Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tehát, roma vagyok, és írtózom...

Tehát, roma vagyok, és írtózom a saját fajtámtól, helyes ez?

Figyelt kérdés
köztük élek, nincsennek barátaim. mindig csalódokba romákban, másabbaj az én életfelfogásaim, elveim, mint az övék. viágéletemben csak köztük éltem. nem tudom mitörtént velem, de én is szégyenlem, h cigány vagyok, és nem érzem magam embernek, nem jönnek be a roma csajok, viselkedésileg főlegnem.csak magyar barátnővel tudnám lekötni az életem. a magyarok pedig nem fogadnak el! ha csak tisztelnének max, de soha nem bíznának bennem.. és szarúl esik. akkor én nem tartozom sehová? csak a családom maradt? mert őket szeretem. mi történt velem?
2013. aug. 19. 01:07
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim válasza:
0%
Borotváld le a fejed és térj be gárdistának
2013. aug. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 A kérdező kommentje:
valóban sok köztük a normális, például a barátom is az, szoktam eről beszélgetni, és valamilyen szinten meg győztem őt hogy nem úgy van az, ahogy ő elgondolja és ő is neki is változott a hozzá állása. köszönöm a sok jótanácsot, nem tőlük irtózom, hanem egy részétől, és viselkedéstől. az is tudom hogy nem az ő hibájuk hogy ilyenek mert ezt az eszmét égették beléjük genererácókon generációkra! lenne kiút ebből a gyomorból. gárdista nem szeretnék lenni azzal rontanék a helyzeten. köszönöm a véleményeket. (Y)
2013. aug. 19. 12:38
 33/67 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó hogy így átlátod, hogy ezek a generációról generációra öröklődő eszmék elég károsak, de ilyen amúgy minden népnél van.


"ehhez pedig a roma szülőknek kéne tenni. és ezt fáj látni nekem hogy a 'fajtáim' tojik a generációik jövöjére."


Én ismerek olyan vidéki romákat, akik elsősorban magyarnak mondják magukat és csak utána romának. Felelős beosztásban vannak, az összes többi roma hallgat rájuk, de ennek ellenére fontosnak tartják hogy magyarságukat is kihangsúlyozzák és ez szerintem szép. Szóval függ attól is hogy laksz mert vidéken sok helyen jobb a helyzet mint Bp-n.

Amúgy az bántó ha valaki cigányt mond és nem romát? Mert szerintem szép szó, semmi gond nincs vele, max csak avval ahogy használják egyesek.

Nekem az a véleményem hogy tanulj és te is kerülj jó beosztásba - már ha van ilyen terved vagy érdeklődésed, legyél egy példakép népednek is és akár magyaroknak is és akkor rá fogsz jönni hogy sokan gondolkodnak hasonlóan mint te.

2013. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
Amúgy a 30-assal egyet értek, én is hasonlót írtam az előző oldalon, hogy az nem jó ha irtózol. Én magyarként pl soha nem irtóztam a romáktól, az én szememben nagyon érdekesek és szélsőségesek. Kifejtve: vannak tényleg olyanok akik nem lehetnek büszkék a viselkedésükre, de olyat is csak romától láttam, hogy elkezdi a szemetet mag után szedni az utcán. Tehát lehet hogy a saját néped történelmével is ismerkedhetnél közelebbről mert tényleg nagyon sokféle ember van, akár roma, vagy más. Pl Erdélyben is teljesen mások, Szerbiában is. Pl Erdélybn ott vannak a Gábor-cigányok, meg még egy nagy fajta, tanulni is lehet tőlük, szóval tényleg próbáld ezt az irtózást feloldani magadban, nem érdemes így hozzáállni senkihez, főleg nem magadhoz.
2013. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
*első oldalon
2013. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
*Na jó utolsó javítás: tudom hogy nem magadtól irtózol, hanem egy részétől a romáknak, de minden népnél vannak ilyenek, szóval az embert nézd és azt hogy mit csinál. Mert minden népnél van olyan ember akitől irtózni lehet!
2013. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
0%

Helyes, helyes!

Ez teljesen normális!

Mivel Én is irtózom ezektől!

És még sokan mások!

2013. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:

ez én voltam:

>"Kben szted a romák akkor nem magyarok? nnamindegy. Érdekelne, hány éves vagy. Ez kicsit >kaotikus, de mar nagyon késö van:)"


>nem, aromák genetikailag nem magyarok. de a célunk és kulturánk lehetne egy (jó is >lenne).


