Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül élő felnőttek, és...

Egyedül élő felnőttek, és fiatalok, kik eldöntöttétek, hogy egyedül élitek életeteket! Mikor határoztátok el azt, s mi volt annak az oka?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 21:51
1 2 3 4 5
 21/43 anonim válasza:
75%
Én csonka családban egyszemként nőttem fel, de soha sem voltam egyedül, eleinte a házbeli nagyfiúkkal lógtam, később odaköltözött egy család hozzám hasonló korú fiával. Együtt bicajoztunk, mentem vele a haverjaihoz. Volt kertvárosi grund-foci csapatunk, verekedtünk a rivális klánnal, aztán középiskolai bálokra járunk, csajoztunk, evezés, kosárlabda, nagy túrák a Pilisben. Egyik haveréknak volt egy kis nyaralójuk, oda jártunk négyen-öten. Középsulis barátom nem volt akivel házon kívül is összejártunk volna, messze laktunk egymástól, de a lakóhelyen az általános iskolai osztálytársakkal 20 éves korunkig összejártunk, 17 éves koromtól mindig volt komoly barátnőm. Összejártunk az ő barátnőivel, meg az én barátaimmal is. 20 évesen külföldre kerültem fősulira. Kollégiumban négyen laktunk egy szobában barátsággal, mind a négyünknek voltak haverjai akikkel össze jártunk bulizni. Csajom mindig volt stabilan, rajtuk keresztül további emberekkel is megismerkedtem. Nem volt gond a nyaralás mindig többen is meghívtak, pedig nagyon hajtottam a tanulással is (progresszív ösztöndíj volt). Amikor végeztem fél év katonaság, kellemetlen munkatársak a melóban. Megint jól becsajoztam, az segített. 27 voltam amikor megnősültem. Bele csöppentünk egy sízős társaságba minden karácsony-szilveszter együtt Lengyelországban. Aztán jött a gyerek, akivel nem lehetett unatkozni. Kisoroszi kempinges nyarakon kisgyerekes szülők társasága tábortüzekkel, pecázással. Aztán balatoni vitorlázás. Anno ,minden munkahelyemen volt vizisport szakosztály, lehetett dunai, meg balatoni hajókat kölcsönözni. 40 évesen 2 éves külföldi munka kint dolgozó magyar baráti társaság. Utána itthon 5 év tervezőintézet kellemes kollégákkal a mai napig összejárunk, aztán megint 6 év külföld sok magyarral összejártunk. Megint itthon két év visszailleszkedés után 10 évi jó munka a legjobb haveromnál. Második házasság, válás, új csaj már nem vállal gyereket, de elvagyunk a meglevőkkel. Ennyi. Soha sem értem rá unatkozni a csajok mindig kisegítettek, ha facér voltam. Ismerkedés iskolában, munkahelyen, ismerősön keresztül, bulikon nem nehéz, csak csinálni kell.
2014. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
#4 Velem pont ugyanaz a helyzet. Annyiból más, hogy nekem egy éve tart, de már most látom, hogy ezen változtatni kell.
2014. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
89%

Tinédzserként is elgondolkodtam rajta, de csak most sikerült igazán eldöntenem magamban, hogy egyedül szeretnék élni. Nagyon sok sérelem, megalázás ért gyerekkoromtól egészen mostanáig. Az alkalmazkodás, beilleszkedés nem igazán megy. Egyre többet gondolok rá, hogy milyen jó lenne egy lakatlan szigeten. A családom inkább lehúz, mint ösztönözne és úgy elég nehéz összeszednem magam, hogy közben nem tudom elfogadni a múltam, viszont kezdek kifutni az időmből, tehát most kell cselekednem. Vágyom az emberek társaságára, de van bennem egy nagyfokú megfelelési kényszer, ami szeretethiánnyal párosul és nem szeretnék egész életemben azért szenvedni, mert úgy érzem szinte már "könyörögnöm" kell egy kis törődésért, szeretetért. Lehet később máshogyan alakul, majd meglátom, jelenleg csömöröm van az élettől.

20L

2014. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Sokan írjátok, hogy gyerekkorotokban a rossz környezet, a szülők, a sérelmek és miegymás miatt döntöttetek a magány mellett. Nekem is volt, sőt van is részem ebben, tudom, hogy miről beszéltek, de én valahogy nem tudok erre hagyatkozni. Ha azt mondanám, hogy egyedül szeretnék élni a hátralévő életemben, azzal mást sem tennék, mint elérném azoknak a célját, akiktől a negatívumok származnak. Én úgy gondolom, hogy amíg legalább egy valamirevaló ember él a földön, addig nem szabad föladni.
2014. ápr. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
86%

Sok válaszadó mindenkitől elidegenedett életmódot ért a kérdés alatt - nekem rendben van a szociális életem, vannak barátaim, haverjaim is.


