha ez az anyagias, képmutató, felelőtlen világ egyszer majd megfingik. De! Sajnálom a betegeket, a halottakat, a családtagokat, és mindenkit, akit ez az egész szrság érint. Féltem az idős szüleimet, hiányoznak a barátaim (még ha beszélünk is). Abban bízom, hogy akik eddig az anyagi javak okozta megelégedettség és az ezzel megvásárolható hatalom szemellenzőjével éltek, talán észreveszik, hogy semmit nem érnek vele, vannak ennél fontosabb dolgok. Sajnos azt látom, hogy ennél jóval nagyobb katasztrófának kell bekövetkeznie ahhoz, hogy ez végbemenjen. A kérdezők között is vannak, akik még mindig a "nekem legyen jó, mindenki másra magasról szrok" attitűdöt tartják követendőnek. Kúrok, iszom, játszom, van zsém, felépítettem valamit, vagyok valaki, te meg senki vagy - na, pont az ilyen gondolkodásmóddal kellene leszámolni, mert sosem leszünk vele előrébb társadalmi szempontból. Aki jelen helyzetben annyira bízik a saját jövőjében, az nagyon nagyot fog koppanni. Én most meghúzódok, spórolok ahol tudok, figyelek az idős rokonaimra, segítek nekik, próbálom elkerülni a betegséget, ahogy tőlem telik. Mellette átgondolom az eddigi életemet, igyekszem magamba nézni, mert én is sokáig az anyagiak bűvkörében éltem.
2020. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
38%

Pitiáner hiszti. Rengeteg ember szenved, olyan dolgokat átéltek, amiket te max. tévében látsz. Erőszak, molesztáló rokon, öngyilkos apa, baleset és még sorolhatnám. Rettentő szánalmas, azt hiszed egy különleges pszichopata hópihe vagy, közben meg egy nagy rakás szerencsétlenség, aki képtelen pár múltbéli sérelmén átlépni.



"A kérdezők között is vannak, akik még mindig a "nekem legyen jó, mindenki másra magasról szrok" attitűdöt tartják követendőnek. Kúrok, iszom, játszom, van zsém, felépítettem valamit, vagyok valaki, te meg senki vagy - na, pont az ilyen gondolkodásmóddal kellene leszámolni, mert sosem leszünk vele előrébb társadalmi szempontból."

Azért egy ilyen provokáló, rosszindulatú görcs, mint a kérdező ne kapjon már buksisimit. És azt honnan veszed, hogy ezek a kérdezők "mindenki másra szarnak"? Hogy felháborodtak egy kárörvendő okádék kérdésen?

2020. márc. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!