Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt valaki Asperger...

Van itt valaki Asperger szindrómával élő személy Pécsről?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 00:35
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
0%
Halottak ritkán gyk-znak.
2014. ápr. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
Te olyan vagy? És miben áll az? Miben nehezebb Neked?
2014. ápr. 10. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
...
2014. ápr. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Igen, olyan vagyok! Nagyon röviden és egyszerűen megfogalmazva: a társas készségekben való ügyetlenséget jelenti.
2014. ápr. 10. 12:56
 5/48 anonim ***** válasza:
4: De hát hogy zajlik ez az ügyetlenség? Mindenki ügyetlen benne valahogyan...:)
2014. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát azért ez kicsit komolyabb ügyetlenség mint másoké, bár könnyen lehet olyan is, hogy csak alig feltűnő. Például én nem merek odamenni másokhoz, nem is tudom igazán hogyan kellene kezdeményezni, nem tudok hétköznapi témákról beszélgetni, nem tudom kifejezni az érzelmeimet, sokszor szó szerint értek dolgokat, habár az elvont jelentéssel tisztában vagyok. Az én esetemben a fő nehézséget tehát az jelenti, hogy hogyan teremtsek másokkal kapcsolatot, hogyan tudnék érdekes lenni a többiek számára, de ezek minden Asperger-szindrómásnál máshogy jelennek meg. Például van olyan, aki könnyen szóba elegyedik bárkivel csak nem érzi az íratlan közösségi szabályokat, és nem érti a metakommunikációs jelzéseket sem, és folyton csak az érdeklődési területéről hajlandó beszélni.

2014. ápr. 13. 20:00
 7/48 anonim ***** válasza:
42%
Szociális fóbiás van, de nem akar ismerkedni, csak elköltözni, mert nem bírja elviselni szipós bátyját.
2014. ápr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
43%
nem pécsről, de itt vagyok....neten nem számít a távolság. Ha gondolod írj privit.
2014. ápr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
De ez rengeteg emberre igaz. Hogy "derül ki", hogy valaki aspergeres, ki süti ezt rá valakire?
2014. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Kedves wakeupjohnny nem tudom ezt kinek írtad, de ha már ilyen tájékozatlan vagy és nem tudtad venni a fáradságot, hogy utánaolvass a témának, akkor legalább jobban tetted volna, ha nem írtál volna semmit.
2014. máj. 15. 23:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!