Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Így is van értelme élni,...

Így is van értelme élni, végtelenül rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés

Minden nap csak rosszabb lesz mindig negatív visszajelzést kapok ami rombolja az önértékelésem önbizalmam ( nem nagyon van)

Mindenki bánt sért leértékel

Senki nem foglalkozik velem az érzéseimmel

Nem tudok önálló lenni mert már félek emberek közé menni mert csúnyának tartanak és emiatt mindig zavarba jövök szégyenlem magam nem tudok beszélni kibontakozni

Szomorú vagyok és bűntudatom van amiért élek


2020. dec. 17. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit érdekel téged az ilyen bunkóknak a véleménye?

Egyébként az életben mindenkitől ezt a hozzáállást fogod kapni, kivéve attól, aki akar tőled valamit. Gondolkozz el azon, hogy miért tudnak ők hozzád szólni, hogy közöljék az ékes véleményüket? Ezeket a helyzeteket kell elkerülni.

2020. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, értékes ember vagy, sok boldogságot kívánok neked. Isten áldjon !
2020. dec. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
hány éves vagy, kérdező:) amúgy küldök egy távölelést és nagyszerű ember vagy, én szeretlek ahogy mindenkit ^^
2020. dec. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszok ❤️

17 éves vagyok

2020. dec. 17. 22:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Vedd körbe magad pozitív kisugárzású emberekkel, ilyenek társaságát keresd. Fontos ember vagy, el kell hinned ! Először magadban kell hinned, ha ez megvalósul, a többi ember is hinni fog benned ! :)
2020. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nélküled nem lenne teljes a világ, te is számítasz!
2020. dec. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondj butaságot kérdező! Miért van bűntudatod, hogy élsz! Nem véletlen, hogy megszülettél! Biztosan meg fogod találni a helyed és találni fogsz olyan személyeket akik elfogadnak és szeretnek téged!

Minden jót kívánok, tőlem is kapsz egy távölelést! 🤗

2020. dec. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek nagy részében úgy gondolom (néhány kivételtől eltekintve), hogy akinek nincs önbizalma, nem ő maga tehet erről, hanem a környezete. Sokszor fura és nyomasztó belegondolni, hogy az önbizalmon sokkal több múlik, mint az anyagi helyzeten. Sejtem, milyen helyzetben lehetsz, de ki kell tartanod addig, amíg nem jutsz el abba a helyzetbe, hogy váratlanul leléphetsz onnan, ahol érnek ezek az inzultusok. Az, hogy ez a pillanat mikor jön el, az nagyban függ az aktuális korodtól, a lehetőségeidtől, a kitartásodtól, meg persze az önbizalmadon is múlik. Tudom, nehéz, de meg kell tenned mindent annak érdekében, hogy egy minimális önbizalom mennyiség legyen benned. Sokat fogok írni erről, mert segíteni szeretnék, de előtte még valami: Ne legyen bűntudatod, amiért élsz. Azért élsz, hogy percről percre felkeresd, felfedezd, és kiismerd az élet és az emberek bűvös, mámorító, üdítő, élvezetes oldalát, amit én már csak "másságnak" neveznék. Minél többször találod meg a másságot, annál jobban éled meg az életed. Mindannyiunknak ez az elsődleges célja az életében, és ahogy másnak is, neked is jogod van a mássághoz.


Nagyon fontos, hogy ne bántsd magad. Igaz, erre utaló dolgot nem írtál, csak kötelességemnek éreztem megemlíteni. Azért ne bántsd magad, mert azzal jobban rombolod a meglévő önbizalmad és elijeszted azokat az embereket, akik segíthetnek rajtad. Igen, lesznek olyan emberek, akik fognak rajtad segíteni. De a legnagyobb segítséget önmagadtól kaphatod.