Most kicsit visszaugatok, ok? Amennyire vannak tudományos eredmények, jelenleg úgy tünik, nem lehet lényeges különbséget megállapitani ugyanolyan kulturális közekben felnött különbözö 'rasszú' embereknél, ami a mondjuk az inteligenciát(ami környezetfüggö is) meg az eredményességet illeti. Amerikában ez nyilván nagyon érdekes téma, ha visszaemlékszünk mi volt még az 50es években (pontosabban arra a néhány információmorzsára amit tanultunk). Nehéz tudományos igényességgel tanulmányozni, mert hogyan akarnád kontrollált körülmények között tisztán szétválasztani a genetikai meg a kulturális hátteret - emberkiserleteket nem lehet végezni. De azért vannak eredmények.

Az egyik ismert témába vágó kutatás, ami nekem tetszik, azt használta fel, hogy a II.VH után ott maradt németországban rengeteg egyedülálló lány barna és fehér börü kisgyerekkel - hát ugye az amcsi katonasrácok meg a német lányok mint kicsi legók; alig volt fiatal pasi a szörnyü világégés után). Pár évtizeddel utána csinált egy Eyferth nevü kutató egy statisztikát (asszem egy IQtesztet), és úgy találták, nincs jelentös statisztikai eltérés a fehér és barna sorstársak között. Pedig NOban volt már a feketék ellen elég elöitélet, de mégis, talán mert ezek a gyerekek 'német' családokban(vagy anyával) nöttek föl.

Ehhez egy forrás, sajnos angolul; elég hosszú szöveg ami a fekete-fehér genetikai különbségeket kutató kísérleteket foglalja össze, keresd a "Racially Mixed Children" címü bekezdést:

[link]

Nagyon kétlem, hogy a - mai elgondolások szerint indiából, fél eurázsián végigvándorolt - cigányok genetikailag jobban különböznének az európaiaktól mint az afrikai származású feketék(igaz a fenti esetben inkább kávébarnák:).


A másik megjegyzésem, hogy az európai népek igencsak elkeveredtek, azert "valamennyire" vissza lehet követni h kb. honnan van valaki, de szó sincs éles határokról a nyelvi határoknál, mondjuk 'magyar' meg 'szlovák' rasszról. Azért magyar meg cigány populáció sztem statisztikailag elég elkülönül a genetika alapján is, mivel valamivel kisebb lehetett a keveredés(de nem olyan kicsi mint legtöbben gondolnák), de a fentiek alapan nem ez a lényeg.

(Ha valakit érdekel a téma, pl. itt el lehet indulni: [link]

)

Még csak annyit, hogy rohadtul nem értjük annyira a genetika és az elme müködését, hogy egy a DNSben megállapított különbség 'lelki' v szociális életre való hatását meg tudjuk jósolni.


uff ;)


Költözésröl:

Ha szereted a nagyvárost, budapest jó hely - mármintsztem:)


Az iskolákat (és a nyelveket, vagyis angolt) én is *elsörangú* fontosságúnak tudom a boldoguláshoz, ha ezt valaki kétségbe vonná, elöre leszögezem, h további statisztikákkal fogok dobálozni!

Csomó OKJképzés van, van akinek ingyenes.

38F

2013. aug. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 A kérdező kommentje:

38-as utólsó válaszolónak.

igen is van különbség az emberek között genetikai eltérés, ugyanúgy inteligenciailag is. és roma létemre belátom, hogy vannak felsőbb rendű fajok a rasszok között. ne a kutatást nézd, hanem a tapasztalokat, azt, hogy melyik népcsoport mit ért el az évszádok során. például: a romák korábban halnak, gyengébb a tanúlás képességük, agreszívabbak, érzékenyebbek. persze ők is emberek, vannak érzéseik, és tudnak szeretni. de nem tanulták meg hogy kezeljék ezeket az érzéseget. ösztönből viselkedik a legtöbbjük . valahogy mégis mássabbak.

2013. aug. 19. 14:50
 40/67 A kérdező kommentje:
és mégegyszer leírom, hogy nem a romáktól írtózom, hanem tudatlanságuktól, és hogy viselkednek. és visszahúzzák a feltörni akaró romákat. és sz@rna bele. nem tudom hovavezet majd a kissebbség, ha itt marad ezen a szinen. és zavar ezvengem. a kirmányis csak úgy elnézi. "mint egy vadállat örző, kidobja a húst (segélyt) a ketrecben lévő oroszlánoknak és legyenek ahogy,akarnak
2013. aug. 19. 14:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!