Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Halál mint döntés?

Halál mint döntés?

Figyelt kérdés
adott egy ember. se barátai, se családja, senkije. nincs munkája, az egyetemmel küzd, siker az nem nagyon akad. ez az állapot már évek óta fennáll, nem tud magával mit kezdeni, nem érzi magát jól sehol, senkivel, semmihez nincs kedve. (igen, jó szar ember lehet..) feltehetően magányos, depresszív leányzóról beszélünk. a depresszív zenék csak rontanak helyzetén. nincsenek céljai, álmai, csak úgy van, nem élvezi már az életet. megpróbált kikerülni ebből a gödörből, de visszaesni már csak fájóbb volt. értelmes ember, de magánakvaló. nem bízik senkiben. mit tegyen? mi értelme lenne ilyen helyzetben az életének? milyen módon végezhetne magával, ami nem túl visszataszító? kiugrani a 10-ről kilőve, a koporsóba nem kerülne már túl szép dolog. érvagdosás kilőve, szintúgy az előbbi miatt. tehát lényegében marad az, hogy vagy addig nem eszik, amíg vége nem lesz… vagy begyógyszerezi magát. utóbbi hogyan, mivel kivitelezhető?(rivotril, 2 mg-os tablettája van, méghozzá 26 db, kezdhet vele valamit?) az, hogy valaki megfojtsa magát, lehetetlen, illetőleg gázzal menne, de az megint csak undorító látványt eredményezne. nagyjából 200.000 Ft elegendő egy temetésre? (koporsóval, mindennel együtt.)

2014. aug. 11. 16:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

10: Én is anno elmondtam a pszichológusomnak, hogy öngyilkosságon gondolkodom. Nem történt semmi. Valóban átküldött a pszichiáterhez is, hogy javuljon az állapotom, de később ugyanúgy csak hozzá jártam. Ha te nem akarsz szedni gyógyszert, nem muszáj.


Amikor pedig a pszichiáternek is elmondtam ezeket, akkor sem történt semmi. Megkérdezte, hogy már próbáltam-e és ennyi. Szabadon távozhattam. Nem fognak bezárni, mert kevés a hely, kevés az orvos és nagyon sok a beteg. Csak a nagyon súlyos eseteket tartják bent. Ettől nem kell félned.


Szegeden is biztos van pszichiátria, ahol van mentálhigiénés gondozó, szóval én azért megpróbálnám, hátha.

2014. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 homo ludensz ***** válasza:
52%
Kicsi lány ha gondolod írjál sankóbácsinak aki lökött a maga módján de ez nem csoda mivel a huzat rácsapta a padlásajtót.Azóta ilyen a szentem de jól mutat az igaz.
2014. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod tenni mert folyamatosan rossz az életed, a te döntésed. Sok embernek önhibájából vagy önhibáján kívül nehéz és szomorú az élete, számos példa van, ki miért depis, rossz kedvű, élettelen. Igen sajnos az élet kegyetlen sok, vagy a legtöbb emberrel, van aki túlteszi magát valahogy, van aki nem és akár az öngyilkosságba menekül.

Én is többször akartam lenni, de 1 ember miatt nem tettem, de tényleg nem sokon múlt. Ez az élet,de nekem megadatik,hogy az élet jobb részébe is legyen részem és most nem gondolkoznék ezen, de van amikor nagyon magam alatt vagyok.

Szerintem valahogy találj kitörési pontot amibe örömöd lehetne, lelkileg megerősítene. Menj ki a természetbe, ahol senki sincs és sétálgass, pihenj, hallgasd a természetet,remélem sikerül változni a helyzeted!

2014. aug. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Rendben. Ha meg szeretnéd tenni, a te döntésed. Viszont ezzel semmi nem fog változni. Mert ugye mindig ott van, hogy mi van akkor, ha valahogyan, valami vagy valaki megmutatja, miért lehet értelme az életnek. Miért pont te adnád fel ennyire könnyen?

Kinek, vagy kiknek a szemében nincs sikerélményed? Ha a másokéban, az csak az irigység valamilyen formája. Ha az önmagadéban, na az már egy keményebb dió. Nekem az már siker, hogy gondolsz arra, milyen rossz lenne feltakarítani utánad.

Első körben kéne valahogyan optimizmust elővarázsolnod. Ülj le és nézd meg az Az igenember-t. Első körben azt fogod gondolni, hogy ez szép és jó, de csak egy film. Valóban. De megmutatja, hogy ha nyitott vagy, hamarabb észre tudsz venni olyan dolgokat, amik talán segíthetnek. Ne a problémán gondolkodj, hanem a megoldáson. Még akkor is, ha tök unalmas. Gondolkodj... nagyon nagyon sokat. Bízz magadban, mert ha mindenben a veszteséget látod, előbb-utóbb mindenben azt keresed majd, pedig a pozitív dolgok is ott vannak. Csak egyre nehezebb őket megtalálnod.

