Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kinek milyen pótléka van a...

Kinek milyen pótléka van a szociális élet hiányára? Mennyire vált be?

Figyelt kérdés
Nekem sokáig ez az oldal volt az, de 1-2 éve süllyed a színvonal. Egyre kevesebb értelmes ember, egyre több troll. A való életben nem tudok mit kezdeni az emberi társasággal. Céljaim vannak, amikért egyedül is tudok dolgozni, de egyre gyakrabban támad űr bennem és ez kizökkent. Valódi kapcsolatokra nem vagyok alkalmas, ezt tudom jól. A változásra tett kísérleteim csúfos kudarchoz vezettek. Nem volna baj, vannak más dolgok, amikben jó vagyok, de mégis bezavar ez az érzés, hogy egyedül vagyok. Már nem tudom fórumokkal, meg ilyesmikkel elterelni a figyelmemet. Sportolok, olvasok, de így is magányos vagyok. Ha elérnéma céljaimat, boldog lennék, de a magány lelassít. Van ötlet, hogy hogy lehet ezt tünetileg kezeni?

2021. dec. 18. 17:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyk-n írogatás, Youtube-függőség, néha sorozatok. Egész jól beválik, de tényleg csak pótlék...
2021. dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 37 éves férfi vagyok.Nekem is szociális szorongásom van,és nekem is eléggé le van korlátozva a társasági életem.Munka,bevásárlás,otthon töltött idő.Hetente egyszer elmegyek a szüleimhez.Ezek mellett próbálok ismerkedni,randizni,ami elég nehezen megy.De sose adom fel,mert szeretnék egy jó párkapcsolatot,megállapodni és családot alapítani.Igazából minden más adott is volna hozzá.Csak a pár hiányzik.

Én online élem a társasági életem,beszélgetek olyan nőkkel,volt hogy férfiakkal,akikkel rendszeresen tartottuk a kapcsolatot.Van jelenleg 3 nő,akivel már 2-3 éve beszélgetek,2-3 naponta,általános,hétköznapi dolgokra,amolyan baráti szinten.Sose találkoztam velük,és valószínű nem is fogok.De nekem ez így tökéletes felállás,nem igénylem velük a személyes kapcsolattartást.Viszont számomra sokat segít a velük való kapcsolattartás.Minden nyűgöt problémát,bajt kölcsönösen ki tudunk beszélni,és meghallgatjuk egymást és támogatjuk.Sok randimat is elmeséltem nekik,sok vigaszt és támogatást kaptam tőlük.És persze fordítva is működik.Jó érzés ha nem érzi magát teljesen egyedül és magányosan az ember.

2021. dec. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a céljaid nem emberi kapcsolati jellegűek, akkor mégis miért gondolod, hogy megoldanák ezeket a problémákat?
2021. dec. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Sok hobbim van (olvasás, rajzolás, horgolás, díszek készítés, kondizás, konyhakert, sütés, gyik😂, filmnézés, nyelvtanulás) +sokat túlórázok, nincs sok időm a társaság hiányán tűnődni.
2021. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én örülök, ha nem kell emberek közé járnom. Amúgy a molyra járok fel, ott vannak még hasonló habitusú emberek.
2021. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat, en az 1000 darabos puzzle-t rakosgato no vagyok, jo kis antidepresszanssal es radio podcastokkal. Kulfoldi eszaki falusi elszigeteltsegemben igy covidostol atmenetileg elmegy, de amugy szukseg van tarsasagra valoban. Neha hulye emberekere is, ha vegyitve vannak.
2021. dec. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

Keress egy jó pszichológust! Rendkívül sokat tud segíteni. Alaposan feltárja a probléma gyökerét és tud különféle módszereket, technikákat javasolni, amik segíthetnek megoldani, fejleszteni magad.


Segíthetnek mindenféle önfejlesztő és egyéb módszerek is, de igazán hatásos, személyre szabott segítséget szakembertől kaphatsz.


Még fiatal vagy, minél előbb elkezdesz tudatosan és módszeresen dolgozni a problémádon, annál hamarabb rendbe jöhet és az életed annál nagyobb részét tudod jobb minőségben élni.

2021. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is mielőbb fordulsz szakemberhez annál jobb lesz.

Ezt az állapotot "meg lehet szokni" és az ebből való kilépés egyre nehezebb lesz.

2021. dec. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szomorú állapot ha tartóssá válik, hajlamos az embert lehúzni aztán nehéz, egyre nehezebb kiszabadulni ebből.

Biztos vannak érdeklődési köreid, ezek kapcsán csoportokat kereshetsz, ismerkedhetsz, majd jöhetnek az élőbeni találkozások is.

2021. dec. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha egyedül nem megy, mielőbb pszichológus segítségét kérd.
2021. dec. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!