Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak itt magányos művészek/m...

Vannak itt magányos művészek/művészi beállítottságú emberek? (31/F)

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy művészi lelkületű emberként nagyon nehéz barátokra lelni.


Mindenki más, aki "átlagosabb", annak könnyebben megy az ismerkedés. Valahol nem a jó közegben kötöttem ki, mindenki másról kiderült, hogy csak alkalmi/érdekismerős, csak felületesebb kapcsolatot tudtam velük kialakítani.


Egyetemre/főiskolára járni ennyi évesen már rizikós lenne. Látogattam Discordos szervereket, de azok nagyon a szubkult vonalakra (anime, MLP stb.) vannak ráállva. Hogy tudnék megfelelő kört találni?



2023. júl. 19. 14:15
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
#20: nagyon enyhén rajta vagyok a spektrumon.
2023. júl. 19. 18:13
 22/31 anonim ***** válasza:
97%

Van a családomban művész. Zenész. A legjobb fej ember, akit ismerek, tele van barátokkal. Pedig ő is "rétegművész", nem egy széles körben ismert műfajban alkot. Mégis kijön az emberekkel.

Úgyhogy ez a "művész vagyok, engem senki nem ért meg" szöveg nekem elég bullshit, bocsi.

2023. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
73%

Itt vagyok


30/F

2023. júl. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
#21 Végig maszkoltatt, amikor ismerkedél úgyhogy sokan látják, ha nem autentikusan fejezet ki érzéseket. Az emberek a kognitív empatikus(nem empátia ez) képességeivel látják ezt csoportban.
2023. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
80%

na, szerintem írj rá 24esre, majd ő ad neked még több indokot, hogy miért a többi ember hülye... te nem a "spektrumon" vagy rajta, csak egy pökhendi béna kis semmi vagy, akinek senki sem lehet elég jó.

az meg végleg rejtély, hogy az indie puzzlejátékokban mi a rétegműfaj, meg a meg nem értett művésziség, nagyjából az összes ismerősöm belekóstolt a dologba, aki valaha bármit is foglalkozott programozással.

2023. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Vannak.
2023. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy az a komoly, hogy nemrég csináltam személyiségtesztet. Ami kijött eredmény sajnos pont leírta, hogy pont ez a típus nagyon nehezen talál társat. Valószínű INFP-A vagy INFP-T vagy mármint a személyiségtípusod.
2023. júl. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

#27: nekem is hasonlóak jöttek ki.


#25; "semmi sem elég jó" - hát igen, ez is egy szó arra, ha valakinek nem tetszik a status quo.

2023. júl. 20. 08:40
 29/31 anonim ***** válasza:
54%

Csak én nem értem, miért támadják itt páran a kérdezőt? Semmi olyasmi nem derül ki róla az itteni megnyilvánulásai alapján, amit páran belelátnak. A kevés barát annak köszönhető, hogy lennének minimális elvárásai az embernek. Például ilyenek, hogy ne csak akkor legyen valami, ha én ráírok, hanem amikor nem találkozunk, és a szokásos ütemről kezd nagyon lelógni a kommunikációs gyakoriság azzal, hogy szándékosan nem írok (amire például mozgalmasabb napok eléggé hajlamosíthatnak), akkor ne az legyen már, hogy 100%, hogy nem szólít meg, nem talál ki semmit, aminek része lennék, tehát nyugodtan feltételezhetem, hogy eszébe se jutok, vagy ha mégis, akkor nem éri el azt a küszöböt a fejében semmi, hogy megossza velem. Értitek, vélhetően lát valami kegyetlen jót, ami közös érdeklődési körünkbe vág, de inkább nem akar zavarni vele... Okké :)

Na, és ezzel az emberek megdöbbentően nagy hányadát kizárod köreidből. Nekik jó ez, megfelel egymás közt is a rádiócsend, te viszont szeretnéd, ha időről-időre, még ha csak pár mondat erejéig is, "összeverődnétek" legalább online, mivel neked hiányzik. És persze te nem rádiócsendezel, csak legfeljebb for science, hogy tényleg csak azért él a kapcsolat, mert te pumpálod az összes vért belé?

És akkor még nem is hoztunk képbe olyan nyalánkságokat, mint könnyű kiismerhetőség, faék egyszerűség, untig ismételt, szellemeskedőnek szánt fordulatok (igazi NPC rosszul alszik, ha nincs 100db "mindent is" kipipálva aznap), egy marék rendszeresen újrahasznált "poén", lehetőleg élcelődés helyett bántalmazó jellegű trollkodás éreztetve, hogy unja a fejedet, mivel nemigen reagálsz, de csak mert semmit nem prezentált, amire legalább nagyjából illendően lehetne... És felhozol bármit, ugyanez a pokol megy tovább, izzítod erőidet és intézed a hangulatot, egy darabig jó, aztán újra NPC és fáradsz lefelé, eszköztelenül tűröd, aztán pár nap elteltével voltaképpen hálás vagy, hogy ghostba rak.

És ezek az emberek se éppen ritkák. Nézd, itt jönnek, megpróbálnak szétszedni majd, természetesen úgy, hogy ordítson a dologról, hogy felfogni nem tudják, miről írok.

2023. júl. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Ja, egyetemen is azért pedáloztam hogy álljon már velem szóba valaki, egy nagyon szociális karon... Néhány emberrel sikerült, akik szintén annyira "furák" voltak, mint én.
2023. júl. 21. 09:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!