Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Halál mint döntés?

Halál mint döntés?

Figyelt kérdés
adott egy ember. se barátai, se családja, senkije. nincs munkája, az egyetemmel küzd, siker az nem nagyon akad. ez az állapot már évek óta fennáll, nem tud magával mit kezdeni, nem érzi magát jól sehol, senkivel, semmihez nincs kedve. (igen, jó szar ember lehet..) feltehetően magányos, depresszív leányzóról beszélünk. a depresszív zenék csak rontanak helyzetén. nincsenek céljai, álmai, csak úgy van, nem élvezi már az életet. megpróbált kikerülni ebből a gödörből, de visszaesni már csak fájóbb volt. értelmes ember, de magánakvaló. nem bízik senkiben. mit tegyen? mi értelme lenne ilyen helyzetben az életének? milyen módon végezhetne magával, ami nem túl visszataszító? kiugrani a 10-ről kilőve, a koporsóba nem kerülne már túl szép dolog. érvagdosás kilőve, szintúgy az előbbi miatt. tehát lényegében marad az, hogy vagy addig nem eszik, amíg vége nem lesz… vagy begyógyszerezi magát. utóbbi hogyan, mivel kivitelezhető?(rivotril, 2 mg-os tablettája van, méghozzá 26 db, kezdhet vele valamit?) az, hogy valaki megfojtsa magát, lehetetlen, illetőleg gázzal menne, de az megint csak undorító látványt eredményezne. nagyjából 200.000 Ft elegendő egy temetésre? (koporsóval, mindennel együtt.)

2014. aug. 11. 16:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
szia, hány eves vagy? :/
2014. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
akik olyanokat írnak, hogy "mindenkinek vannak rossz depis napjaik, de ők túlteszik magukat rajtuk és nem akarják megölni magukat", azoknak mondom, hogy ez egy olyan állapot, amit CSAK azok az emberek tudnak átérezni, akik már TÉNYLEG benne voltak/vannak. ezt azért tudom mondani, mert olyan 2 évvel ezelőtt sokszor azt hittem hogy hú de nagyon depis vagyok, meg összedőlt a világ.ebből az állapotból én is mindig ki tudtam jönni, és én sem értettem a nagy öngyilkos cirkuszokat. tehát mentálisan olyan voltam mint azok akik most szánakozva szidják a kommentekben a kérdezőt.nem is sejtettem hogy akkor még a közelében sem voltam a depressziónak. de aztán egy évvel ezelőtt megtörtem és tényleg súlyos depresszióba estem és azóta gyakran öngyilkossági kísérletekkel próbálok véget vetni az életemnek, most már visszasírom a 2 évvel ezelőtti időszakot. akik ezt nem értik meg, mint azt ahogy régen én sem tudtam, azok csak ne ítélkezzenek, mert fogalmuk sincsen arról milyen érzés is ez, és inkább próbáljanak segíteni az olyan társaikon, akiknek az életük egy ilyen útra tért, akaratuk ellenére. csak azt kell megérteni, hogy ez az érzés más, mint amikor egy mentálisan teljesen egészséges ember "bedurcázik az életre" mert mittomén, lemaradt a sorozatának az új részéről, és azt hiszi hogy az már rögtön depresszió.
2014. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Alá tudom támasztani az előttem szólót, az itt irkálók java részének szerintem lövése sincs arról, milyen lelkiállapot ez, és mennyire lehetetlennek találja belülről az ember a saját helyzetét. Ezért is van az, hogy egy ehhez hasonló kérdéshez mást nem látok, mint a közhelyeket: menj bulizni, menj kondizni, szedd össze magad, satöbbi satöbbi. Körülbelül annyit érnek, mintha a sántának azt mondanánk, hogy próbáljon meg járni. De mindegy, ahogy előttem írták, ezt úgy is csak azok értik, akik benne vannak/voltak, és mint egy meg nem értett dolgot, a "normálisak" ezt is csak elítélik, sőt, még bele is rúgnak kettőt a földön fekvőbe.
2014. aug. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!