Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire nézik ki manapság,...

Mennyire nézik ki manapság, ha (majdnem) 20 éves lány antiszociális?

Figyelt kérdés

Nem volt még barátom, szerintem nem is lesz, van max. 2 ember akinek több dolgot el merek mondani. A többség viszont húzódik tőlem, nem beszélnek velem, nem kedvelnek...

Habár igaz, hogy sosem voltam a társaság lelke, mindig visszahúzódtam, csendben voltam/vagyok, mert nem akarok hülyeséget mondani vagy beleszólni, és utána pedig rossz nézéseket kapni mert semmi közöm hozzá hiába ott állok/ülök. Ha engem is érint a téma.


Nagyon sokat tett rá az iskola, egész életemben utáltam az egészet, mert nem volt egy barátom sem nagyon sokáig. Egyedül voltam állandó szinten. Volt, hogy meg akartak verni, kibeszéltek, nevettek rajtam, hazugságokat állítottak.


Most, hogy egyetemen vagyok, nem változott a hozzáállásom, ez belémrögződött, hogy egy kis senki vagyok másokhoz képest, rám nem kíváncsiak (ami igaz is), én nem érek annyit mint ők.


Tudom, hogy ez teljesen 'az én hibám', és én sokszor jól is érzem így magam, nyugodtan, nem kell ide-oda menni, mert ilyen-olyan meghívást kaptam. Viszont néha nagyon elszomorít, és a jövőmre gondolok, hogy fogok élni...


És már meg sem próbálom magamra erőltetni a nyíltságot, mert nem tudom.


Mindenesetre, a kérdés az lenne, hogy ilyenre az emberek már azt gondolják ,hogy nem százas? Figyelembe éve a korosztályom és a fiatalabb korosztály szokásait, viselkedését...


2014. jún. 11. 16:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen visszahúzódó embert a legtöbben olyan magának valónak gondolják, nem mennek oda hozzá, mert azt gondolják, hogy az úgy sem akar velük ismerkedni, beszélgetni, majdhogynem pont tesznek rá általában, mert ha ő nem jön, akkor mi minek menjünk oda hozzá. A többségnek eszébe sem jut, hogy nem ilyen magányos farkas, remete típusú az ember.

Lehet, hogy fellengzősen, vagy nagyképűen fog hangzani, de én mindig is szerettem az ilyen emberekkel lenni, annak ellenére, hogy jómagam elég nyitott, könnyen barátkozó vagyok, mert nagyon könnyen ki lehet velük jönni és igen gyakran nagyon értékes és mély kapcsolatot lehet velük kialakítani, ami akár egy életen át meg is marad, szóval én keresem az ilyen embereket általában, mert tudom, hogy nekik is jólesik, ha valaki közeledik kicsit hozzájuk.

2014. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ugy fogsz élni amilyent szánsz magadnak. Nem a százas meg nem százas eset. Inkább az, ha valaki távoltartja magát tölem annak én sem erölködök a közelébe, társaságába.
2014. jún. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Jogos, inkább olyan vagyok, aki direkt nem ismerkedik, de nem azért, mert lenézem a másikat, hanem azért, mert nem érzem azt, hogy beleillek bármilyen társaságba...


De annak örülök azért, hogy van olyan, akivel tudok beszélni akármiről, és nem haragszik meg ha siránkozok vagy valami totál hülyeséget mondok. Vagy idióta viccet vagy éppen valami nem vicceset írok/mondok/mutatok, mert hülye humorom van.

2014. jún. 11. 16:55
 4/21 anonim ***** válasza:
De ez csak akkor derülhet ki ha nem zárkozol el az ismerkedés elöl!!!!
2014. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hidd el, én nem zárkóztam el régebben.
2014. jún. 11. 17:13
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én meg antiszociális férfi vagyok, bár nálad idősebb, és talán nem is annyira antiszoc, de ez lényegtelen. Nem kell másoknak kinézni, elég, ha te kivonod magad a társaságból. Egyébként nem kell mindenhova menned, csak oda ahol jól érzed magad. Ott nagy valószínűséggel találkozol olyan emberekkel, akiknek hasonló az érdeklődési körük. Ha szóba elegyedsz velük, akkor nem kell személyes dolgokról beszélned velük, elég ha nem zárkózol be. És nem is kell sok ember, akikkel bármit megbeszélhetsz, a nagy társasági embereknek sincs kettőnél sokkal több igaz barátja.
2014. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Antiszociális = szociopata.

Ami te vagy, az aszociális, szociálisan szorongó, magadnak való, visszahúzódó (válassz tetszés szerint).

Nem néznek ki, csak valószínűleg nem ragadnak rád majd a haverok/barátok, nem látják benned az ismerkedési vágyat. Zömmel közönyt várhatsz.

2014. jún. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha van kedved nekem irhatsz én is hasolno vok.f27.
2014. jún. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Azért, mert minden embernek alapvető szüksége van a társaságra. Ha te azt gondolod, hogy neked nincs, akkor tévedsz. Gondold végig nem-e kompenzálod valamivel az egyedülléted. Nem-e egy védekezőmechanizmus ez a részedről valami ellen. Nem-e hárítasz valamit ezzel, mert nem szeretnéd, hogy az a valami kiderüljön. Az önbizalommal hogy állsz? És még sorolhatnám. Az a helyzet, hogy amit te csinálsz, az a folyamatos könnyebbik út választás ahelyett, hogy lerendeznéd magadban a dolgokat. Szerintem keress fel egy pszichológust. Ez nem egy pozitív állapot. És mondom, azért furcsállnak, mert ez nem normális.
2014. jún. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem antiszociális vagy, hanem önbizalom hiányos és emiatt visszahúzódó. Amúgy meg ki tudja, lehet, ha visszajönne az önbizalmad, akár a társaság lelke is lehetnél. Sose lehet tudni. Az önbizalom hiány sok mindent lerombol.
2014. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!