Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet elfogadni a magányt?

Hogyan lehet elfogadni a magányt?

Figyelt kérdés

Sokan körülvesznek, de nagyon kevés emberrel érzem jól magamat. Nehezen oldódom fel, nehezen ismerkedem; ennek oka az, hogy túlzottan eltérő az érdeklődési köröm, mint az átlagos korombelieknek. Önzőség nélkül, értelmes vagyok, szeretek olvasni, mondanivalóval rendelkező filmeket nézni; túlzottan is érzékeny és ragaszkodó vagyok. Vagyis, ha valakivel jóban leszek, akkor nagyon könnyen el tudom fogadni, mint jó barát, ám ő leggyakrabban nem így gondolja, s ilyenkor én szenvedek... Nagyon sokan szeretnek, éppen azért, mert önmagamat adom, s nem akarok megfelelni az íratlan szabályoknak, ám mindenkinél csak második, harmadik, negyedik stb. vagyok, senki nem ragaszkodik úgy hozzám, hogy kettesben elmenjünk valahová, márpedig én nem nagyon szeretek több emberrel lenni, mert akkor már kitaszítva érzem magam ( a fent említettek miatt). Tudom, ez már bizony önzőség, de oly sokakat látok kettesben (nem párokat), akkor nekem miért nem lehet valaki, akivel hétköznapi és nem hétköznapi dolgokat tehetnék...


S persze, lányt mint szerelmet is keresem, bár azt nem ezen az oldalon akarom megtalálni.


Kérem hagyjuk a b*zizást, s csak olyanok írjanak, akiknek vannak érzései s a mondataiból esetleg profitálni is tudnék..


Ha valaki magára ismer, írhatna bizony levelet is



20- f



Tudom, hogy ez nem a legjobb hely ismerkedni, de már nincs más ötletem... gondoltam kipróbálom, hátha elérek valamit! :- )



2013. máj. 19. 20:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Óóó... Ahogy sokan írták előttem, én is magamra ismerek a soraidból...

Elég kalandos életem volt "ifjabb éveimben", azt is mondhatnám, egy ideig még központi figura is voltam egy-egy társaságban. Aztán minden megváltozott. Nem tudom miért, hogyan, pontosan mikor, de elkezdtem eltávolodni az emberektől, elmartam magam mellől a barátokat és nagyjából egyedül is maradtam. Gondolom, én választottam.

De közben meg vágyom a társaságra. Ha valakivel összebarátkozom, akkor ragaszkodom hozzá, keresem az alkalmat, hogy találkozzunk és beszélgessünk stb. De aztán valami mindig történik, elköltözik, más elfoglaltsága akad, ilyenek és nekem elmegy az egésztől a kedvem, inkább visszavonulok a kis vackomba és maradok egyedül.

Egyértelmű, hogy senki életében sem lehetek én a legfontosabb, ezzel nincs is problémám. De mikor valaki számomra éppen a legfontosabb és én neki csak a sokadik vagyok a listáján, az kicsit zavaró. :) Tehát jön az önvédelmi reakció és kiirtom magamból azt a fene nagy fontosságot, ami irányába táplálok. :)

És amúgy sem nagyon találok hozzám hasonló példányt... Annyira csapongó vagyok, hogy általában én magam sem tudom mit is akarok. Hol ilyen vagyok, hol olyan, minden hatással van rám, mindent megélek és így elég nehéz hozzám alkalmazkodni, ha pedig én alkalmazkodom, annak frusztráció a vége.

Hajrá "különcök" tartsunk össze! :)

Nem tudom, hogy örüljek-e hogy nem vagyok egyedül vagy sajnálkozzam afelett, hogy a mai világba ennyien szenvednek a magánytól... :-/

Csináljunk egy klubot! :)

2013. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Chris, te egy p.öcs vagy. [link]


Csak vicceltem. Amúgy én sem tudtam eddig olyan barátságokat kialakítani, ahol én vagyok az első, mindenhol csak a második vagyok, harmadik, negyedik, utolsó. Csak olyan emberek mesélték be nekem, hogy én vagyok a legfontosabb, akik csak kihasználtak és ahogy találtak jobbat, persze leléptek. Bennünk lehet a hiba, nézz magadba. Ha már ilyen sokszor megtörténik valami, az nem véletlen. Amúgy én is eléggé kilógok a sorból mind érdeklődésben, mind stílusban, pedig nem vagyok egy hűdefeltűnő ember, nem járok rikító ruhákban, meg semmi ilyesmi, csak nem találok egyszerűen hozzám hasonló embereket. Vagyis van egy, akivel megértjük egymást, de tudom, hogy nála is csak második, vagy harmadik vagyok, mert amikor itt a legjobb barátja, akkor én teljesen feledésbe merülök. De sajnos ehhez hozzá szoktam. Pedig kifelé forduló vagyok és mindig érdeklődök az emberek felé, de nem nagyon kellek senkinek.

2013. máj. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
halgass Zámbó Krisztiánt
2013. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!