DE párkapcsolatot nem akarok. Nem egy egyik napról a másikra döntés volt, igazából valamikor 22-23 éves korom körül határoztam el, hogy nincs szükségem ilyen formában párra - most vagyok 32, és azóta is így vagyok vele. Nem egy drasztikus döntésről van szó, egyszerűen nem is jut eszembe, nem is érdekel a téma.


Okok:

- Amióta elmúlt a kamaszkori-kora húszas hormonbuzgásom, lényegében aszexuális vagyok. Nem érdekel a szex, csak a macera van vele, tudom élvezni de nem nagy vasz, a sok körülmény meg meh, francnak se kell. Egyáltalán nem vonzódom senkihez (semelyik nemből). Szex nélkül párkapcsolat meg nem működne.


- Soha nem voltam szerelmes, és soha nem éreztem intim vonzalmat senki iránt (beleértve ex kapcsolataimat is). A romantikus nyálzás, rózsaszín szemüveg meg ilyesfélék totál idegenek számomra. Nem szeretem ha megfognak, ha megcsókolnak, összebújnak velem, általában az ilyen taktilis ingereket nem csípem és el is hárítom (ha muszáj, egy ideig eltűröm). Egy ágyban aludni bárkivel meg kész horror, nagyon zavar. Ez elég ritka, és gőzöm sincs honnan ered. Így aztán a


- Alaptermészetem kapcsolati szempontból borzalmas, nem tűröm jól, ha bárki megsérti a személyes teremet, nem vagyok valami kompromisszum-képes és senki akaratának nem rendelem alá magam, makacsul független típus vagyok. Már maga a kapcsolat ténye fojtogató, mint egy csapda, én köszönöm, inkább szabadon szállok. :)


- Nincs rá igényem se, egyszerűen... nem érdekel a téma.

2014. ápr. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
80%

(elnézést a be nem fejezett mondatért, valahogy eltűnt a vége:)

"így aztán elég nyomorúság lennék annak, aki velem akarna kapcsolatot, nem lehetnénk egyenrangú felek, soha."

2014. ápr. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
95%
sziasztok én 29 srác vagyok eddigi életembe úgy mond 3 nő lehetett volna akikkel úgy ki alakítok valami párkapcsolatot de valahogy nem tudtam meg bízni bennük . Szüleim kiskoromba szétváltak az a lelki teror lehet meg maradt bennem hogy mi van ha én is ilyen fájdalmat okozok neki lehet ez is az oka nem tudom jobban fel tudtam fogni 14,15 a dolgokat .Beszélgetem ezekről a jó munkatársaimmal meg mint régi barátok annyit mondtak hogy egyedül se jó hogy próbáljam meg . De honnan tudjam az hogy menyit érek a másik szemébe mert a mai világba legtöbb helyen a pénz motivál dolgozok de máról holnapra élek önellátó vagyok azt is mondhatni
2014. ápr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
80%

Van Emily Dickinsonnak erről egy verse, amit szeretek (Károlyi Amy fordítása)



Magányosabb lehet... (405)


Magányosabb lehet

Magányosság híján.

Már úgy megszoktam végzetem,

Egy másik béke tán


Megtörné a homályt,

Kamrám rőfnyi tere

A szentséget, mi tőle jő

Nem fogadhatja be.


Szokatlan a remény,

Betolakodna és

Megszentségtelenítené

A szenvedés helyét.


Tán könnyebb, ha kihagy

Erőnk, parthoz közel,

Mint elérni kék szigetem,

Hol megöl a gyönyör.

2014. ápr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim válasza:
95%

Nem döntöttem el, ezt senki sem dönti el szerintem. Hiányzik egy társ, de ugyanakkor baromi kényelmes így egyedül. Senki se pofázik bele a filmbe, akkor és ott vakarom meg magam amikor és ahol csak akarom. :DD

30/L

2014. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
39%
Úristen én nem tudnék így élni, ahogy ti. Én mindig is ki voltam taszítva, utált a családom, az emberek, mindenki és egy picit így van ez a mai napig, viszont akkor se tudnék így élni. Pedig rengeteg csalódás ért. Durva, hogy mennyire különbözünk.
2014. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!