Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt valaki Asperger...

Van itt valaki Asperger szindrómával élő személy Pécsről?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 00:35
1 2 3 4 5
 21/48 anonim válasza:

Én is észrevettem,h törölteti.

Bocs h ezt irom: jó érzés eldicsekedni h aspergeres vagy?

Egy igazi aspergeres nem ir ilyeneket ki a gyk-ra.

2014. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim válasza:

Amit csinálsz az inkább borderline. Azok törölzetik ki azokat a válaszokat amit nem akarsz meghallani.

Lehet van benned rrelytett borderline.

2014. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

18: Ne beszélj mellé, szó sem volt az autizmusról, és nem kérdőjeleztem meg.

Negyedszer is megkérdezem: hogyan merült fel, hogy elvigenek egy ilyen kivizsgálásra?

Én az össze általad említett tünettel rendelkezem, és az általam ismert emberek 98%-a is, és soha az életben nem merült fel, hogy kivizsgáljanak ilyen irányban.

Ellenben jellemző a pszichiátriára, hogy mondvacsinált, kitalált betegségekkel bélyegeznek meg egészséges embereket.

Szóval meg tudnám mondani, hogy Veled is ez történt-e.

Az elmondottak alapján az emberek 98%-a aspergeres vagy autista volna, engem is beleértve.

2014. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
Az Asperger-szindróma is autizmus, sőt már a jövőben nem is lesz külön ilyen diagnózis, hogy Asperger-szindróma. Nem tudok kapcsolatot teremteni az emberekkel... nem tudom hogyan kell kezdeményezni. És nem tudok a másik szemébe sem nézni. Kiskoromban nem hallgattam a nevemre, elvonultam a többiektől és magamban játszottam. Problémáim vannak a társas helyzetekkel, az érzelemkifejezéssel. Nem tudom hogyan kell viselkedni, mikor mit kell csinálni. Ezek miatt soha nem voltak soha barátaim. Rengeteg más jele is van. De már ez nem elég, hogy felmerüljön? Jelentős hátrányt jelent az életben. Valószínű az lehet a gond, hogy leírva néhányakra igaznak tűnhet néhány tünet, és amíg az ember nem lát rá példát a való életben, hogy ez hogyan zajlik, kételkedik. Nagyon sok dolognak kell együtt lennie, hogy kimondható legyen, hogy erről van szó. Ha csak egy-kettő illik rá valakire, akkor szó sincs róla, hogy autista lenne. Hiába írod, hogy 98% ilyen, mert nem, akkor teljesen más lenne a világ. Van bizonyára egy olyan szint, ami még normálisnak mondható és kis részben hasonlíthat erre, de markáns, mélyreható különbségek vannak a között, hogy valaki autista vagy hogy csak kicsit zárkózott. Az ilyen tudatlanok, akik nem rendelkeznek kellő ismerettel, mint az előbbi hozzászólók, ők összemossák és megalapozatlan elméleteket szőnek a dolog köré, hogy valamiben kiélhessék a gyűlölködésüket. Nézzetek videókat róla vagy filmeket, vagy olvassatok, beszélgessetek szakemberrel vagy érintettekkel, vagy valami... Tudtok ti ilyet csinálni egyáltalán? Tájékozódni, művelődni? Ettől nem lesztek ám kemény legények, hogy ideirkáltok mindenféle baromságot! Vagy inkább ne írjatok semmit, ha már egyébként sem a kérdésemre válaszoltok! Ehhez tartsátok magatok! Köszönöm.
2014. máj. 19. 23:51
 25/48 anonim ***** válasza:

Úgy értettem a kérdést, hogy hogyan merült fel, hogy mikor ki, hova vitt és miért?

Látták rajtad ezeket a tünetet - kik?

Szöget ütött a fejükbe, és megfogalmazták, hogy ki kellene vizgsálttani - kik voltak ezek?

És akkor hány évesen, mit tettek Veled, hova vittek, stb.?

EZT értem a kérdés alatt.

