Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt valaki Asperger...

Van itt valaki Asperger szindrómával élő személy Pécsről?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 00:35
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Értem. Neked voltak ezek a fizikai tüneteid is?

Nekem nincsenek, de az élményem nekem is néha ez, mint Neked - de túlzás lenne ezt általánosságban kijelenteni. inkább olyan E.T.-élmény, hogy nem vagyok erre a bolygóra való. Eddigi életemben bárki, akivel mélyebb beszélgetést folytattam, ugyan erről számolt be. Egyébként én nagyon közvetlen vagyok, nem gond a kapcsolatteremtés.


Bennem előbb merül fel a feketebárány-szindróma - ezt most neveztem el így:) - , tehát hogy mások éreznek úgy Veled szemben, hogy nem vagy megfelelő, nem vagy odavaló, és kirekesztenek. Aztán az ember ilyen érzelmi közegben (a gyerek) nem is képes máshogy viselkedni, csak kirekesztetten, zavartam, depressziósan, még a fizikai tünetekig is elhatalmasodhat a dolog - egyébként amit írsz, idegrendszeri és kényszerbetegségek.


Az első ötletem: biztos, hogy az apád a biológiai apád?...


Másik kérdés: mi segítene Neked, hogy jobban érezd magad?

Ez az intézet illetve ez a diagnózis segít Neked?

2014. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Na hát akkor kezdjük ott, hogy ez nem betegség, hanem rendellenesség vagy zavar a megfelelő szó rá. Attól hogy mindenki hülyeségeket irkál itt, még nem kell elhinni. Ez ugyanaz mint az oltások témakör, valaki kitalált valami baromságot, és még mindig vannak akik mindenféle alapképzettséget, tudományosságot nélkülözve hisznek benne, hogy úgy van. Meg amúgy is nem itt kell hinni! Itt tények vannak, ha nem fogadod el lelked rajta, de akkor ne írogass ide semmit, mert megtévesztesz vele más tájékozatlan embereket. Láttál te már hiperaktív vagy autista embert egyáltalán? Milyen jogon jelented ki, hogy light-os? Átélted? Te is az vagy? Vagy honnét tudod te mégis, hogy az milyen? Mi az hogy 'szerintem könnyen rámondják'? Miért ki vagy te? Mit tudsz egyáltalán erről? Maradjunk annyiban, kettőnk közül én voltam vizsgálaton, nem úgy zajlik, ahogy te gondolod. Sokan azért diagnosztizáltatják magukat... és hasonló mondataid a te gondolkodásodat tükrözik. Belőled kinézem a mondataid alapján, hogy azért csinálnád, de képzeld a többiek nem így vannak vele, meg nem is értem, hogy gondolhat valaki egyáltalán ilyet, hogy valaki csak azért csinál diagnózist...? Ez születéstől fennálló dolog. Ezt mégis hogy képzeled, hogyan lehet ezt eljátszani? Téged nem érdekelne, hogy mi a helyzet veled, ha ilyen lennél? Próbálj meg egy kicsit önálló gondolatokat is megfogalmazni, mert ahogy látom szinte szó szerint másoljátok egymás hülyeségeit, ennek semmi értelme. És ne gyakori kérdéseken tájékozódj bármiről is, mert itt sok téveszme van, amit olyan találnak ki, akik semmit nem tudnak az egészről! Sok sikert!
2014. máj. 20. 10:51
 33/48 A kérdező kommentje:
A pörgésről nincs tudomásom, de a többi igen. Valahol mindenki egy kicsit idegenként érezheti magát legbelül, hisz elvégre azt sem tudjuk miért vagyunk itt ezen a bolygón, mi a feladatunk az életben stb. Valóban van ilyesmi érzésem, de bárkinek lehet ehhez hasonló. Ha nincs probléma a szóbeli kommunikációddal, akkor nem erről van szó, a kommunikáció az egyik fő sérült terület, minden esetben észlelhető valamilyen zavar benne. Ez a "feketebárány-szindróma" csak egy kísérőjelensége az autizmusnak. Igen, ő az Apám. Az segítene, ha lennének kapcsolataim, illetve ha birtokában lennék azoknak a készségeknek, amik nekem hiányoznak vagy sérültek. Igen, sokat segített, hogy kiderült ki vagy mi vagyok valójában, mi a nehézségeimnek az eredete. Sokat segített, hogy tudatosuljon bennem, hogy milyen erősségeim vannak és mik a gyengeségeim.
2014. máj. 20. 11:13
 34/48 anonim válasza:
42%

Egy valódi aspergeres, a gyakorin nem irja le, hogy milyen tünetei vannak.

