Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül élő felnőttek, és...

Egyedül élő felnőttek, és fiatalok, kik eldöntöttétek, hogy egyedül élitek életeteket! Mikor határoztátok el azt, s mi volt annak az oka?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 21:51
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán látni ennyi empatikus és intellektuális személyt egy helyen. Ha csak néhányat ismernék közületek, sokkal egyszerűbb lenne minden -úgy gondolom. 21f
2014. ápr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Én nem éllek külön,de szeretnék egy házban egyedül élni.

Nem vágyom más emberek társaságára.Szeretem a magányt.


17/F :P

2014. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Én meg már megszoktam a magányt


Érdekelt régebben néhány ember de sose kerültem közelebb hozzájuk és kiirtottam magamból minden olyan érzést hogy érzelmileg függjek valakitől


32 F

2014. jún. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Én már gyerekkoromban tudtam 10 éves lehettem kb",hogy én egyedül,magányosan,lehetőleg stresszmentesen(nyugodtan) éljem(élem le) az életemet. És nem bánom a mai napig sem. Valszeg ezt akartam a szellemvilágban,mielőtt leszülettem.


31/F

2014. júl. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
93%
1, Mozgássérült vagyok, így eleve hátrány társat találni ebben a "tökéletesek társadalmában". Így amikor már kezdett tudatosulni bennem ez az egész (serdülőkor), eldöntöttem, hogy jobb a magányos magány, mint egy cukormázas, rózsaszín, felszínes kapcsolat.
2014. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá kell fűznöm,hogy nekem sohasem volt erőszakos viselkedés a családomban,rokonságban! Példamutató,szerető szüleim vannak(ritka az ilyen szülők)! Most sem értem,hogy tudnak emberek a saját hazugságaik melegágyában élni?! Maguk az emberek különösebben nem érdekeltek(nek).


Az élet értelme a csodálatos természet látványa(persze ahol még van),a kellemes tavaszi illatok,,,az őszi tájak,..sorolhatnám.

2014. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy 14 évesen határoztam elmagam,de már elöbb is éreztem.Szüleim veszekedtek,apám ütött minket.Soha egyikük sem simogatott meg, s nem mondta,hogy szeret.Jártam egy lánnyal, aki zsarolgatott az érzelmeimen át.Ha nem azt teszed amit akarok nem szeretlek!Dobtam, senki szolgája nem leszek.!Majd 24 évesen újra megpróbáltam.Itt is jött az érzelmi zsarolás. Fél év és befejeztem.Utánna csak egy éjszakás történésekre futotta.Most 40 vagyok.Kb 5ször hallottam a szeretlek szót.De inkább igy mint valami hárpia mellett akit szolgálnom kéne szeretet morzsákért.Közben ember kerülö lettem, mert a barátoknak hitt barátok is csak kihasználtak.Nyugalomban élek, ISTEN örizzen az emberek öszinte szeretetétöl!
2014. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

A család max addig jó még gyerek vagy,már ha szerencsés vagy és jó helyre születsz.

Aztán,ha már te vagy a felnőtt a család nem több,mint küszködés,nyűg,szorongás,félelem,megfelelési kényszer.Stb.


2 idegen ember soha nem lesz egy család tagja.Mivel mindig felmerül a másikban,hogy voltaképpen te csak egy idegen vagy.Bármikor lecserélhető,megunható.Nem tartozik érted felelősséggel.Néha kicsit meg is ijedek ettől,mármint az emberektől.Mindenkiről a jót feltételezem,pedig a világ nagyon kegyetlen,és senkit nem érdekel,hogy mi van veled.

Max a szüleidet,egy ideig,amíg gyerek vagy.Aztán felnőttél,mehetsz a levesbe.Kb ennyi.


Amire én vágyok az totál nem a valóság,egy illúzió.Biztonság,semmi bonyodalom,békés élet.

És ezt senki és semmi nem tudja garantálni.


Nem is tudnék igazán megfelelni senkinek.Nem vagyok hajlandó másokért változni.

Szeretek éjszaka ébren lenni,nappal aludni.És a jövőben is ehhez akarom igazítani az életemet.

Akkor akarok csinálni mindent,amikor nekem jó.Nem akarok függeni másoktól.Egész gyerekkoromban ez ment.Sajnos túlzottan alárendelem magam mindenkinek.

Van,hogy órákig nem megyek zuhanyozni,mert azt várom,hogy apám felkeljen wcre(mert egyszer mindig kiszokott menni),akkor is ha már majdnem elalszok.Mert akkor nem tud wcre menni,stb.

Mindenben magamat hátra helyezem,csak,hogy ne legyen konfliktus.Nem szeretem a veszekedést,nem bírom.Túlzottan szorongós vagyok.Persze ezt nem veszik észre,de nekem nagy teher ez.

Legszívesebben egyedül élnék,ahol mindent akkor csinélhatok,amikor nekem jó.

Kötetlen munkát szeretnék,és azon fogok dolgozni,hogy ezt megvalósíthassam.

Elegem van abból,hogy másoknak kell alárendelni az életemet.Nem akarok felnőtt korban is így élni.

Ez az alázatosság már beteges,és csak magamnak ártanék,ha ezt folytatnám.

2014. szept. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
66%
Szomorúan olvasom,hogy milyen sokan próbálunk a magány és elszigeteltség puha ködébe burkolózni... Az én családom is katasztrofális volt gyerekként és most felnőttként is,úgyhogy 18 évesen alig vártam hogy megszabaduljak otthonról.Mondjuk ehhez az kellett hogy megtaláljam a lelki társam,akivel immáron 21 éve élek boldogan...Rajta kívül szinte mindenkiben csalódtam,úgyhogy ezt is át tudom érezni milyen érzés.Mégis még ezek után is,annyira hiányzik hogy nincs egy igazi barátnőm,akivel megoszthatnám a mindennapi apró-cseprő dolgokat..azt nem tudom hogy csináljátok hogy elhatározzátok hogy többé nem keresitek mások társaságát,mert rám néha olyan erővel ront az hogy beszélgethessek emberekkel,még ha tudom is hogy nem jelentenek az életemben semmilyen értékeset.Biztos hogy genetikusan van belénk kódolva tényleg az hogy társas lények vagyunk.Csak van aki el tudja fojtani van aki nem.Én mindenkit arra biztatok hogy azért teljesen ne zárkózzon be,mert eljön az amikor még jónak érezzük a magányt,de már valójában árt nekünk.A felszines kapcsolatokból pedig vegyük el azt magunknak ami jól esik,vagy töltődést ad,nem kell mindig az igaz barátot keresni minden emberi kommunikációban.
2014. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért választottam ezt az életformát, mert így tudom magamat egzisztenciálisan stabilizálni. Nem vagyok teljesen stabil anyagilag, de amióta egyedül élek, azóta több pénzem van. A másik ok, hogy ezt az egyedüllévő életformát választottam, hogy így elszigeteltem magamat a dekadens világ káros hatásaitól. A harmadik ok az, hogy nem akarom azt, hogy egy megint rosszul alakuló kapcsolat miatt megint padlót fogjak. Bele szeretnék menni megint egy kapcsolatba, de már 44 éves vagyok és, ha nem sikerül, akkor megint válás, aztán, lehet, hogy már nem tudok többé talpra állni. A negyedik ok az, hogy így többet tudok foglalkozni szellemi dolgokkal, spiritualizmussal. Van még pár ok, de ezek a legfontosabb okok, amelyeket felsoroltam.


44/ffi

2015. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!