Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem voltam sehol 3 éve... Ti?...

Nem voltam sehol 3 éve... Ti? nem esik rosszul nektek látni hogy XY adria, másik Spanyolország, a harmadikként Amalfi egy hét? Van aki nyaranta 3x is megy..

Figyelt kérdés

Nem esik rosszul nektek látva hogy körülöttetek utaznak itt a nyár: Adria vitorlázás, Mallorca, tengerpart, Olaszország Bari egy hét stb.?!


Én itthon vagyok, egy két napos utat szeretnék hónapok óta, kb 300euro egy ejszaka szállással, repülővel Milánó, de csak álom marad mert 16e forint van a bankszámlámon augusztus 10-ig. Ezt is csak az eladott vinted bevetelemből, mert a fizumból már 0ft van (232e ft nettó mindennel együtt)


(Nem cigizem, nem sportolok, nem iszom, nincs kocsim, csak vinted ruhát veszek havi egyszer)


2023. júl. 19. 04:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom mennyire vígasztal a tudat, hogy akik ilyen módon mások arcába tolják a magánéletük minden pillanatát (nyaralást is annak tartom), ők sem élvezik, mert ha élveznék és boldogok lennének, akkor azzal foglalkoznának ami ott van. Egyfajta bizonyítási kényszert is érzek emögött, eléggé eröltetett, izzadtságszagúak az ilyen önpromózó bejegyzések.


Gondolj arra hogy egyszer majd számodra is eljön az idő, amikor majd lesz kivel menni és élvezni fogod.

Ebbe az elkeseredett lelkiállapotba bele lehet ragadni.

Ne nézegesd a magamutogatók megosztásait és ne is gondolj rá hogy "ehh most ugyan nem nézem de akkor is ugyanúgy tolják fel ezeket", akiket ismerek, ők tényleg nem boldogok, mennek-mennek, fényképezgetnek, össze-vissza fogyasztanak és csak a külsőségek meg hasonlók léteznek számukra, természeti vagy kultúrális értékek nem.

2023. júl. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
79%

#21


Nem értek egyet. Én az elmúlt egy évben beutaztam Mongóliát, több kelet ázsiai szigetet, európai várost, stb... és imádok fotózni, videót vágni, élményeket és emlékeket rendszerezni, megosztani másokkal. Nem kényszer, hanem jól esik foglalkozni vele. A történeteink által létezünk. Általában pár hónappal az utazás után szoktam, és így újraélem (részben), az embereket, tájakat, élményeket. Erre te azt írod hogy igazából nem is élvezem hogy ott voltam... :D Ez körülbelül akkora coping mechanism, mint a "pénz nem boldogít".


Kérdező, a probléma gyökere egyértelműen az alacsony kereseted. Ennyi pénzből nem lehet utazni, sőt, szerintem még élni sem. Nincs hová optimalizálni ennyi pénzből. Akiket utazgatni látsz a maldív szigetekre, azoknak a napi keresete annyi, mint a te havid. Egy. Kettő, hogy ha hetekre mész, akkor az egy napra jutó költség fele annyi, mint a rövid utazásoknál.

2023. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
76%

#19


Kérdező a 4-es valaszoló vagyok. Tavaly párommal 2-szer voltam Horvátországban, idén áprilisban Dominikán. Mindegyik utat utazási iroda által szervezett út volt. A dominikai egyéni, a többi csoportos.


Dominikán (Punta Cana) 5 csillagos hotel (ez itt 4-nek felel meg,) all inclusive ellátás (3-szori étkezés), a bárban korlátlan italfogyasztás a meghatározott italokból ez egy napra fejenként mindennel együtt kb. 53 ezerre jött ki átszámolva.

Az össz költség fejenként 820 ezer volt 7 éjszakára mindennel együtt.


(Nettó 270 ezer a fizetésünk fejenként a párommal.)


Ha utazni akarsz, akkor áldozz rá.


Itthon is lehet nyaralni SZÉP-kártyával, ha kapsz olyat.


Akkor vállalj plusz munkát, hogy több legyen a bevételed.


Akkor Milánó drága hely, ez van. De manapság már minden drága.

2023. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul esik, de mit tudok tenni ellene? Elég sok ember nem tud eljutni sehova a környezetemben, Magyarországon élünk ugyanis. A fideszes tolvajok azok akik egész nyáron külföldön szórják a milliókat, meg azok gyerekei. A többiek meg dolgoznak, jó esetben egy Balaton vagy Tisza-tó ha belefér akkor az már nagy szó.
2023. júl. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
100%

Ui. Kérdező, keresd a Last Minute utakat. Azzal tudsz spórolni.


23-as voltam

2023. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
100%
21. vagyok. Nem azt akartam mondani hogy mindenki ilyen, de elég sokakat ismerek, akik ezt csinálják.
2023. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem esik rosszul, pedig gyerekkoromban bejártam Európát. Szeretek utazni, de nem dől össze a világ, ha nem tudok mindenhova eljutni. A közeli rokonaim járják Európát és a világot, de ez nem frusztrál. Szívesen megnézem a fotóikat.

Én is szeretnék többet utazni, de jelenleg nincs rá elég pénzem. Nem dőlt össze a világ.

A kérdezőből, de a válaszadók nagy részéből süt az irigység. Mit foglalkoznak mások életével? Addig, amíg van mit enni és van fedél a fejük fölött, nincs igazán nagy baj. Művelődni, elfoglalni magunkat pedig olcsón is lehet, nem kell szellemileg igénytelennek lenni hozzá.

2023. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdezőből, de a válaszadók nagy részéből süt az irigység."


Facebook-on rámtukmálják, a számba tolják a privát fotóikat, a magánéletüket és még én irigykedem? Ezt nagyon érdekes olvasni. :)

2023. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
32%

#28

Bár nem én írtam a kiemelt részt, de reagálok a véleményedre.


Nem kötelező Fb-on lenni. Ismerőst gyűjteni se kötelező. Miért nem tudsz örülni annak, hogy más boldog? Ja, mert te egy megkeseredett, életunt, irigy ember vagy. Hát ez van.


Akkor töröld ki azokat az ismerőseidet, akik "rámtukmálják, a számba tolják a privát fotóikat, a magánéletüket". Ilyen egyszerű.

2023. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
67%

Ezek csak a te feltételezéseid rólam, pár karakter alapján, nem is ismersz, azt se tudod ki vagyok. Egyszerűen nem érdekel, hogy ki mikor hol van, milyen étteremben, milyen finomat evett, éppen melyik haragosával (akit a múltban mindenféle aljasnak elmondva ki akart rúgatni) milyen finomat ettek stb.

Jó ha havonta egyszer felmegyek és ezt kell látni, persze a követés leállítása a megoldás.

Mindenki átállt sajnos a közösségi médiára, így ha bárkivel fel szeretném venni a kapcsolatot, érdemes ott lenni. E-mail-re válasz meg nem érkezik.

2023. júl. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!