Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt valaki Asperger...

Van itt valaki Asperger szindrómával élő személy Pécsről?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 00:35
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Még a Hellinger-féle családállításnak nézz utána, mert az egyalkalmas foglalkozás, anyagilag és időben sem jelent elkötelezettséget. Tetszés szerinti alkalommal látogatható.

A pszichodrámába min. egy évre el kell köteleződni, azt én nem vállaltam - anyagilag sem volt lehetséges.

2014. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Rendben tiszteletben tartom a véleményedet! A vélemény azonban csak vélemény, nem tény. Csak az zavar benne, ha annak állítod be. Nincs nekem erre időm, és energiám, hogy állandóan cáfolgassam az ismétléseiteket. De akkor én is megismétlem most utoljára, ez nem betegség... és nem hit kérdése, hogy létezik-e vagy sem. A hiányos ismereteid miatt gondolod azt, hogy mindenki ilyen lenne, de nem, nem ilyen. Azt nem tudom ellenőrizni, hogy kinek adják meg a diagnózist és kinek nem, de személy szerint nem gondolom, hogy ilyen lenne amit te leírtál... komoly szakmai és tudományos alapja van, hogy ki az és ki nem, ha valaki nem az, hidd el gyorsan kiderül, és annak nem fogják megadni. Ennyiből szüntessünk meg minden betegséget, zavart, amit az elmúlt 100 évben felfedeztek és természetesen, csak hadd szenvedjen mindenki az ismeretlen bajától! Igen, képzeld, hogy pozitív irányba alakult az életem, amióta megtudtam, hogy ez van nekem. Valóban nem mindig könnyű pszichiátriai kategóriákat felállítani, önmagában nem a címke a lényeg, hanem gyógymód rá, a diagnosztizálást arra találták ki, hogy segítsen eligazodni. Ha neked nem okoz gondot, akkor valószínűleg nem szenvedsz tőle, ezért gondolod azt amit, hogy régen milyen jó volt. Valóban sok ember lehet, aki nem tudja magáról, ettől ez még súlyos zavart okozhat nekik! A számot épp ezért nem is nagyon lehet megmondani pontosan, azok az adatok nem valósak, amikről te beszélsz, bár tudom interneten terjed valami ilyesmi. Az Asperger-szindróma gyakoriságát 500-ból 1 és 10.000-ből 1 közé becsülik. (dr. Fred R. Volkmar, dr. Lisa A. Wiesner: Az autizmus kézikönyve, 2009; 35. oldal) A részemről befejeztem, neked az a véleményed, amit leírtál, rendben, tudomásul veszem, de légy szíves ne húzzuk egymást idegeit, nincs nekem erre energiám! Köszönöm!
2014. máj. 20. 14:00
 43/48 anonim ***** válasza:

30: Megmondod a nevét ennek az intézménynek?

Vagy hogy hova lehet ilyen gyanúval fordulni?

2014. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
Igen, azt próbálom összehozni valahogy, hogy személyesen tudjak találkozni valakikkel. Azért ezt a kérdést tettem fel, mert kíváncsi voltam van-e még ilyen a környékemen, akivel tapasztalatokat is tudtam volna cserélni és közösen könnyebben tudtunk volna segítséget is találni, de igazad van, olyan kérdést is tehettem volna fel. 21 éves vagyok, nemsokára 22. Rendben, utánanézek ennek a terápiának!
2014. máj. 20. 14:09
 45/48 anonim válasza:

#43: Nem tudom, budapesti vagy-e, de ha igen, vagy esetleg fel tudsz jönni, akkor ide menj mindenképp:

[link]

Itt felnőtteket is fogadnak.

A honlapon a vizsgálat kérést nyomd meg, ott töltsd le a felnőtteknek szóló kérdőívet 46 oldal :D

Ha kitöltötted (Nem kell mindenre válaszolni, ha nem tudod) küld el az autizmus a postafiók címükre.

Elvileg válaszolnak, nekem telefonon azt mondták 6-9 hónap a várakozási idő.

De engem másfél hónap múlva fogadtak, lehet azért mert kicsi koromban jártam ott.

