Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valaki nem tud kapcsolatban...

Ha valaki nem tud kapcsolatban/gyerekben tervezni, nincs testvére/barátai, akkor neki mit tanácsolnátok hogy mit csináljon 30, 40, 50, felett?

Figyelt kérdés
Ezek tényleg mind kizárva. Évekig csak az öngyilkosság volt előttem, de egyrészt nehéz megtenni, másrészt jelenleg csillapodott bennem ez a vágy jelenleg. Viszont tényleg nem tudom hogy mi vár rám így… volt egy rokonom, aki szinten vénlány maradt, ő a testvére nyakán maradt, minden nap urugyekkel átjárkált hozzá és a családjához,(amiért szidták is) még 60 évesen is,rajta kívül nem volt senkije. De ugye én egyke vagyok, nekem ez nem opció. Mit lehet egy ilyen embernek javasolni. A kapcsolatot tényleg ne, nem tudok és nem is akarok kapcsolatban lenni.

2022. febr. 14. 23:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Mi a kérdésed?
2022. febr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

Gyűjts össze annyi pénzt, hogy elmehess nyaralgatni, élj a hobbijaidnak. Ha az emberi kapcsolatok nem jöhetnek szóba, akkor legyen kutyád, neveld fel, menj vele kirándulni, vagy akár csak sétálni a közeli erdőben. Ha igazán kerülni akarod az embereket, gyűjts vidéki kertes házra (a semmi közepén nagyon olcsók a többihez képest), ott foglalkozhatsz a kerteddel, állattartással, akármivel. Tanulj új szakmákat, nyelveket, bármi, ami érdekel pl. kötés, horgolás. Járj el önkéntes munkákra, amiket élveznél.


Nem tudom ezekre irányult-e a kérdésed. (Ha arra irányult, hogy ki lát el így, ha beteg leszel vagy ilyenek, és abszolút senkid sincs, akkor ápolónőt kell fogadni.)

2022. febr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

A párkapcsolaton kívül rengeteg más lehetőséged van. Például olyan közösség, ahol a hobbi köt össze más emberekkel. Nem kell túlságosan bonyolítani. Elmész jól érzed magad (mert olyat csinálsz amit szeretsz és érdekel), aztán idővel úgyis jóban leszel a társaság egy részével.


Ha valaki nem megy sehova, nem szeret semmit csinálni és nem szeretne barátokat sem szerezni, akkor lehet, hogy neki nincs is igénye társas kapcsolatokra. Van ilyen is és ez nem feltétlenül rossz dolog, van aki nagyon is jól elvan egyedül.

2022. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%
Azért egy vagy akár több jó barátot csak szeretnél,akikkel össze tudsz jönni,el tudsz velük menni ide-oda nem?
2022. febr. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Speciális érdeklődési körömben kutatók tovább, tanulok, kísérletezek, lejegyzetelem a megfigyelteket, és sokat olvasok, amit nagyon szeretek.
2022. febr. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Valósítsa meg önmagát sportban, munkában, hobbiban.
2022. febr. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Örüljön. Egy csomó irritáló dolognak nincs kitéve. Szerencsés ember
2022. febr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

4, soha nem voltak. Nem akarok itt az ezoteria témakörbe belemenni, de nekem a sorsom a magány. Kezdve ott, hogy egyke vagyok.

Mar iskolás koromban átvertek a “barátaim”.

Meg ha lenne olyan ember, akivel kapcsolatban vagyok, ő tudna a mentális gondjaimról, amit en titkolni akarok. Nekem arra kell berendezkednem, hogy egyedül leszek. Nem biztos hogy bírni fogom

2022. febr. 15. 14:10
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

8# "Nem biztos, hogy bírni fogom" Bizony.

3:20-tól van itt neked valami, mivel szép dal szánd rá az egészre a pár percet:

https://www.youtube.com/watch?v=M4ypWYOJyH0

2022. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon sajnálom, én is némileg hasonló helyzetben vagyok. Nekem egy "barátság" éppen most megy nagyon csúnyán tönkre. Egyre kevesebb a reményem, hogy helyrehozhatóak az ellentétek.


Meg tudlak érteni, ha nagyon nehezen bízol emberekben. Talán próbáld meg az egyházi közösségeket (tudom, alapvetően vallásellenes ez az oldal,) de én ilyen helyen találtam egy olyan kapcsolatot, ahol nagyon szépen megjavult a korábbi tartós konfliktushelyzet.


Azóta majdnem minden egyes alkalommal - akár naponta többször is(!) - mosolyt kapok, integetést, köszönést, stb. Fáradhatatlanul érkezik hozzám a sok-sok pozitív bíztató jel. Ez pedig növeli az önbecsülésemet is. Már nem érzem annyira a magányt...


Ezenkívül - szintén egyházi közösségből - találtam egy újabb barátságot, ami még csak ezután kezd kibontakozni (még nagyon új, alig ismerjük egymást,) de máris azt érzem, hogy komoly lelkitámasz lesz nekem az illető. (Főleg férfiakkal alakulnak ezek a barátságok.)


Kívánok neked is hasonló jókat kérdező!


Ui: nő vagy férfi vagy egyébként? Hány éves?


Üdv:

egy hölgy

2022. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!