Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Belemennétek a helyemben...

Belemennétek a helyemben barátházasságba? Úgy tűnik, nincs más megoldás.

Figyelt kérdés
Nemsokára 28 éves leszek. Úgy érzem, kezd kattogni a biológiai órám, nem tudom mi mást tehetnék. Van egy ismerősöm (fiú és meleg egyébként), aki 25 éves, 2 és fél évvel fiatalabb nálam. Már több, mint 13 éve beszélünk egymással, úgymond legjobb barátok vagyunk. Már régóta szoktunk viccelődni olyasmival, hogy ha nem találok magamnak senkit, akkor ő majd elvesz, stb. Igazából ez vicc volt, az oké, de mi lenne, ha tényleg megcsinálnánk? Én nagyon peches vagyok a férfiakkal, volt pár kapcsolatom, ismerkedtem, de kezdem elveszíteni a reményt. A legtöbben csak kihasználtak engem, közben röhögtek rajtam, ráadásul bántalmazó kapcsolatban is voltam már. Mostanában meg senkit nem érdeklek, sokat híztam, és eléggé el vagyok kenődve. Ez most tudom, hogy elég hülyén hangzik, de mi lenne, ha összeházasodnék a legjobb barátommal? Én nagyon szeretnék 2 gyereket, ahogy ő is. Engem már nem érdekel a szerelem meg ilyesmi, úgysincs olyan, hogy örökké tartó szerelem. Kb együtt élnénk, és nevelnénk a gyerekeket. Ha meg még is közben összejön valaki más, akkor lehetünk bárkivel. Lassan 30 vagyok, és félek, kifutok az időből. Nem pánikolok, csak na. Tényleg szeretnék családot. Ez most tudom, hogy nagyon hülyén hangzik, de szerintetek ez működhetne?

2023. febr. 18. 09:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
59%

Megállapodás kérdése az egész.

Azért halkan kérdezem meg:

- mitől jobbak azok a házasságok ahol nyitott kapcsolatban élnek a felek?

- Vagy mitől jobbak azok a házasságok ahol az egyik (vagy mindkét) fél szeretőt tart és összevissza hazudozik?

- Vagy mitől jobbak azok a házasságok amik csak azért vannak évek vagy évtizedek óta fenntartva mert anyagilag nem tudnak a felek egymástól megszabadulni (vagyonmegosztásban nem értenek egyet, hiteleik vannak, egyik fél tartja el a másikat stb)?

- Vagy mitől jobban azok a házasságok amik csak a gyerekekre való hivatkozás miatt vannak fenntartva (sérül a gyerek pszichésen, ne kelljen gyerektartást fizetni, ne kelljen elköltözni onnan ahol a gyerekek megszokták stb)?

Kérdezem én, mitől jobbak azok a házasságok amik MÉG nem végződtek válással, de a fentebb leírtak szerint még működtetik a felek????

Kérdező!

Az ötleted nem hétköznapi, de kivitelezhető, attól függően hogy hogyan vannak lefektetve a "játékszabályok". És ha ez mindkét félnek megfelelő akkor megoldható (mondjuk azt én sem értem hogy egy homoszexuális férfi hogy csinál gyereket természetes úton egy nőnek, mesterséges úton persze lehet).

2023. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
#11: ki mondta, hogy azok a házasságok jobbak?
2023. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem, mert ha házas vagy, sok potenciális férfi el fog kerülni.
2023. febr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

#12:

Nem arról van szó hogy valaki konkrétan azt mondta hogy jobbak, hanem hogy sokan elítélik a kérdezőt a nem mindennapi ötlete miatt.

Csak próbáltam felvázolni, hogy azok a házasságok amik nem végződtek válással azok közül is igen nagy százalék közel sem szép és jó. Akinek nem inge, ne vegye magára....

Tehát akkor egy ilyen ötlet mennyivel lehet rosszabb mint a kényszerből fenntartott házasságok? Semmivel sem rosszabb vagy jobb, csak más.

2023. febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%

Valószínűleg házasodni nem házasodnék így össze, de gyereket bevállalnék vele (külön lakva). Utána még találhatsz bárkit - vagy nem, viszont akkor már megvan a gyereked legalább.

Mondjuk ha tényleg meleg, nem csak bi, akkor nehéz kivitelezni, bár mesterségesen gondolom, meg lehet oldani, ha képtelen az aktusra.

2023. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Miért kellene összeházasodni? Vállalhatsz gyereket ezzel a férfival, persze, de ehhez mi szükség lenne a házasságlevélre?
2023. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tartósabb lenne, mint egy szerelemből köttetett. Már, ha a fiúnak is megfelel így. De szerintem, ha elvenne, az azt jelenti, hogy ő meg valójában szerelmes beléd.
2023. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz gyereket, akkor belemehetsz, de a gyerekeknek hogyan magyarázod meg, ki ez az ember melletted?
2023. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
folyt.: de a 28 év még nem olyan vészes, nekem 36 éves koromban jött el az igazi. MÉg várjál ezzel.
2023. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ti is kirakhatjátok majd az ajtóra, hogy "szép kis család":DDD
2023. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!