Egy valódi aspergeres pont eltitkolja, hogy ez a baja.

Te nem vagy igazi aspergeres, az nem hirdeti mindenkinek ki, hogy õ az.

Sajnáltatni szeretnéd magad, hogy neked milyen betegséged van és, hogy te milyen különleges vagy. Hiszen szerinted ez a betegség ritka.

Nem nem az! Csak nem mennek el diagnosztizálni magukat az emberek.

Attól nem változik meg az életed, hogy van papirod róla.

Gondolom emiatt te szeretnéd, hogy máshogy nézzenek rád és tolerálják a betegségedet.

Ha ezt valakinek elmondod, fogyinak néznek téged.

Egy valódi aspergeres ezt eltitkolja.

Ahogy mondták már, nem dicsekedik vele.

2014. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

33: "Az segítene, ha lennének kapcsolataim, illetve ha birtokában lennék azoknak a készségeknek, amik nekem hiányoznak vagy sérültek. Igen, sokat segített, hogy kiderült ki vagy mi vagyok valójában, mi a nehézségeimnek az eredete. Sokat segített, hogy tudatosuljon bennem, hogy milyen erősségeim vannak és mik a gyengeségeim."


Ez nagyon jó.

Az intézmény, ahol diagnózist kaptál, nyújt valamilyen segítséget? Értelmezést az Asperger-es állapothoz, esetleg terápiát, csoportos foglalkozást?


Amit leírtál most, az a valódi tüneted, bármi is az oka, bármilyen diagnózisod is van, a gondod az, ami a szenvedést okozza, hogy nincsenek olyan kapcsolataid, amilyeneket szeretnél, és szenvedsz ettől.

A célod pedig, hogy legyenek kapcsolataid és birtokába kerülj olyan képességeknek, amik hiánya ezt megakadályozza.

Voltál már Hellinger-féle családállításon vagy kineziológusnál vagy pszichodrámán?

2014. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Te honnét szedted ezeket? Ez is valami olyan, amit valaki írt ezen az oldalon, és akkor te azt készpénznek veszed? Miért titkolná el? Ki vagy te, hogy te mondod meg, hogy milyen egy aspergeres és hogy az mennyire gyakori? Nem dicsekszem vele, nem sajnáltatni szeretném magam, a tüneteket azért írtam le, mert sok itt az értetlen, kétkedő. Tekintsd meg légy szíves, hogy mi volt a kérdésem! Arról én nem tehetek, hogy mindenki beírogat úgy ide mindenfélét, hogy nem a kérdésemre válaszol.
2014. máj. 20. 12:57
 37/48 A kérdező kommentje:
Az egyik ott dolgozó szakember segített tisztázni, hogy miről is van szó, de sokat olvastam is, és természetesen volt egy közös beszélgetés is, ahol a szüleim is ott voltak és arról beszéltünk, hogy mire kellene helyezni a hangsúlyt, mit kellene, mit lehet tenni a jövőben, hogy minél 'normálisabb életet' tudjak élni. Tudomásom szerint két szakember csinál autizmusspecifikus kognitív terápiát, ami segíthetne benne, hogy meg tudjam tanulni valamilyen szinten, hogy hogyan kell ismerkedni, de arra egyelőre még nem tudtam keretet szorítani. Addig is próbálok olyan embereket találni, akik hajlandóak velem beszélgetni, az is gyakorlatot jelent. Ezeken nem voltam, a pszichodráma mindig tervezésben van, tavasszal lecsúsztam róla, vidéken sajnos ritkásabban van, mint a fővárosban. De előbb-utóbb biztos, hogy találok rá megoldást! Illetve talán szeptembertől csatlakozni tudok egy induló csoporthoz.
2014. máj. 20. 13:13
 38/48 anonim válasza:

Képzeld nagyonis ismerem az autista központot, ismerem ezt a betegséget. Ha szeretnéd tudni, 4 alkalommal találkoznak a páciensel, iq tesztet csinálnak, a szülõkkel 3 órán át beszélnek, stb.