2014. máj. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Szerinted? Hát a szüleim látták, hogy más vagyok kicsit mint a többi, meg környezetem is, de nem foglalkoztak vele annyira, mert nem voltak elég tájékozottak pszichológia témakörben. Apám ennek ellenére valahogy mégis 13 éves koromban elvitt egy pszichológushoz, de az nem mondott semmi különöset. Középiskolában Anyám is próbált elráncigálni pszichológushoz, de nem akartam menni. Ekkoriban kezdtem rádöbbenni én is, hogy valami nincs velem rendben, bizonyos dolgokban nem tudok úgy teljesíteni mint a többiek. Szerettem volna kapcsolatokat, de kudarcot vallottak a próbálkozásaim. Később, 20 évesen depresszió miatt voltam kórházban, nem tudták egyértelműen megmondani, hogy még mi a baj velem a depresszión kívül. Utána Apám elvitt egy olyan szakemberhez Pestre, aki autizmussal foglalkozik, ő felmérte a helyzetet és kezdeményezte, hogy vizsgáljanak ki. De ezt már el is mondtam korábban, azt is hogy hol. De miért akarod te ezt ennyire tudni? Miért nem hiszed el, hogy Aspergeres vagyok?
2014. máj. 20. 00:33
 27/48 anonim ***** válasza:

"Később, 20 évesen depresszió miatt voltam kórházban, nem tudták egyértelműen megmondani, hogy még mi a baj velem a depresszión kívül. Utána Apám elvitt egy olyan szakemberhez Pestre, aki autizmussal foglalkozik, ő felmérte a helyzetet és kezdeményezte, hogy vizsgáljanak ki. De ezt már el is mondtam korábban,"


Nem, nem mondtad el.

Az hogy jött, hogy apád autizmus-kivizsgálásra vitt el?

Hiszen írod, a pszichológusok nem tudták megmondani, mi bajod van.

Akkor mégis honnan jött ez az ötlet, kitől?



(Elhiszem, hogy megvan ez a diagnózisod, arra vagyok kiváncsi, hogyan jutottál el a diagnózisig.)

2014. máj. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

"Hát a szüleim látták, hogy más vagyok kicsit mint a többi, meg környezetem is, de nem foglalkoztak vele annyira,"


Ez rólam és a legtöbb ismerősömről is elmondható, és legkevésbé a "más" ember adottságairől szól ez, sokkal inkább a környezetről... később kifejtem, ha érdekel.

2014. máj. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Apámtól. Nem tudom mikor és hogyan, de azt hiszem már korábban is felvetődött benne, hogy arra mutató jegyeket mutatok, és akkoriban tisztázódott pár dolog, hogy kórházban voltam, nevezetesen, hogy súlyosabb a gond, mint ahogy gondolta, úgyhogy elkezdte mégis komolyan venni ezt, és úgy döntöttünk, hogy elvisz egy szakemberhez, hogy kiderüljön nem ez okozza-e a problémám. Hát nem tudom, nehezen tudom elképzelni, hogy azok akikre te gondolsz úgy lennének mások mint ahogy egy autista más. Megvannak ennek is a konkrét jellemzői. Autistáknál kézrepdesés és pörgés is elő szokott fordulni. Nem egyszer, hanem szokásként. Az hogy valaki nem játszik soha a többiekkel és hogy egyáltalán nem is tud velük játszani, csak elvonul magába, és nem beszélget senkivel (mintha nem is tudna beszélni), nem hallgat a nevére, nem néz a másik szemébe, az nem normális. Később sem tudtam soha beilleszkedni, az nem lehet, hogy ez mindig a környezet miatt legyen. Szerintem te nem ilyen jellegű másságról beszélsz. Kisebb-nagyobb eltérések vannak mindenki fejlődésében, de az autistáké nagyon eltér, bizonyos készségekben jelentősen elmarad a többiekétől. Fontos a korai felismerés, mert annál hamarabb elkezdődhet a fejlesztés, ami akár sokat javíthat is az illető állapotán.
2014. máj. 20. 01:26
 30/48 anonim válasza:

Szia!

Én ebben a betegségben nem hiszek, mostanában ez a betegség elég felkapott lett.

Ez olyan, mint 2000 a hiperaktivitás.

Amiket leirtál, nagyon sok emberre igaz. Igen, de nem mennek kivizsgáltatni magukat, hiszen ez a betegség annyira lightos.

Sokan azért diagnosztizáltatják magukat, hogy kapjanak igyen utazást, felvételin többletpontot, ha felnőttek leszázalékolást stb..

Vki irta a Gyk-n, hogy amerikában ezzel a digggal leálltak, mert olyanoknak is adták aki nem az.

Sztem, ha vki elmegy diagnosztizáltatni magát, igen könnyen rámondják, hogy az, és adnak papirt róla.

Még az auti központban is, ismerem azt helyet.

Egyik ismerősőm gyerekével járt oda, és ha vki egy kicsit eltér igen megadják neki, mert valószínüleg azért jöttek oda, hogy kedvezményeket kapjanak. Hiszen ez a papir arra jó.

Ez a betegség nem egyértelmű, olyan mint a borderline, ott is minden 2 embernek azt adják.

2014. máj. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!