Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek miért nem lettem...

Szerintetek miért nem lettem öngyilkos? Mi lehet, ami életben tart ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
30as férfiként, teljesen magányosan, se barátok, se barátnő. Az életem csak a munkából meg az otthonlétből áll. A régi ismerősök fokozatosan eltűntek, ha pl. ráírok valakire fészbúkon, nem ír vissza vagy leráz. Élőben nincs hol ismerkednem, és kedvem, erőm sincs már. Szörnyű érzés ez a magány, és hogy senki nem érdeklődik irántam. Ez már jó ideje így megy, és a legtöbb ember a helyemben szerintem már évekkel ezelőtt megölte volna magát. Fogalmam sincs, hogy engem mi az, ami életben tart ilyen szörnyű körülmények ellenére is. Szerintetek?

2016. dec. 30. 20:23
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

9-es, 10-es, nálatok lehet a pont.


De továbbra is fennáll a kérdés, hogy aki megteszi fájdalmasan, pl. vonat alá ugrik, annak mi adja a bátorságot, az erőt?

2016. dec. 31. 12:36
 12/27 anonim ***** válasza:

Szerintem trauma miatt lesz sok öngyilkos ember. Neked megvan az anyagi háttered, te tudsz változtatni a sorsodon, de aki naponta terrorban él az nem tud mindig jobb éltetmódot biztosítani magának. Te eljárhatnál emberek közé vagy netten ismerkedhetnél, de ha neked így megfelel akkor mi nem változtathatunk. Biztos, hogy sok csalódás ért, de még csak az életed fele közé közeledsz.

18/L

2016. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Nem, nem felel meg így. A sok csalódás és visszautasítás miatt nem járok emberek közé, nem akarom újból és újból megtapasztalni azt, amit már sokszor és mindig.

Remélem, hogy inkább a vége felé közeledem, nem a közepe felé! :O

2016. dec. 31. 14:12
 14/27 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Nekem is ugyanez a problémám,de azért a szörnyű körülményeknél eléggé felszaladt a szemöldököm... Szörnyű körülmény az,ha pl megerőszakolnak,meghal egy hozzád közelálló személy,korlátoznak a szabadságodban,mélyszegénységben élsz. Amiket írtál max kellemetlen körülmények inkább. Pedig élőben ismerkedni férfiként könnyebb dolgod van. Ha egy nő mondja azt,hogy nem mer egyedül elmenni ismerkedni az érthető,mert rengeteg a degenerált állat aki arany tálcán kínált lehetőségnek tekinti,ha egy nő egyedül van. Szóval neked legalább ilyen dolgoktól nem kell tartanod...
2016. dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
29%
szia!odaírtál a kérdésemhez hogy te ugyan csak szenvedsz a magánytól és ahogy olvasom teljesen egy csónakban evezünk.én nem tudom mi a megoldást hisz ezért tettem fel én is hasonló kérdést.hiába tudom hogy csak is én tudok változtatni ezen de nem megy.az én barátaim sem írnak már vissza újakat pedig félek keresni mert úgy gondolom csak teher lennék az életükben és idővel ők elfelejtenek a barátnő pedig már egy idegen fogalom számomra.nem vagyok csúnya srác jól keresek egy kissé csendes de kedves és barátságos vagyok sokszor ki is használnak.nem tudom miért történik ez velem vagy veled és másokkal de remélem valaki majd megmondja hogy lehet ebből a hurokból kitörni.
2016. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy őrlődtök a rossz dolgon, nem érdemes, szinte minden embert ér rossz, én pl születésem óta beteg vagyok, senki nem tudja, milyen nehéz nekem, plusz ami rárakódik. Én is akartam öngyilkos lenni, de mégse, főleg anyám miatt. Vannak dolgok, amit szeretek, élvezek pár dolgot, amikor meg utálok élni, akkor elmék csavarogni és úgy is lecseng a dolog.

Ha barátra van szükséged nyomulni kell, társaságba menni, vagy beülni helyre és úgy is kialakul mással csevegés.

2016. dec. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Én 10 évvel vagyok nálad fiatalabb, már most megszeretném tenni. Nekem párkapcsolatom,viszont barátaim nekem sincsenek. Iskolában meg piszkálnak, megaláznak. Szeretnék egy fegyvert
2017. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
82%

Hát nekem sincsenek barátok, iskola után lekoptak. Viszont jelenleg még munkám sem, ami nagyon elkeserít.

Én azért nem tudom megtenni, hogy végezzek magammal, mert pl. szüleim nagyon szeretnek, nagy fájdalmat okoznék nekik, ha eldobnám az életem. Szeretnék látni, hogy révbe érek, ettől nem akarom megfosztani őket, meg hogy magukat vádolják egy életen keresztül, mi az, amit elszúrtak a nevelésem során. Azt tudom, ők nem hibásak.

Másik ok, ami életben tart, egy szálon él bennem még a remény, hogy egyszer normális életem lesz, saját családom, és egy öngyilkossággal elvenném magamtól a lehetőséget.

Akik mégis megtették, ők elértek egy olyan pontra lelkileg, ahonnan már nem tudnak visszatérni, eltűnnek a gátlások, és véghezviszik. A pszichológia elkülönít krízispontokat, vannak fokozatok, mi még az elején tartunk, és remélem, nem gurulunk tovább a lejtőn. Fiatal vagy, még ne add fel!


39F

2017. jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. jan. 24. 11:15
 20/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Az alábbi kérdést is Te írtad?


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__81..


Én is magányos vagyok, ha gondolod, írhatsz.

2017. jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!