Igen nagyon is light-os betegség, nagyon sok emberre igaz azok a tünetek amikt irtál.

Könnyen adják ezt a diagot, ha már elmentél az auti központba, nem, küldenek el üres kézzel.

Lehet neked ez a bajod elismerem.

Csak én nem hiszek benne, az ismerõseim között nagyon sok aspergeres lenne, de nem tudnak róla.

Régen is volt ez a betegség, de nem tudtak róla. Mégis oviba, suliba, munkahelyen túlélték.

De most kb. 2006 tõl fekapott ez a betegség, mindenkire rámondják, hogy az ha valaki eltér a normális emberektöl.

Most meg ezt az emberek elönynek veszik, hogy van papirjuk róla.

Régen is volt, de nem csináltak ilyet.

Kérdezem: azóta miben változott a helyzeted amióta tudod, hogy aspergeres vagy? A kedvezményeken kivül.

Mások is tudták, hogy kicsit másabban viselkednek, de túlélték, lehet nehezen, de sikerült, és nincs papirjuk róla.

Most, hogy tudod, gondolom jársz egy csomó terápiára, és azóta változtál?

Én nem hiszek ebben a diagnózisban. Akkor nagyon sok ember autista lenne.

Tudom, hogy kicsi kortól másabb vagy, öszintén én is másabb vagyok.

Nekem is mondta az egyik orvosom, hogy aspergeres vagyok. Tényleg olyan vagyok mint te, de én súlyosabb.

De nem tartom magam annak, voltam kicsi koromban az auti központban meg mostanában is. És valszeg nekem is adnak papirt, de nem hiszek ebben a betegségben.

Tudod iskolában is legalább 2 ember autista lenne egy osztályban és egy hiperaktiv + 5 borderline.De nem tudnak róla.

Elismerem, hogy te az vagy, sokat szenvedel.

Csak azt akarom mondani, hogy nagyon sok ember autista, mégsem tudja magáról. Régen meg szinte ez a betegség nem létezett.

Vadaskertiben, Heim Pálban, Bethesdában stb. sok gyereknek adják ezt a diagot, lehet nem is azok.

Aki mentálisan beteg, annak nagyon összetett tünetei vannak, mindenféle betegség egyezik rá. Mivel a mentális betegek másképp viselkednek.

Jó te az vagy, lehet jól diagnosztizáltak téged, csak mondom, hogy sok embernek adják, és még sem azok.


Most le lehet engem szavazni, törölni, ez az én véleményem.

Nem hiszek benne.

2014. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim válasza:

#36: te sem a kérdésre irsz választ.

Figyu mindenkinek más a véleménye, nem vagyunk egyformák.

2014. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

37:

Az nagyon jó, ha tudsz menni csoportba ősztől!


Én most azt tudom javasolni Neked, hogy ha olyan embereket szeretnél, akikkel tudsz kapcsolatot teremteni, akkor inkább nyisd ki egy kicsikét ezt az ajtódat, és ne azt mondd, hogy jöjjön, aki szintén aspergeres, hanem jöjjön, aki tud/akar egy kommunikációs, kapcsolatteremtési nehézségekkel küzdő emberrel ismerkedni, akár van neki is ugyanilyen nehézsége, akár nincsen!

Sokkal több embert szólítasz így meg, mint ha kizárólag olyat keresnél, akinek szintén van ilyen papírja.

Mivel Pécs környékéről keresel, gondolom, hogy személyes találkozást is tervezel. Így van?


Hány éves vagy? Mert most mindjárt kitör a nyári szünet, a huszonévesek közt többen lesznek, akik jobban ráérnek..:)

2014. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!