Meg kell változnod. A hogyan most tök mindegy. Mikor lenne neked jó? Mikor örülnél a legjobban? Na efelé haladj.

Íme a második sikerélmény: végig sikerült olvasnod egy, most még, baromi unalmas szöveget. Nagyon kis dolog, szinte semmi, de gondolj bele, egy apró vízcsepp is milyen sok ha nagyon szomjas vagy.

Ha ezek után tényleg szeretnél változni, még akkor is, ha nem látod mi értelme lenne, ismerkedj. Beszélgess rengeteget. Akár velem is (cserkész szavamra nem lesz okod a bizalomhiányra, de majd úgy is meglátod :). Eleinte nagyon nehéz lesz témát találnod, de menni fog. Abból a pénzből menj el sportolni. Valamilyen harcművészet, pl. tai chi, borzasztóan sokat tud segíteni. De csak akkor, ha kinyílsz, amennyire tudsz és megteszed az első lépést. (tudok ajánlani oktatót). Írtad, hogy sokszor próbáltad, de ezek szerint nem így. Most sikerülni fog! :)

2014. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Napfonat ***** válasza:

Hallod-e te leányzó! Az öngyilkosságon kívül mindent szabad. Ha már úgysem veszíthetsz semmit, akkor inkább utazz, hagyd abba egy szemeszter erejéig az egyetemet (halassz), és menj el egy olyan helyre, ahová szeretnél.

A másik lehetséges verzió, hogy mielőtt megtennéd, szexelj jó sokat! Mindenkivel, akivel el tudod képzelni! Élvezd minden pillanatát. Ne állj meg ezerig! Hidd el, ezer után egészen máshogy tekintesz majd a világra!

Ha gondolod, megkereshetsz privátban, és elcseveghetünk.

2014. aug. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóló hozzászólásáról ez jutott eszembe:


[link]

2014. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
46%

Nos, én nem beszéllek le semmiről.

Ha egyetemre jársz, gondolom elég érett vagy hogy eldöntsd hogy mit akarsz.

Ha meg akarsz halni akkor bizony el kellene dönteni hogy mi lesz a halál után. Nos, ha meghalsz akkor bizony lehet a halálod után egy szó szerint "semmit" amiben egy olyan állapotban ragadsz ahol élhetsz a semmiben azzal a rossz érzéssel amit éppen átérzel..

Felfoghatjuk hogy a halálod után, nyilván keresztény vagy ezért a vallás szerint létezik a "paradicsom" és a "pokol".

Nos mivel az öngyilkosság egy -gyilkolás- fajta, ami emberölésnek számít.


Pokol tornáca: a meg nem keresztelt emberek (újszülöttek és a kereszténység előtt élők)

Második kör: a szerelem bűnösei

Harmadik kör: torkosok, falánkok

Negyedik kör: fösvények, uzsorások, tékozlók

Ötödik kör: haragosok

Hatodik kör: eretnekek

Hetedik kör: erőszaktevők az erőszakos tetteik fajtája szerint. Így a hetedik körnek három gyűrűje különíthető el:

Gyilkosok, vérengzők, rablók, zsiványok gyűrűje.

Öngyilkosok és saját vagyonuk eltékozlói.

Istenkáromlók.


ha ezt követjük bizony emberölést követnél el ha megakarod ölni magad.

te döntesz bizonyára depressziós vagy...nem fog megszűnni ez a folyamatos érzés.

2014. aug. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

#16

A FORDÍTÁST (magam követtem el épp most) IDE a kommentek közé tettem:

[link]



ugyanis a gyk trágárságszűrőjén sajnos nem jutott át...

2014. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
57%

<< mielőtt megtennéd, szexelj jó sokat! Mindenkivel, akivel el tudod képzelni! (...)

Ha gondolod, megkereshetsz privátban >>



MUHAHAAAAA

2014. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha valóban öngyilkos akarnál lenni,nem ide írnád ki a butábbnál butább kérdéseidet!

Gondolom nem is tanácsokat vársz hanem ,hogy törődjenek veled, hátha valaki olyan értelmes dolgot ír ami miatt meggondolod magad. Nem hiszem el,hogy a szülők,ismerősök nem veszik észre mi a baj az ilyen emberekkel mint te.


Ha üres a "szeretettankod" akkor válsz ilyen emberré,és erről csak a szülők tehetnek,,, ha teljes nyugalomban ,szeretetben, közösségben nevelnek egy gyereket,soha nem lesz ilyen!

2014. aug. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!