Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak itt magányos művészek/m...

Vannak itt magányos művészek/művészi beállítottságú emberek? (31/F)

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy művészi lelkületű emberként nagyon nehéz barátokra lelni.


Mindenki más, aki "átlagosabb", annak könnyebben megy az ismerkedés. Valahol nem a jó közegben kötöttem ki, mindenki másról kiderült, hogy csak alkalmi/érdekismerős, csak felületesebb kapcsolatot tudtam velük kialakítani.


Egyetemre/főiskolára járni ennyi évesen már rizikós lenne. Látogattam Discordos szervereket, de azok nagyon a szubkult vonalakra (anime, MLP stb.) vannak ráállva. Hogy tudnék megfelelő kört találni?



2023. júl. 19. 14:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz magányos alatt?

Illetve miért gondolod, hogy a művészetek iránti rajongás miatt kevésbé vagy átlagos?

2023. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

1. Akiknek szintén nincs nagyon baráti körük.


2. Nem részleteztem a kérdésben, de ezen kívül érzékenyebben reagálok dolgokra.

2023. júl. 19. 14:25
 3/31 anonim ***** válasza:
48%
30 leszek nem sokára, de ilyen idősen, az átlag már nem keres barátokat inkább családot alapít, tart fent...Nekem nincs... De neked miért most jut eszedbe barátokat keresni ha szabad kérdezni?
2023. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Eddig is kerestem.
2023. júl. 19. 14:31
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
És tele lettél barátokkal, és nem elég, vagy már senkivel sem barátkozol? vagy ők nem veled?
2023. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Inkább ismerőseim lettek, csak valahogy kevesen, akik megértettek volna. Mindig én írtam rájuk, ők kevesebbszer, aztán belefáradtam a kapcsolatok egyoldalúságába.


Valahogy annyira réteg érdekéődésűnek érzem magam, hogy mindig az internet túlsó feléről találok embereket, de az nem elég.

2023. júl. 19. 14:40
 7/31 anonim ***** válasza:
59%
Hol laksz?
2023. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Milyen művészetek érdekelnek?
2023. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Írónő vagyok, de engem a többi író, festő, zenész meg hasonlók nagyon nem vonzanak. Nem általánosságban van a bajom velük, hanem vannak furcsa szokásaik, amikkel nem tudok mit kezdeni.

És itt adódik a probléma. Tök jól elvagyunk, majd hirtelen előjön valamelyik furcsaságuk és kellemetlenül érzem magam.

Vagy nem is tudom jól érezni magam, mert már az elején olyan érzésem van, mintha egy földön kívülivel futottam volna össze.

Vagy a másik amikor egy kellemes beszélgetés során hirtelen elkezdenek rébuszokban beszélni és mindig zavarba jövök, hogy nem értem, mire céloztak és milyen reakciót várnak.

Azt veszem észre, hogy ami a fejükben van a képzelt világukban, azt áthoznák a valóságba, mindegy, hogy mennyire nem passzol oda és a társaságukban ez igazán kellemetlen.

2023. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%

Összesen két igazi barátom van, és szerintem nem a művészeti beállítottságom miatt. Én inkább a minőségre mint a mennyiségre megyek rá.

Rajtuk kívül vannak közelebbi ismerősök, mondhatni barátok, de ők ketten, akikkel bármit meg tudok beszélni.

Különben mesterképzésen a legidősebb évfolyamtársam 63 éves volt. Sosincs későn :)

2023. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!