Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tehát, roma vagyok, és írtózom...

Tehát, roma vagyok, és írtózom a saját fajtámtól, helyes ez?

Figyelt kérdés
köztük élek, nincsennek barátaim. mindig csalódokba romákban, másabbaj az én életfelfogásaim, elveim, mint az övék. viágéletemben csak köztük éltem. nem tudom mitörtént velem, de én is szégyenlem, h cigány vagyok, és nem érzem magam embernek, nem jönnek be a roma csajok, viselkedésileg főlegnem.csak magyar barátnővel tudnám lekötni az életem. a magyarok pedig nem fogadnak el! ha csak tisztelnének max, de soha nem bíznának bennem.. és szarúl esik. akkor én nem tartozom sehová? csak a családom maradt? mert őket szeretem. mi történt velem?
2013. aug. 19. 01:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
nem vagyok barnabőrű, de viszont annyira fehérsem. jellegzetes vonások felfedezhetőek rajtam, na meg némi temperamentum, de az azért van mert telepen nőttem fel.
2013. aug. 19. 02:43
 12/67 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom, drukkolunk, hogy jobb legyen:) Ha jól értem, a családoddal jól kijösz, ennek örülök, ez is fontos.

Az érett ember jó esetben több 'világba' is bele tud illeszkedni, el tudja öket fogadni. (Én Berlinböl költöztem a magyar vidékre fura volt, és pl. a szüleim világképe sem mindig tölt el boldogsággal)


Valóban, van óvatosság az emberekben, bennem is, ha láthatóan cigánnyal, arabbal beszélek, de ahogy rájön az ember, h valójában milyen ember a másik, ez gyorsan oldódik! Azért ne hidd, hogy minden 'magyar' annyira durván elöitéletes, pláne hogy ellenséges Veled (mint romával) szemben, még akkor se, ha nálatok csak olyanok vannak. Errefelé (Bp. XIIIker) általában drukkolnak a cigány ismeröseiknek, hogy összejöjjön nekik, esetleg segítenek anyagilag is valakit, alapítványt(a sztorizást kihagyom). És a probléma persze itt van, de nagyon sokan nagyon utáljuk azt a gyülöletkeltést, amit egyes politikai formációk nyomnak, ezt azért jó ha tudod.


Kben szted a romák akkor nem magyarok? nnamindegy. Érdekelne, hány éves vagy.

Ez kicsit kaotikus, de mar nagyon késö van:)

2013. aug. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:

ROMA? neked ez nem faji, hanem kulturális jelző lehet!

Ahogy a "zsidó" egy (...)

Tehát Te nem inkább az elmaradottságtól irtózol?

2013. aug. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 A kérdező kommentje:

"Kben szted a romák akkor nem magyarok? nnamindegy. Érdekelne, hány éves vagy. Ez kicsit kaotikus, de mar nagyon késö van:)"


nem, aromák genetikailag nem magyarok. de a célunk és kulturánk lehetne egy (jó is lenne).


örülök, hogy vannak még nem fajgyűlölő magyarok, ez megnyugtat.

28F

2013. aug. 19. 03:05
 15/67 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá PIPA!
2013. aug. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 A kérdező kommentje:

"ROMA? neked ez nem faji, hanem kulturális jelző lehet! Ahogy a "zsidó" egy (...) Tehát Te nem inkább az elmaradottságtól irtózol?"


a mocsok viselkedéstől írtózom.. jah (Y)

2013. aug. 19. 03:37
 17/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat.

Nem szeretem a romákat, sok kellemetlen élményem volt velük, és nem egy rendőrségen végződött.

Viszont volt az egyetemen is roma tanárom, és kollégáim is.

Tanulj, szerezz normális szakmát és dolgozz. Hidd el, kevesebb lesz az előítélet a személyeddel szemben.

Ja, és van egy roma haverom is. Nő vagyok, de vele mindent meg tudok beszélni.

Ne add fel, én drukkolok neked!

2013. aug. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
78%
Hehe, felhozta itt valaki Vona Gábort :) Hát ránézésre van benne valami, az tuti :D
2013. aug. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ilyen előfordul, Te inkább egy széplélek vagy. Nehéz helyzetbe hoztad magad(illetve a felismerésed).A különválás megoldható, de ahhoz, hogy éld a saját életed, bizony komoly háttér kell. Viszonylag stabil fizetés, elfogadható lakás. És...távol a szülőhelyedtől. Nem kell sem megtagadni, sem letagadni az őseidet, senki nem tehet róla hová született.


Érdekes, hogy még Te sem írtad le a cigány szót..a rendszerváltás után az értelmiség úgy vélte, ha segíteni nem tud a sok munkanélkülivé vált emberen, akik zöme cigány volt, elkezdett romázni...mert azt hitték, azzal a lelkiismeretük felszabadul.


Látom ez országos lett.Egy baj van: a nagy igyekezetben munkát, megélhetést nem biztosítanak, hanem szemérmesen félrenéznek.Azt hiszik elég ha romának neveznek, akkor megoldottak mindent.


Ráadásul ott van az iskola. Azt mindenképpen nyomatni kellene, mert nincs előbbrejutás végzettség nélkül.


Szóval...nem történt veled semmi...intelligensebb vagy, ezt kellene tovább vinni... sajnos egy költözés egy pesti lakótelepre, ez látszana elsőre jónak..lehet vegyülni, észre sem vesznek...

aztán a többi...munkahely, tanulás...

2013. aug. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
14%

Na de mi lesz velünk pestiekkel?!

Azé, nemá!

Van itt elég csávó!

Sőt sok is!

2013. aug. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!