Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak itt magányos művészek/m...

Vannak itt magányos művészek/művészi beállítottságú emberek? (31/F)

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy művészi lelkületű emberként nagyon nehéz barátokra lelni.


Mindenki más, aki "átlagosabb", annak könnyebben megy az ismerkedés. Valahol nem a jó közegben kötöttem ki, mindenki másról kiderült, hogy csak alkalmi/érdekismerős, csak felületesebb kapcsolatot tudtam velük kialakítani.


Egyetemre/főiskolára járni ennyi évesen már rizikós lenne. Látogattam Discordos szervereket, de azok nagyon a szubkult vonalakra (anime, MLP stb.) vannak ráállva. Hogy tudnék megfelelő kört találni?



2023. júl. 19. 14:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
30/f vagyok. Ugyanígy vagyok. Kevés barátom van, azok is inkább főleg internetes barátok így nem tudunk találkozni mert messze laknak.
2023. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

#7: kecskeméti vagyok.


#8: indie játékkészítés, de abból is a rétegműfajok (puzzle, Myst jellegű játékok stb.)


#9: ezzel nagyon tudok azonosulni. Valahogy mindig úgy éreztem, hogy nem vagyok eléggé "művészi" ezekhez az emberekhez, ugyanakkor meg fontosnak tartom, hogy tartozzak valahová.


#10: melyik mesterképzésre jártál, ha szabad tudnom?

2023. júl. 19. 15:42
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
#10 vagyok, egészségügyi szociális munka, Nyíregyházán.
2023. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
53%
Nem leszünk haverok messze laksz... :)
2023. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
57%

értjük, mindenen megsértődsz és borzasztóan különleges vagy (bocsi, "rétegműfajok", megértettük, nem kell még háromszor...)

ha kicsit jobban nyitnál a nem pont-ugyanolyan-mint-te emberek felé is, meg nem hisztiznéd be magad, hogy két hónap alatt az ismerősökből nem lesz öribari, akkor valószínűleg lennének barátaid.

2023. júl. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
62%

Én most megyek mesterképzésre, művészeti szakirányra, bocsi de nekem amiket te írsz “réteg” izé egyáltalán nem művészi:D játékot készíteni kocka programozók szoktak, teljesen más képesség kell hozzá, mint egy képzőművésznek, írónak, zenésznek.Tulajdonképpen mindegyik máshogy adja ki a kreativitását. Nem értem ez téged miért zavar, vagy miért szempont? Nem projekthez keresel munkakapcsolatot, hanem barátokat, akkor meg nem mindegy? Az én legjobb barátnőm masszőr, és ez sosem számított.


Ami szakmailag épp érdekel arra találsz vlogot, fórumot, vagy amit akarsz. Te ez a tipikus annyira különlegesnek érzed magad hogy majd szétesel-karakter vagy, engem emberileg sosem vonzott ez. Az őszinte, nyitott, humoros emberek társaságát keresem.

2023. júl. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

#15: barátkoztam nem-pont-ugyanolyan-mint-én jellegű emberekkel is. Elég vegyes lett az eredmény, van akikkel most is tartom a kapcsolatot, de a legtöbben kikoptak.


Két hónap alatt "öribari"? Nekem sosem voltak ilyen irreális elvárásaim. "Hisztinek" nevezni meg főleg túlzás.

2023. júl. 19. 17:03
 18/31 anonim ***** válasza:
68%
16-os vagyok: tényleg csak jó tanács, hogy ne te mond meg mindenkinek hogy milyen elvont és különleges vagy. Kezdj el érdeklődni mások iránt, ne csak azt várd, hogy meghallgassák ami téged érdekel, és azzal kapcsolatos kérdéseket tegyenek fel. Te is érdeklődhetsz olyan dolgok iránt, amiben nem vagy jártas. Van akivel egyszerűen csak jó lenni, pl. üldögélni a vízparton, kávézgatni, nem kell világmegváltó eszmecseréknek történnie.
2023. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a valóságban is művészeti végzettségem van, azaz ezt végeztem és erről van papírom.

Viszont azóta már annyi minden más is elkezdett érdekelni, hogy teljesen szerteágazó lett a művészeti és egyéb tevékenységem.

Amúgy az ismerőseim többsége nem is tudja, hogy mivel foglalkozom, mert soha nem játszom el senkinek a "meg nem értett másképp gondolkodó, művészlelket".

Bp./F

2023. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
Művészi lelkületű... Nem vagy valamilyen passzívabb hiperaktív vagy magadon funkcionális autista? Mindegyik egy sprektrum emiatt több variációja amikor megjelenik.
2023. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!