Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem néha senkinek magam?

Miért érzem néha senkinek magam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, körülöttem mindenkinek minden összejött, én vagyok az egyetlen, akinek nem. Persze ésszel tudom, hogy ez nem így van, hiszen nem látok bele a mindennapjaikba.

Facebook-on, Instagramon mindenki megosztja a kirakatéletét, és bánt, hogy nekem még az sincs.

Sajnos tinikorom óta nincsenek barátaim, aztán külföldre is költöztem, itt meg valahogy nem ment olyan simán a barátkozás (tegnap láttam először a szomszédom, pedig fél éve élek ebben a lakásban).

A párkapcsolatok terén sincs szerencsém, a jelenlegi állapot is inkább társas magány, lakótársi jó viszony a rezsi miatt.

Próbálom magam lefoglalni néha alkotói tevékenységgel (épp nem dolgozom), de sajnos állandóan azt tapasztalom, hogy mindenhez pénz kell. Emiatt a leggyakrabban otthon vagyok, olvasok, tanulok, rajzolok...

Néha úgy érzem, egy senki vagyok, és semmit nem értem el az életben. Hogy csak nekem van problémám, és csak nekem nem jön össze semmi, és sajnos, ha megszakadok sem leszek olyan mint mások. És még csak beszélni sem tudok erről (meg másról se) senkivel.

Pszichológusra már gondoltam, de nem fedezi a biztosítóm, a 100€/óra pedig túl sok nekem.


Megoldás?


(holnaptól) 22L


2015. dec. 20. 23:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló : mi vagy te orákulum a mátrixból hogy megmond mi a jó a másiknak?
2015. dec. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, aki megmondta neked a frankót, hisz egy normális ember az ilyen szavakból próbál profitálni és próbálja építő kritikaként venni. Te azonban megmutatod a reakcióiddal, hogy képtelen vagy erre, mint ahogyan arra is, hogy kivakard magad a sz@rból. Pedig ezt kizárólag te teheted meg, senki más. Azzal, hogy egész nap facebookozol, nem fog megoldódni semmi... Ha nincs bevételed, egyáltalán miböl tartod fönt magad?? Képzelem, hogy 100 000 forint körüli összeget kell fizetned a rezsire, de ezt miből? A szüleid küldik? Semmittevő otthon is lehetsz, a szobádban, ingyen.


Megértem a helyzeted, hisz én is éltem külföldön 3 évig, és egyik helyen sem szereztem új barátokat, az itthoniak pedig lassan és biztosan elfelejtettek. Nekem sincs kivel megbeszélni a problémáimat, de nem írok ki hetente kérdéseket, amelyekben azt várom, hogy vadidegenek sajnáljanak, amiért én ilyen szerencsétlen és elveszett vagyok. Nem! SENKI nem fog sajnálni, vagy ha mégis, azt teszi addig a két percig, amíg el nem kattint erről az oldalról.

És igen, jelenleg egy senki módjára élsz: lopod a napot és sajnáltatod magadat. Pedig értelmesnek tünsz, és különlegesnek is. Kezdj magaddal valamit, járj el dolgozni, lehet aljamunkát is csinálni, arra mindig van felvétel! Vagy gyere vissza Magyarországra, és kezdj el tanulni, egyetemre, tanfolyamra járni.

Áltathatod még magadat, hogy az élet milyen kegyetlen veled, de remélem, egyszer rájössz, hogy egyes egyedül te vagy kegyetlen önmagaddal !

2015. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
igen, biztos a szüleim küldik, hogy találhattad ki.... -.-
2015. dec. 21. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!