Jah,ez egy alapítvány, még le kell töltened egy nyilatkozatot a térítés díjról. Ez a vizsgálat 37 800 ft az engedmény, a teljes költség 126 000 ft.

Tehát nem kötelező kifizetni, én azt irtam, mivel nincs keresetem, így nem tudom kifizetni, és elfogadták.

Ha utalsz nekik alapítványi hozzájárulást előbb fogadnak.

De nem kötelező!

Ha 18 év alatt, vagy semmiképpen se menj a Vadaskertibe, Heim Pál stb.. Ott eléggé, nem jól diagnosztizálnak.

Az autizmus alapítvány a jó!

Asszem van vidéken is, de ha el tudsz jönni Budapestre, akkor ide menj.

Tehát 4 alkalommal hívnak be.

1. Te és a szüleiddel jössz, (elég egyik szülő, vagy aki ismer eléggé), beszélgetnek veled külön, és az egyik szülőddel Kb 1 óra.

Utána 2 hét múlva kell menned, egyik családtagoddal.

2. Csináltatnak veled IQ tesztet, a családtagoddal beszélgetnek.

2 hét múlva

3. Csak a családtagod jön, aki nagyon jó ismer téged, beszélgetnek vele kb. 3 órán keresztül, kérdőívet töltenek.

2 hét múlva

4. Jössz a családtagoddal és közösen megbeszélitek az auti központban, hogy mire jutottak.

Utána adják a diagnózist.


Engem kicsi koromban elvittek, voltam ott 4szer, (de a végén bekattantam :D) és nem beszéltem velük, és nem adták emiatt oda a papírt.

Most már felnőtt vagyok, megint felvetette az egyik orvosom,hogy aspergeres vagyok és most megint elmentem (Kérte, hogy menjek oda), most lesz nálam a 3. alkalom.

Igen tényleg máshogy viselkedek, oviban én sem játszottam senkivel, kint ültem a folyósón, és nem mentem be a többiekhez, nem ettem reggel 8tól este 5ig. Sokat sírtam, nem nézek senki szemébe, és nagyon idiótán viselkedek közösségben, nem tudok velük beszélni.

Suliban nem csináltam meg azt amit a tanárok mondanak, kimentem az óráról, nem voltak barátaim stb..

Most voltam állásinterjún, annyira, de annyira zavarban vagyok, nem tudtam mit mondani, orvosi alkalmasságira kellett mennem, kérte az orvos vetközzek le felül, erre mondtam neki, hogy nem,elég nem normálisnak nézett, rosszul éreztem magam.

Az auti központban is mondták, hogy "autista" vagyok, kicsi koromban is megadták volna ezt a diagot, csak bekattantam :D


De én még mindig nem hiszek ebben a betegségben, hiszen sok emberrel van ez.

Azért light-os ez a betegség, mert itt nem látszik az emberen, hogy aspergeres.

Tehát a tényleg beteg autista, értelmi fogyatékos, down szindróma, torette, azok az igazán betegségek.

Az asperger a 90-es években, nem is ismerte senki, pedig akkor is voltak ilyenek, mégis anélkül tudtak élni.

Bocs, de nem hiszek benne nagyon.

Igen másabb vagyok, de nem látszik rajtam, sztem ez nem betegség.

2014. máj. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
Van akin valóban nem látszik elsőre, van akin meg igen, ez egyéntől függő. Az autizmussal nem olyan régóta foglalkoznak, akkoriban kezdődött csak megszerveződni itthon az ellátás, így akkor valóban még csak a súlyosabb esetekre koncentráltak. Ha neked így jó, rendben.
2014. máj. 20. 16:51
 47/48 anonim ***** válasza:
45: Köszi, és az aspergert is diagnosztizálják?
2014. máj. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

45: És Te sorra kerültél már? És mi az eredmény? Mi kerül benne 126000 Ft-ba?:-o

És mit kezdesz a diagnózissal, mire jó, adnak kezelést, vagy...?

Látom, sok lelet kell, felnőttnél is kell?

2014. máj. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!