Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Halál mint döntés?

Halál mint döntés?

Figyelt kérdés
adott egy ember. se barátai, se családja, senkije. nincs munkája, az egyetemmel küzd, siker az nem nagyon akad. ez az állapot már évek óta fennáll, nem tud magával mit kezdeni, nem érzi magát jól sehol, senkivel, semmihez nincs kedve. (igen, jó szar ember lehet..) feltehetően magányos, depresszív leányzóról beszélünk. a depresszív zenék csak rontanak helyzetén. nincsenek céljai, álmai, csak úgy van, nem élvezi már az életet. megpróbált kikerülni ebből a gödörből, de visszaesni már csak fájóbb volt. értelmes ember, de magánakvaló. nem bízik senkiben. mit tegyen? mi értelme lenne ilyen helyzetben az életének? milyen módon végezhetne magával, ami nem túl visszataszító? kiugrani a 10-ről kilőve, a koporsóba nem kerülne már túl szép dolog. érvagdosás kilőve, szintúgy az előbbi miatt. tehát lényegében marad az, hogy vagy addig nem eszik, amíg vége nem lesz… vagy begyógyszerezi magát. utóbbi hogyan, mivel kivitelezhető?(rivotril, 2 mg-os tablettája van, méghozzá 26 db, kezdhet vele valamit?) az, hogy valaki megfojtsa magát, lehetetlen, illetőleg gázzal menne, de az megint csak undorító látványt eredményezne. nagyjából 200.000 Ft elegendő egy temetésre? (koporsóval, mindennel együtt.)

2014. aug. 11. 16:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
uristen :o neked segitseg kell!!! megne old magad!!! menj inkabb orvoshoz
2014. aug. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szüleid mit szólnak ahhoz, hogy ilyenekről gondolkodsz?

A halál nem megoldás, hanem megfutamodás. Kinek könnyebb, kinek nehezebb az élet. Hidd el, hogy más is van úgy, ahogy te, csak nem merül bele az önsajnálatba, hanem szakértőhöz fordul, vagy önmaga próbál ismerkedni emberekkel.

2014. aug. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ennyi pénzed, akkor javaslom, hogy inkább menj el orvoshoz. Lehet, hogy hihetetlennek tűnik, de valóban segít. Első körben menj el a helyi mentális higiénés gondozóba és ott majd elmondják, hogy hova tovább. Hol laksz?


A gyógyszert pedig elfelejtheted. Én egy levél nyugtató (mint a Rivotril), egy levél altató és pár kupica pálinka után sem haltam bele, csak hallucináltam egy jót és elaludtam. Úgy vannak ezek már kitalálva, hogy max egy gyomorgörcs lesz tőle, de még az sem valószínű.


2: Nincsen családja, az első sorban írja...

2014. aug. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

begyógyszerezni nagyon nehéz magad, ugyanis a gyomor túl lassan bontja le a gyógyszert. Aki így akar öngyilkos lenni, 95%-uk túléli, hiába iszik rá alkoholt.

26 db rivotril messze kevés a halálhoz, túl lassan bomlana le mint amilyen gyorsan feldolgozza a máj.

Nem tudod magad megfojtani sem, mert amint elájulsz rögtön relfexszerűen lélegezni kezdesz.

Ha felakasztod magadat akkor sem biztos a halál, sőt ha eltörik a csigolyád, nyaktól lefelé béna leszel.

Gázzal a legcélszerűbb, csak az sem 100%-os és agyilag leépülhetsz ha túléled.


Amúgy a sok pénzedből vehetnél antidepresszáns vagy simán hormonokat és egy csapásból jó kedved lenne. De te hülye is vagy, aki hülye az meg halljon meg.

2014. aug. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Aki komolyan öngyilkos akar lenni, az nem parázik azon, hogy hány véres cefetben teszik be a testét a koporsóba, meg mi szép dolog és mi nem.

Súlyosan depressziós vagy, keress segítséget, minél hamarabb.

A nincs családot úgy kell érteni, hogy nem él egy rokonod sem?

2014. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

a pénz nem nálam van, hanem letétben(?), ilyen eshetőségekre, ezt pedig nagyanyám intézte még sok-sok évvel ezelőtt. az antidepresszáns nem megoldás, az olyan élet nem élet, ahogy ez sem. egy olyan pedig ne hülyézzen le, aki még helyesen sem tud írni. halljon és haljon nem ugyanaz.

a "nincs családom" nem azt takarja, hogy meghalt minden rokonom, mert nem így van, de nem számíthatok rájuk, még ilyen esetben sem. mellékesen, azért foglalkozom ezzel a szép látvány- nem szép látvány dologgal, mert a közeli rokonságban láttam már példát ilyenre, és én senkinek nem kívánom azt a látványt. még idegennek sem.

2014. aug. 11. 17:25
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet. Itt pár sorban úgysem tudnék "csodát tenni", de ha van kedved, priviben beszélgethetünk.
2014. aug. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

6: Nem muszáj magadat gyógyszerezni. Gyógyszer nélkül is ki lehet egy pár hónap alatt lábalni ebből és 1-2 év alatt teljesen tünetmentessé válhatsz. De szakemberre mindenképpen szükség lenne, ha nem is pszichiáterre, akkor pszichológusra. Gyógyszert normális esetben egyébként is csak addig kell szedni, amíg nem stabilizálódik a hangulatod. Utána már okafogyottá válik.


Azokkal szedetnek folyamatosan csak gyógyszert, akik nem kapnak pszichoterápiát, nem tanulják meg kezelni a problémáikat és ezért mindig visszaesnek, ha nem szedik.


A hülyézővel meg ne foglalkozz, nem tudja, hogy milyen érzés ez... A kérdés pedig, hogy hol laksz azért tettem fel, mert ha Győrben, akkor tudok is ajánlani valakit.

2014. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%

Kérlek, ne öld meg magad. Nem tudom ki vagy, milyen vagy, de azt tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás.

Járj el bulizni, akkor is ha nincs kedved, ismerkedj meg másokkal, járj könyvtárba, ott is ismerkedhetsz és emellett találsz rengeteg jó könyvet. Nézz sorozatokat, filmeket, menj el moziba. Menj segíteni öregek otthonába (ahol néhányan biztos a lányukként fognak rád tekinteni). Keress valami jó orvost, aki beszélget veled. Találj hobbit (festés, fényképezés, rajzolás, írás.) Ha van hozzá tehetséged, akár saját könyvön is elkezdhetsz agyalni, tuti leköti majd a szabad perceid.

Azt mondod, meg akarsz halni, akkor nincs vesztenivalód, egyszóval ha ezek nem jönnek be, rosszabb már úgysem lehet a helyzeted.

2014. aug. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
szegeden lakom, tehát a lehető legtávolabb az országban. pszichiáter értelemszerűen nálam kizárva. bezárat a "sárgába", mivel önveszélyes vagyok, ott pedig csak gyógyszereznek, ezután meg csak rosszabb lesz a helyzet. a pszichológus viszont, amint elmondom a kis dolgaim, egyből hozzá küldene.
2014. aug. 11. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!