Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tehát, roma vagyok, és írtózom...

Tehát, roma vagyok, és írtózom a saját fajtámtól, helyes ez?

Figyelt kérdés
köztük élek, nincsennek barátaim. mindig csalódokba romákban, másabbaj az én életfelfogásaim, elveim, mint az övék. viágéletemben csak köztük éltem. nem tudom mitörtént velem, de én is szégyenlem, h cigány vagyok, és nem érzem magam embernek, nem jönnek be a roma csajok, viselkedésileg főlegnem.csak magyar barátnővel tudnám lekötni az életem. a magyarok pedig nem fogadnak el! ha csak tisztelnének max, de soha nem bíznának bennem.. és szarúl esik. akkor én nem tartozom sehová? csak a családom maradt? mert őket szeretem. mi történt velem?
2013. aug. 19. 01:07
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:

Akkor üdvözlet a való világban! Mindenkinek nehéz. Tök mindegy, hogy roma vagy sem!


A tökéletes munkaváló 25 éves, 3 diplomás, 4 nyelvet beszél, 10 év tapasztalata van, soha nem akar családot, szeret sokat sokat dolgozni, és tökéletes biorobot. :D :( :(

2013. aug. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 A kérdező kommentje:
jah a kérdésre választ adok bocsánat. jelenleg munkanélküli vagyok, a foglalkozásom építőipari szakmunkás. soha életemben nem loptam, soha nem volt rendőrökkel dolgom, és büntetve. igaz, nem sokat dolgoztam az utóbbi 2évben (segélyt kaptam) néha néha elmentem alkalmi munkákra. gyárakba, a környékre, sehová nem kelletem. mostanra már az építőipar is halott errefelé. tehát jelenleg egy élősködő-tróger vagyok.
2013. aug. 22. 01:45
 63/67 anonim ***** válasza:
Az írásod alapján szimpi srác vagy, kérdező.
2013. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 A kérdező kommentje:
aranyos vagy :)
2013. aug. 22. 21:11
 65/67 anonim ***** válasza:
Köszi:-).
2013. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 Flash! ***** válasza:

A romák integrációja csak akkor lenne lehetséges ha a roma etnikum számottevő százaléka realizálná, hogy a fentálló előítéletek miatt kétszer úgy kell tanulnia/dolgoznia mint a nem romáknak, sajnos csak így tudnák megváltoztatni a megítélésüket.

(Az más kérdés,hogy ez így nem igazságos, másrészt sok van a romák rovásán is, tisztelet a kivételnek.)

De a legtöbb romában nincs meg ez a tenniakarás,minden ingyen kellene, szülni 8 gyereket és sorbaállni a segélyért az könnyebb út, de rossz példát mutatnak vele a következő generációnak is, mindemellett jelentős hányaduk, agresszív és számos tekintetben antiszociális amivel magukat és a normális romákat

is lejáratják.

És végül mi vagyunk az elnyomók, hogy az egyébként is túl kevés munkahelyre nem egy javarészt lusta, aluliskolázott, magas bűnözési rátával rendelkező népcsoportból próbálunk szűrni ...

*Nagy tisztelet a kivételnek, tényleg, őszintén.


Amíg a 90+%otok olyan amilyen addig a maradék x%-al szemben is meglesznek az előítéletek .


Ha a kutyák 90%-a harapós lenne a maradék 10% felé is kétszer megnézné az ember,hogy oda menjen e...


Szomorú tény de csak ti magatok fogtok tudni segíteni magatokon, senki más nem fog...


Pedig közös nemzeti érdekünk lenne a megoldás, magyaroknak és magyar cigányoknak egyaránt érdeke.

És egyébként is egy faj vagyunk mind bőrszíntől függetlenül-->EMBEREK.


Végezetül ne szégyeld a hovatartozásod hanem legyél olyan ember akinek nincs szégyenkezni valója, és akár indirekt módon is de segíts a romák megítélésében.


(Cserdi községről hallottál már? Ha nem nézz utána a neten.)

2014. jún. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:

Bizony, nagy igazságok ezek!


"Ha a kutyák 90%-a harapós lenne a maradék 10% felé is kétszer megnézné az ember,hogy oda menjen e... "


Én így vagyok a melegséggel. Magam melegnek gondolom magam, ám nem tudom elviselni a melegek döntő részét, és igazából kerülöm is őket. Tudom, előítéletes vagyok, csakhogy van alapja. Sokkal szívesebben haverkodok heteró fiúkkal, és nincs is ezzel gond, a nyitottabb gondolkodású srácok nem csinálnak ebből problémát (főleg ha látják, hogy az a bizonyos sztereotípia nem túl igaz rám).


Tehát: helyes, igen. Egy adott szubkultúrából is van egy kiemelkedő kisebbségi réteg, akire az általános vonások nem igazak, csak persze az is más kérdés, hogy pont az ezen általánosítás miatt igen nehéz küzdeni ellene, és megtartani az identitásod, hiszen Így mind a többségi társadalom szemében mind a saját szubkultúrádban kisebbségi vagy.

2014. jún. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!