A meglévő önbizalmad elég lesz ahhoz, hogy fellelkesítsd magad. Manipulálnod kell magad, csak így érheted el az álmaidat. Ne szégyellj álmodozni, arra is szükség van, abból lehet önbizalmat meríteni. A megvalósítással pedig sokkal több önbizalmat kapsz magadtól. Ne akarj elsőre nagy dolgokat megvalósítani. Kicsiben kezdj. Rendszerezd a gondolataid (hogy miben van tehetséged - olyan nincs, hogy semmiben nem vagy az), hogy mit szeretnél megvalósítani magadnak - és valósítsd meg őket, bármi is legyen az. Ne feledd, kis dologban kezdj neki.


Toxikus emberek vesznek körül, akik nem a másságot keresik benned, hanem a hibákat. Ugye milyen ironikus, hogy a sok mássággal rendelkező embereket szekálják a legjobban? Pont ezekben az emberekben van meg az (mármint a mássággal rendelkezőknek), amit mindenki keres egész életében, és valahogy mégse akarják megtalálni. Benned jelen van a másság, ami csak arra vár, hogy felfedezzék. Tégy meg mindent annak érdekében, hogy az erre alkalmas emberek megtalálják ezt benned. Azok, akik pedig rohadékok veled - nos, ő nekik az lesz a legnagyobb büntetésük az élettől, hogy SOHA nem fogják megtalálni azt, amit keresnek. Lefogadom, hogy az egész élethez ugyanilyen rosszindulatúan állnak, mint hozzád.


Igaz, nem tudom, milyen vagy valóságban, de ha embertársaid tényleg csak sértegetnek, akkor nincs értelme velük foglalkozni. Ha kritizálnának, az megint más lenne. De a szavaidból azt vettem ki, hogy ők csak üres szavakkal dobnak meg. Ráadásul a kritika nem lenne önbizalom romboló. Az én üzenetem is részben kritika, pont az a célom vele, hogy önbizalmat plántáljak beléd, amennyire nyílik rá lehetőségem. A sértegetések sokszor nem ellened irányulnak. Embertársaid sokszor így építik tovább az önbizalmukat, hogy másoktól elveszik. Meglopnak téged, de nem pénzt, hanem az önbizalmad csórják el. De ahogy a zsebtolvajok ellen, a toxikus emberek ellen is védekezhetsz: ne hagyd, hogy elvegyék az önbizalmad. Már így is tök csóró vagy önbizalmilag. Bezzeg a gazdagokat meg nem merik meglopni... Ugye mennyire dühítő az egész jelenség? Sokszor megoldás lehet, ha az inzultus közepén rövid időre összekaparsz nagy adag önbizalmat. Ilyenkor állsz ki magadért. Minél gazdagabb vagy önbizalmilag annál kevésbé fognak beléd kötni. Fontos különválasztani a valós önbizalmat a közvetített önbizalomtól. Utóbbinak mindig a lehető legmagasabb szinten kell lennie, ezzel kevesebb támadási területet adva a toxikus embereknek. Az előbbi magad miatt fontos.


Remélem tudtam segíteni. Mire megírom ezt az üzenetet, biztos, hogy fogsz más nézetű válaszokat is kapni. Ha olyan érkezik neked, ami önbizalom romboló, próbáld ignorálni. Válogasd ki azokat, amik érintenek téged, amik segíthetnek rajtad. Az én üzenetemben is vannak valószínűleg helytelen közlések, amiket nem tudsz levetíteni a helyzetedre. Ezért érdemes üzeneten belül is mazsolázgatni. A javaslatokból kaphatsz egy remek ugródeszkát, amivel vissza tudod magad építeni. Ne felejtsd el azt se, hogy csak elkezdeni nehéz. Utána egyre könnyebb lesz ;)

2020. dec. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8 -as anonim köszönöm hogy szakítottál rám időt!

Sokat segít 💞

2020. dec. 17. 23:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Hol bántanak és sértegetnek, mi az, hogy mindenki? Otthon, utcán, iskolában? Van olyan, akiről tudod, hogy szeret? Te is csúnyának tartod magad?
2020. dec. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!